More Transparent Taskbar Top

تسک بار یا نوار وظیفه در ویندوز ۱۰، قابلیت تنظیم و ایجاد تغییرات زیادی دارد و شامل یک گزینه در بخش تنظیمات شخصی سازی است که به وسیله ی آن می توان میزان شفافیت تسک بار را تا حدودی تغییر داد. با این حال ممکن است شما خواستار شفافیت بیش تری باشید. با تغییرات کوچکی در رجیستری، شما می توانید تسک بار را از حد مجازی که ویندوز ۱۰ تعیین کرده هم شفاف تر کنید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

برای شفاف تر کردن تسک بار در ویندوز ۱۰، شما فقط نیاز به اصلاح کردن یک کلید رجیستری خواهید داشت. البته باید توجه داشته باشید که ویرایشگر رجیستری ویندوز یک ابزار قدرتمند است و استفاده ی نادرست از آن می تواند باعث ناپایدار شدن و یا حتی غیر فعال شدن سیستم شما شود! البته این آموزش، یک هک بسیار ساده است و تا زمانی که شما مطابق دستور العمل پیش بروید، هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد. اگر هنوز نگران هستید، می توانید قبل از اجرای این دستور العمل و ایجاد تغییرات، از رجیستری و سیستم خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

ابتدا دکمه ی استارت را بزنید و “regedit” را تایپ کنید، حالا دکمه ی Enter کیبرد را بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود و به آن اجازه ی ایجاد تغییرات در کامپیوتر خود را بدهید.

More Transparent Taskbar 1

در ویرایشگر رجیستری، با استفاده از ستون کناری سمت چپ مسیر زیر را طی کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

More Transparent Taskbar 2

سپس بر روی زیرکلید Advanced، کلیک راست کنید و از زیر شاخه های گزینه ی New، گزینه ی DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید و این مقدار جدید را “UseOLEDTaskbarTransparency” نام گذاری کنید.

More Transparent Taskbar 3

حالا در قاب سمت راست، بر روی مقدار UseOLEDTaskbarTransparency که ساخته اید، دو بار کلیک کنید تا صفحه ی properties باز شود. در جعبه ی “Value data”، عدد موجود را به ۱ تغییر دهید و سپس روی OK کلیک کنید.

More Transparent Taskbar 4

پس از اعمال تغییر، شما می توانید ویرایشگر رجیستری را ببندید. به منظور اعمال تغییر، شما دو راه دارید، می توانید کامپیوتر خود را ریستارت کرده و مجدد راه اندازی کنید و یا دکمه های Windows+I را زده و به مسیر Personalization > Color بروید و در آن جا گزینه های بخش “Choose a color” را یک بار خاموش و روشن کنید.

More Transparent Taskbar 5

در تصویر زیر می توانید تفاوت بین میزان شفافیت معمول و شفافیت دست کاری شده از رجیستری را مشاهده کنید.

More Transparent Taskbar 6

اگر به هر دلیلی می خواهید تغییرات ایجاد شده را به حالت قبلی برگردانید، کافی است از همان مقدار UseOLEDTaskbarTransparency، عدد ۱ را به صفر برگردانید و یا به طور کل آن مقدار را حذف کنید. توجه داشته باشید که بعد از اعمال این تغییر نیز، نیاز به ریستارت و یا خاموش روشن کردن همان گزینه های گفته شده در بالا وجود دارد.

منبع :

HOWTOGEEK

1986 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Amir
پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

مال خودش قشنگ تره

    حسین
    پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

    ینی با این نظرت هرچی نویسنده از خودش داشت از درون نابودش کردی ……

    من که امتحان کردم در کل این جور چیزا دوست دارم یاد بگیرم

sayan
پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

خواستم فید بک بدید و کلی مقاله و گلایه نوشتم از مایکی اومدم کپی کنم کل مطالب پاک شد راستی دکمه undo تو گوشی کدومه چجوری میشه یک قدم به عقب برگشت

Omid
پاسخ دهید پنجشنبه 6 مرداد 1395

سلام
من اشتباها کل قسمت مربوط به نامadvancedرو پاک کردم
الان روی advanced که میرم هیچی نیست و پاک شده
باید چکار کنم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,