یکی از جذابیت های ویندوز 7 وجود ویجت های آن و به خصوص ساعت اختصاصی این سیستم عامل بود که از ثانیه شمار نیز برخوردار بود. وجود ثانیه شمار در نسخه های اولیه ویندوز با اشکالاتی روبه رو بود و به همین جهت از زمان ویندوز 95 به این سمت هیچ نسخه ای از این سیستم عامل محبوب بدون نرم افزار های جانبی از این ویژگی پشتیبانی نمی کرد. در ادامه با ما در وینفون همراه باشید.

با همه این تفاسیر خوشبختانه در ویندوز 10 ورق برگشته است و می توان پس از سال ها و با کمی دستکاری در رجیستری، ثانیه شمار بخت برگشته را دوباره به نوار وظیفه سیستم عامل ویندوز برگرداند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هرگونه عواقب ناشی از تغییر در رجیستری و آسیب های ناشی از آن بر عهده کاربر خواهد بود. برای فعال کردن ثانیه شمار ویندوز به صورت زیر عمل کنید :

در ابتدا با فشار دادن کلید های ترکیبی Window + R ، تایپ عبارت regedit و سپس با فشار دادن کلید اینتر وارد فضای رجیستری ویندوز شوید. حال در بخش HKEY_CURRENT_USER به پوشه Software و سپس به پوشه Microsoft بروید. در این قسمت پوشه Windows را یافته و در پوشه CurrentVersion بخش Explorer را پیدا کنید.

در بین پوشه های موجود Advanced را یافته و بر روی آن کلیک راست کنید. در گزینه ی New یک کلید جدید (DWORD (32-bit ایجاد کنید.

نام این کلید را به ShowSecondsInSystemClock تغییر داده و مقدار آن را به عدد 1 تغییر دهید. پس از انجام این کار و ذخیره آن پنجره فعلی را بسته و یک بار Sign-out کنید. پس از بازگشت به دسکتاپ خواهید دید که ثانیه شمار ساعت در نوار وظیفه فعال شده است.

ناگفته نماند اگربه هر دلیلی مایل به انجام مراحل بالا نیستید می توانید از اینجا کلید رجیستری مورد نیاز برای فعال کردن ثانیه شمار را دریافت کنید. همچنین برای غیر فعال کردن ثانیه شمار نیز می توانید مقدار کلیدی که در رجیستری ایجاد کردید را به صفر تغییر دهید.

 

منبع :

HOWTOGEEK

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Milad
پاسخ دهید سه شنبه 28 شهریور 1396

دوستان قبلا میشد تو کنترل پنل از تنظیمات دیسپلی نوشته های ایکون ها و منو ها رو تغییر داد بلد کرد اندازشون رو تغییر داد
الان کجاست این تنظیماتش؟؟

MHT
پاسخ دهید چهارشنبه 29 شهریور 1396

سلام.
هنوز هم تو کنترل پنل هست:
Control Panel\Appearance and Personalization\Display

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,