_آموزش پنل جدید

چگونه ایکس باکس وان اس را به منظور تعمیر باز کنیم؟ شیرجه به درون ایکس باکس

کنسول ها یکی از دوست داشتنی ترین گجت های امروزی اند.اگر یک ایکس باکس در خانه ی خود داشته باشید، مدت ها شما را روی کاناپه ی خانه تان میخکوب می کند. اما تا به‌حال به سرتان زده است که ایکس باکس خود را بازکنید؟ اگر می خواهید ببینید در این گجت دوست داشتنی چه می گذرد در ادامه با وینفون همراه باشید.

باز کردن ایکس باکس وان و دسترسی به قطعات داخلی آن

یکی از بزرگترین مزایای کسول ها سادگی آن هاست در طرف مقابل کامپیوترها با هدف انجام هرکاری ساخته شده اند اما کنسول ها به طور اختصاصی برای بازی طراحی شده اند.کنسول ها انعطاف پذیری کامپیوتر ها را ندارند اما سخت افزار بهینه شده برای تجربه بازی کردن را دارند. همچنین قطعات به کار رفته در آن ها توسط یک شرکت ساخته شده است.

باوجود ساختار بسته کنسول ها،گاهی اوقات لازم می شود به درون دستگاه خود نگاهی بیاندازید.در حالی که مایکروسافت به شدت به کاربران توصیه می کند که کنسول ایکس باکس خود را باز نکنند، برخی دلایل قانع کننده ای برای انجام اصلاحات جزئی یا تعمیر مشکل سخت افزاری خارج از گارانتی وجود دارد.

هشدار: با بازکردن کنسول ایکس باکس وان اس،کنسول خود را از شرایط گارانتی خارج می کنید.این کار می تواند فعالیت خطر ناکی برای کسانی که در باز کردن وسایل الکترونیکی تازه واردند، باشد و تنها به افرادی که از اعتماد به نفس کافی در انجام این کار دارند توصیه می شود.این شرایط را هم در نظر بگیرید که در طی انجام این فرایند ممکن است به کنسول خود آسیب وارد کنید.

توجه:وینفون هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آسیب رسیدن به کنسول نمی پذیرد.

چگونه ایکس باکس وان اس را باز کنیم؟

1- کنسول را به صورت وارونه قرار دهید به طوری که قسمت سیاه کنسول به سمت بالا باشد.

2- برچسب مقاوم در برابر دمای گارانتی را که واقع در گوشه ی کنسول است را پیدا کنید.

3- برچسب را با استفاده از انبرک یا انگشت خود بکنید.

4- با استفاده از یک ابزار مخصوص باز کردن از گوشه ای که برچسب گارانتی را برداشته اید پایه سیاه کنسول را از مابقی کنسول جدا کنید. توصیه ما این است که برای جلوکیری از خط کشی شدن کنسول از یک ابزار پلاستیکی استفاده کنید.

5- کار خود را با استفاده از ابزار مناسب به جدا کردن بست هایی که در سرتاسر کنسول قرار دارد ادامه دهید. برای جدا کردن پای از کنسول باید فشار مناسبی اعمال شود البته مواظب باشید تا به پورت های مجاور آسیب وارد نکنید.پس از برداشتن پایه، یک پوشش داخلی را مشاهده می کنید.

6- با استفاده از یک پیچ گوشتی مخصوص به نامTR10 TROX  شش پیچ گوشتی سبز را واقع در قسمت داخلی کنسول باز کنید. با این کار پوشش پلاستیکی سفیدی که داخل کنسول را می پوشاند کاملا جدا می شود. دقت کنید پیچ های سبز رنگ را در جای مشخص قرار دهید تا بتوانید کنسول را دوباره ببندید.

7- دو طرف قاب سفید کنسول را بیرون بکشید، پانل عقبی را جدا کنید.

8- بدنه ی اصلی ایکس باکس را از قسمت بالای کنسول بردارید.

9- کنسول را به صورتی قرار دهید تا فن کنسول در سمت بالا قرار بگیرد.

10- پنل فلزی را بردارید تا اجزای زیر آن مشاهده شود.این کار را با ضربه های نرم و نیروی کم انجام دهید.

11- اکنون باید همه ی اجزای اصلی ایکس باکس وان اس قابل مشاهده باشد. مایکروسافت روی فن، درایور دیسک نوری، هارد دیسک و منبع تغزیه دستکاه برچسب رهیابی چسبانده است.

پس از انجام این مراحل به اجزای کلیدی دستگاه دسترسی پیدا می کنید. برای دوباره سوارکردن کنسول این مراحل را به عقب برگردانید، اطمینان حاصل کنید پوشش  را با استفاده از پیچ های دستگاه نصب کنید.

3 پست
محمد مجید فلاحتی
او دانشجوی رشته ی داروسازی است و به تکنولوژی علاقه دارد
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
محمد مهدی توانا
پاسخ دهید چهارشنبه 22 آذر 1396

مطلب مفیدی است. سپاس

محمود
پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

سلام. خیلی عالی بود. برای xbox one هم بذارید لطفا.

    محسن توکلی نیا
    پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

    سلام محمود جان، بله حتما در آینده مطلب مشابهی برای ایکس باکس وان هم منتشر خواهیم کرد

علی
پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

بسیار عالی

مهدی یزدی
پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

بسیار عالی، ترسم از ایکس باکس ریخت!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,