مایکروسافت Edge برای تبلت های ویندوزی یک مرورگر بسیار خوب است و پیشنهاد می‌شود که از این مرورگر استفاده کنید زیرا این مرورگر برای ویندوز 10 ساخته شده است و به خوبی با آن هماهنگ است. با انتشار فایرفاکس کوانتوم کاربران در انتخاب مرورگر برای تبلت ویندوزی شان انتخاب های بیشتری خواهند داشت. با وینفون همراه باشید.

موزیلا با افزودن یک ویژگی کوچک به فایرفاکس کوانتوم به کاربران این اجازه را داده است که رابط کاربری مرورگر را با توجه به اندازه دستگاه شان بهبود ببخشند. شما قادر خواهید بود تا علاوه بر صفحه نمایش PC های معمولی، بهترین رابط کاربری را در یک تبلت یا یک صفحه نمایش بزرگ داشته باشید.

برای دستگاه های دو در یک ویندوزی که هم به عنوان تبلت و هم به عنوان لپ تاپ قابل استفاده هستند، فایرفاکس می تواند به صورت اتوماتیک بین حالت عادی و حالت Touch جابه‌جا شود. چیزی شبیه به این قابلیت را مایکروسافت نیز در برخی از برنامه هایش استفاده می‌کند.

گرچه مایکروسافت Edge یک مرورگر خوب و کارآمد برای تبلت هاست، اما دسترسی به یک مرورگر محبوب‌تر با قابلیت های بیشتر و امکان شخصی سازی بیشتر ضرری نخواهد داشت. به خصوص حالا که فایرفاکس دوباره در بازار مرورگرها به رقیبی قدر برای دیگر مرورگرها تبدیل شده است.

اما چطور فایرفاکس کوانتوم را برای استفاده در دستگاه های لمسی تنظیم کنیم؟

  • فایرفاکس کوانتوم را اجرا کنید و روی منوی همبرگری سمت راست کلیک کنید.
  • روی گزینه Customize کلیک کنید.
  • در صفحه باز شده در قسمت پایینی، روی گزینه Density کلیک کنید و Touch را برگزینید. با انتخاب گزینه Compact رابط کاربری برای صفحه نمایش های بزرگ تنظیم خواهد شد.
  • با تیک زدن گزینه Use Touch for Tablet Mode هرگاه رابط کاربری ویندوز را به حالت تبلت تغییر می دهید، رابط کاربری فایرفاکس نیز به حالت Touch تغییر پیدا می کند.
  • در نهایت برای ذخیره تغییرات اعمال شده Done را بزنید.

با این کار نوار ها و رابط کاربری فایرفاکس کوانتوم کمی بزرگ تر از حالت عادی نمایش داده می شوند و برای کار در یک صفحه نمایش لمسی مناسب تر خواهند بود.

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,