شاید برای شما سوال باشد که بهترین ویژگی اپ ایکس‌باکس بر روی دستگاه‌های ویندوزی چیست و اصلا این اپ به چه کاری می‌آید؟ البته این اپ، قابلیت‌های مختلفی دارد ولی شاید کاربردی‌ترین ویژگی آن، قابلیت بازی کردن بی‌سیم با ایکس‌باکس وان از طریق رایانه باشد.

ویندوز ۱۰ چندین قابلیت خاص را با خود، برای گیمرها به ارمغان آورد. مخصوصا با معرفی دایرکت ایکس ۱۲ و اپ ایکس‌باکس وان. اما یکی از جالبترین آن‌ها، قابلیت بازی با ایکس‌باکس وان به صورت بی‌سیم و حتی راه دور از طریق این اپ در رایانه بود.

اپ ایکس‌باکس در ویندوز ۱۰

اپ ایکس‌باکس که برای رایانه‌های ویندوز ۱۰ در دسترس است، قاببلیت‌هایی را به کاربر عرضه می‌کند که پیش از این، استفاده از آن‌ها تنها از طریق دسترسی فیزیکی به کنسول ایکس‌باکس وان ممکن بوده است.

این اپ اجازه می‌دهد مدیریت حساب کاربری ایکس‌باکس لایو را به دست گرفته و همچنین از رایانه به ایکس‌باکس پارتی اضافه شوید. ویندوز همچنین اجازه بازی در بین پلتفرم کنسول و رایانه را برای شما محیا کرده است. به علاوه این می‌توان کنسول ایکس‌باکس وان را به وصیله اپ ایکس‌باکس، از راه دور کنترل کرده و حتی در دستگاه‌هایی که از صفحه نمایش لمسی پشتیانی می‌کنند نیز می‌توان به عنوان رابط کنترلی لمسی برای کنسول استفاده نمود.

اما ویژگی جالب دیگر یعنی استریم بازی از روی کنسول بر روی رایانه از راه دور است که به شما اجازه می‌دهد از هرجای دنیا، کنسول ایکس‌اکس خود در خانه را به همراه داشته باشید و با آن از طریق لپ‌تاپ خود و یا هر رایانه ویندوزی دیگر بازی کنید. دسته ایکس‌باکس خود را به رایانه ویندوزی وصل کنید و به راحتی با زدن گزینه استریم با ایکس‌باکس خود بازی کنید. حتی امکان این را دارید تا از محیط بازی در رایانه یا بازی ایکس‌باکس فیلم و یا اسکرین شات گرفته و به اشتراک بگذارید.

نحوه انجام بازی با ایکس‌باکس وان از طریق رایانه

۱- اپ ایکس‌باکس وان را از استور مایکروسافت دریافت کنید.

۲- اپ را باز کرده و با حساب کاربری که با آن در ایکس‌اکس وان بازی می‌کنید، وارد شوید.

۳- در ایکس‌باکس وان خود، با رفتن به مسیر Settings > Preferences رفته و اطمینان حاصل کنید که تیک گزینه “Allow game streaming to other devices” خورده است.

۴- در برگه‌های سمت راست اپ ایکس‌باکس بایستی برگه “Connect” را یافته و بر روی آن کلیک کنید.

۵- باید اطمینان حاصل کنید که رایانه و کنسول شما هر دو به یک وای‌فای متصل هستند و یا اگر بعدا از محلی دیگر مایل به بازی بودید، می‌توانید آی‌پی را به صورت دستی وارد نمایید. اگر در یک شبکه وای‌فای باشید، دستگاه‌ ایکس‌باکس شما به صورت خودکار نمایان می‌شود.

۶- بر روی “Connect” کلیک کنید.

۷- دسته ایکس‌باکس وان خود را به لپ‌تاپ یا رایانه وصل کنید.

۸- بر روی “Stream” کلیک کنید. بازی بلافاصله آغاز می‌شود.

در حالی که استریم می‌کنید، یک نوار ابزار در بالای صفحه نمایش وجود دارد که برخی امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد. شاید مهمترین آن‌ها مخصوصا برای کسانی که اینترنت خیلی با کیفتی ندارند گزینه آخر این نوار ابزار باشد که به کاربر اجازه می‌دهد، پهنای باند را به صورت دستی کم و زیاد کند.

اگر در طول بازی لگ احساس کردید با کم کردن بندویچ، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

 

 

دانلود
اطلاعات
  • حجم : ۵۳ مگابایت
منبع :

TECH ADVISOR

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,