_آموزش پنل جدید

چگونه سرفیس قدیمی خود را برای فروش آماده کنیم؟ دستی به سر و روی سرفیس خود بکشید

مایکروسافت هر ساله با معرفی نسل جدید سرفیس های خود دل کاربران ویندوز را با خود می برد. اگر شما یکی از محصولات سرفیس را دارید ممکن است با گذشت چند سال احساس کنید سرفیس خود را باید به روز کنید بنابراین به فکر فروش آن می افتید. اگر قصد فروش سرفیس خود را داشتید باید ابتدا آن را برای فروش آماده کنید. با وینفون همراه باشید.

سرفیس قدیمیتان را با بهترین قیمت بفروشید.

اگر شما کامپیوتر جدید تهیه کردید با سرفیس قدیمیتان چه کار می کنید؟ البته می توانید آن را کنار کامپیوتر جدیدتان نگه دارید، می توانید هم، سرفیستان را بفروشید. تصمیم با خودتان است، اما اگر خواستید سرفیستان را بفروشید باید آن را برای مالک جدیدش آماده کنید.شکی در آن نخواهد بود که هنگام فروش سوال های زیادی درباره ی وضعیت دستگاهتان از شما بپرسند و شما قطعا می خواهید اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات خود را قبل از ارسال به مالک جدیدش پاک کرده اید. ما در این جا به شما می گوییم چگونه قبل از فروختن سرفیستان، آن را آماده کنید.

چگونه باتری سرفیس پن را عوض کنیم؟

اگر هنگام فروش سرفیستان، قلم دستگاه همراهش باشد با قیمت بهتری به فروش می رسد.

اگر سرفیس پن شما دیگر کار نمی کند، ممکن است فقط به یک باتری جدید نیاز داشته باشد. عمر باتری سرفیس پن حدود یک سال یا بیشتر است اما در نهایت به پایان می رسد بدین ترتیب لازم است یک باتری AAAA تهیه کنید و باتری سرفیس پن را عوض کنید.

عوض کردن باتری سرفیس پن کار نسبتا ساده ای است. این کار را با دقت انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که هیچ چیز در روند تعویض باتری شکسته نشده باشد.

 1. درپوش انتهایی سرفیس پن را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. با اشاره ی کوچکی درپوش باز خواهد شد.اگر از آخرین نسخه سرفیس پن استفاده می کنید (آخرین نسخه سرفیس پن گیره ی لباس ندارد) می توانید در پوش را بدون چرخش و به طور مستقیم بیرون آورید.
 2. درپوش را از سرفیس پن جدا کنید.
 3. سرفیس پن را وارونه کنید و با ضربه ی آهسته باتری قدیمی را بیرون آورید.
 4. باتری جدید را به گونه ای داخل سرفیس پن قرار دهید که قسمت مثبتش به سمت بیرون باشد.
 5. در پوش را در داخل سرفیس پن قرار دهید.
 6. در جهت عقربه های ساعت فشار کمی وارد کنید تا با صدای کلیک مانند درپوش در جای خودش قرار بگیرد.

چگونه سرفیس خود را برای فروش تمیز کنیم؟

مایکروسافت یک سری روش های تمیزکاری سرفیس و مراقبت از صفحه نمایش و تایپ کاور دستکاه را به کاربران پیشنهاد داده است..قبل از این که عکس سرفیس خود را برای فروش بگذارید، آن را تمییز کنید مطمئمن باشید بیشتر از قبل به سرفیستان علاقه مند می شوید شاید حتی از فروشش هم منصرف شدید.شک نکنید  هیچ کس حاضر نیست لپ تاپی کثیف و پر از لک واثر انگشت بخرد.

برای پاک کردن گرد و غبار صفحه از یک پارچه میکرو فیبر یا پارچه ی بدون پرز استفاده کنید. برای پر کردن لک های روغنی و چرب پارچه ی خود را کمی خیس کنید یا از پارچه ی نرم استفاده کنید. همچنین می توانید برای این کار از پارچه های مخصوص تمیز کردن عینک و دستگاه های الکترونیک استفاده کنید. در مجموع از هیچ گونه وسیله ی زبر برای تمیزکردن استفاده نکنید و هیچ گونه مایعی را به طور مستقیم به صفحه نمایش نریزید.

برای پاک کردن تایپ کاور می توانید از پارچه ی میکرو فیبر یا پارچه ی بدون پرز آغشته به شوینده های صابونی استفاده کنید در ضمن از ریختن هرگونه مایع مستقیما بر روی صفحه کلید و تاچ پد پرهیزکنید. باز هم تاکید می کنیم از هیچ گونه وسیله ی زبر برای تمیزکردن صفحه کلید و تاچ پد استفاده نکنید. البته شما می توانید از پارچه ی آغشته به الکل صنعتی برای تمیزکردن پشت کاور و به خصوص لولای آن که محل جمع شدن گرد و خاک است استفاده کنید.

از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید

قبل از این که ویندوز 10 خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. شما باید از اطلاعات سرفیس خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید به خصوص اگر از یک دستگاه استفاده می کنید.

برای انتقال اطلاعات خود به کامپیوتر جدیدتان و تهیه ی یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود می توانید به این آموزش که قبلا توسط تیم وینفون منتشر شده است، مراجعه کنید.

چگونه می توان سرفیس خود را ریست کنیم بدون اینکه حریم خصوصیمان به خطر بیافتد؟

هنگامی که از اطلاعات سرفیس خود فایل پشتیبان تهیه کردید می توانید ویندوز خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.مایکروسافت این امکان را برای شما فراهم کرده تا به آسانی و به صورت همزمان اطلاعات خود را از روی هارد خود پاک کنید و ویندوز خود را تنظیمات کارخانه برگدانید. قبل از این که این مراحل را انجام دهید، اطمینان حاصل کنید تا سرفیس تان به برق متصل باشد.

 1. بر روی دکمه ی استارت راست کلیک کنید.
 2. بر روی گزینه ی setting کلیک کنید.
 3. بر روی گزینه ی update & security کلیک کنید.
 4. وارد قسمت recovery شوید.
 5. بر روی گزینه ی get started کلیک کنید
 6. گزینه ی remove everything را انتخاب کنید.
 7. بر روی گزینه ی remove files and clean the drive کلیک کنید
 8. در انتها بر روی گزینه ی reset کلیک کنید.

اکنون اطلاعات سرفیس شما پاک خواهد شد و ویندوزتان دوباره نصب می شود.

طی این فرایند، اطلاعات تراشه ی TMP دستگاهتان کاملا پاک می شود.اطمینان حاصل کنید سرفیس متصل به برق است این فرایند ممکن است چند ساعت طول بکشد.اکنون پیکر بندی اولیه ی دستگاهتان را مشاهده می کنید. در این مرحله شما می توانید یک نام کار بری موقت درست کنید یا این کار را به صاحب جدیدش واگذار کنید.

سرفیس خود را از مالکیت خود خارج کنید

اگر در سایت مایکروسافت سرفیس به نام شما ثبت شده باشد. باید قبل از فروش سرفیس آن را از مالکیت خود خارج کنید

 1. وارد حساب کاربری مایکروسافت خود شوید.
 2. پس از انتخاب گزینه ی Devices بر روی گزینه ی see all کلیک کنید. ممکن است برای مشاهده ی این گزینه مجبور باشید به پایین صفحه مراجعه کنید.
 3. بر روی منوی کشویی کلیک کنید سپس گزینه ی More action را انتخاب کنید.
 4. بر روی گزینه ی remove tablet کلیک کنید.
 5. تیک گزینه ی Im ready to remove this device
 6. در انتها بر روی گزینه ی remove کلیک کنید

دستگاه سرفیس شما دیگر به حساب کاربری شما وابسته نیست و برای فروش آماده است.

منبع :

WINDOWS CENTERAL

3 پست
محمد مجید فلاحتی
او دانشجوی رشته ی داروسازی است و به تکنولوژی علاقه دارد
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
توانا
پاسخ دهید یکشنبه 26 آذر 1396

مثل همیشه خوب.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,