StopStreet

ویندوز 10 به طور خودکار و بدون اجازه شما برای به روز رسانی های جدید جستجو می کند و آن ها را نیز به طور خودکار دانلود می کند و ممکن است که شما اصلا متوجه این موضوع نشوید اما هنگامی که ترافیک اینترنت شما به اتمام می رسد بدون این که استفاده چندانی کرده باشید، متوجه می شوید که یک جای کار می لنگد! بله این آپدیت های خودکار ویندوز هستند که حجم اینترنت شما را مصرف می کنند.

دریافت به روز رسانی های هر سیستم عاملی به بهبود کلی سیستم عامل کمک می کند و کاربر می تواند از این ویژگی های جدید لذت ببرد اما این به روز رسانی ها برای کاربران به خصوص کاربران ایرانی به سبب بالا بودن هزینه اینترنت بسیار آزار دهنده هستند و کاربران ترجیح می دهند که خودشان بر روی دریافت به روز رسانی ها کنترل داشته باشند. اگر شما از سرویس نامحدود اینترنت استفاده می کنید نیاز چندانی به غیر فعال کردن آپدیت های خودکار ندارید و می توانید آن ها را دریافت کنید. اما امروزه بسیاری از کاربران به دلیل کیفیت پایین سرویس های نامحدود در ایران، از سرویس های حجمی استفاده می کنند و بر روی هر بایت این اینترنت حساب باز می کنند و آپدیت های خودکار ویندوز 10 می تواند به کابوس این دسته از کاربران تبدیل شود. بنابراین می خواهیم در این آموزش به شما بگوییم که چگونه می توانید از دریافت خودکار به روز رسانی ها جلوگیری کنید.

ویندوز 10 ویژگی هایی دارد که می توان به کمک آن ها از دریافت خودکار به روز رسانی ها جلوگیری کرد اما این ویژگی ها به صورت مخفی هستند و به همین راحتی قابل دسترسی نیستند. نسخه های Pro ،Enterprise و Education ویندوز 10 در تنظیمات رجیستری و group policy بخش هایی دارند که می توان به وسیله آن ها از دریافت خودکار به روز رسانی ها جلوگیری کرد اما حتی در نسخه Home ویندوز 10 نیز این امکان فراهم شده تا با ترفند هایی بتوان از دریافت خودکار به روز رسانی ها جلوگیری کرد.


جلوگیری از دریافت خودکار به روز رسانی ها بر روی یک کانکشن خاص

اگر شما کانکشن را بر روی حالت “metered” تنظیم کنید، ویندوز 10 نمی تواند به روز رسانی ها را به طور خودکار دریافت کند! ویندوز 10 حالت کانکشن ها را به طور خودکار تنظیم می کند. به عنوان مثال، اتصال اینترنت با داده سیمکارت نوعی کانکشن “metered” محسوب می شود. شما می توانید هر کانکشنی را بر روی حالت “metered” تنظیم کنید! پس اگر شما به روز رسانی های خودکار ویندوز 10 را نمی خواهید، کافیست کانکشن خود را بر روی حالت “metered” تنظیم کنید. اگر این حالت را انتخاب کنید، ویندوز 10 به روز رسانی ها را تا زمانی که کانکشن را از حالت “metered” خارج نکنید، دریافت نمی کند.

آیا از اینترنت حجمی استفاده می کنید؟ کافیست کانکشنی که به وسیله آن به اینترنت متصل هستید را بر روی حالت “metered” بگذارید تا به روز رسانی ها از حجم اینترنت شما استفاده نکنند. هنگامی که زمان ترافیک رایگان شبانه فرا رسید، می توانید کانکشن را از این حالت خارج کنید تا دانلود به روز رسانی ها آغاز شود.

برای این که کانکشن خود را بر روی حالت “metered” بگذارید، کافیست به بخش تنظیمات (Settings) ویندوز 10 مراجعه کرده و سپس به بخش Network & Internet بروید و بر روی گزینه Advanced options کلیک کنید. در منو باز شده بخشی با عنوان “Set as metered connection” را مشاهده خواهید کرد و کافیست که آن را بر روی حالت On قرار دهید. این کار کانکشن وای فای که به وسیله آن به اینترنت متصل هستید را بر روی حالت “metered” می گذارد اما ویندوز این تنظیمات را به یاد می سپارد و آن را بر هر کانکشن وای فای دیگری نیز که به آن ها متصل بشوید اعمال می کند.

Screenshot (88)

بعد از این که کانکشن خود را بر روی حالت “metered” قرار دادید، در بخش به روز رسانی ویندوز پیغامی با عنوان “به روز رسانی ها در دسترس هستند ما آن ها را هنگامی که به یک شبکه وای فای متصل شوید دانلود می کنیم” نشان داده می شود که این یعنی به روز رسانی ها دانلود نمی شوند. با قرار دادن حالت کانکشن بر روی “metered” ویندوز گمان می کند که شما با استفاده از داده های سیمکارت به اینترنت متصل شده اید. اگر مایل بودید که آپدیت ها را دانلود کنید، می توانید در همان بخش به روز رسانی ویندوز بر روی دکمه Download کلیک کنید.

ximg_55ba54a50588c.png.pagespeed.ic.KMFWjGoGtq


جلوگیری از به روز رسانی درایور ها و یا به روز رسانی های خاص

اگر ویندوز 10 بخواهد که یک به روز رسانی خاص و یا به روز رسانی درایوری را نصب کند و شما تشخیص دهید که این کار ممکن است تنظیماتی را مختل کند، می توانید از دریافت آن ها جلوگیری کنید. مایکروسافت به طور مستقیم امکان جلوگیری از دریافت این نوع به روز رسانی ها را فراهم نکرده است اما یک برنامه را به کاربران پیشنهاد داده است تا به کمک آن بتوانند از دریافت خودکار به روز رسانی های مربوط به درایور ها و یا به روز رسانی های خاص جلوگیری کنند بنابراین ویندوز نیز نمی تواند آن ها را دریافت کند. برای دریافت این نرم افزار بر روی این لینک کلیک کنید.

Screenshot (90)


استفاده از Group Policy جهت غیر فعال سازی به روز رسانی های خودکار ویندوز 10

در ویندوز 10 قابلیتی وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا نوع دریافت به روز رسانی ها را خودتان انتخاب کنید اما این بخش در Group Policy واقع شده است. بخش Group Policy editor تنها در نسخه های Pro ،Enterprise و Education ویندوز 10 قابل دسترسی است. برای این که بتوانید به بخش Group Policy دسترسی پیدا کنید، کافیست کلید های ترکیبی Win + R را بفشارید تا بخش Run اجرا شود، سپس در کادر باز شده عبارت gpedit.msc را نوشته و کلید Enter را بزنید. پس از این که بخش Group Policy editor برای شما اجرا شد به مسیر Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update بروید.

Screenshot (91)

در بخش باز شده به دنبال عبارت “Configure Automatic Updates” بگردید و پس از این که آن را یافتید، دوبار بر روی آن کلیک کنید تا باز شود. در صفحه ای که باز می شود، گزینه Enabled را فعال کنید. سپس در همان صفحه و در بخش Options شما می توانید حالت دریافت به روز رسانی ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال شما می توانید تنظیم کنید که به هنگام در دسترس قرار گرفتن آپدیت ها اول به شما پیغام در دسترس بودن را نشان دهد و با اجازه شما به روز رسانی ها را دریافت کند و یا این که تنظیمات دیگری را برای این بخش در نظر بگیرید. پس از انتخاب گزینه مورد نظر، در پایین صفحه بر روی Ok کلیک کنید.

Screenshot (93)

حال به بخش به روز رسانی ویندوز واقع در تنظیمات ویندوز مراجعه کنید و سپس بر روی گزینه “Check for updates” کلیک کرده و بعد گزینه “Advanced options” را انتخاب کنید. شما در این بخش تنظیمات جدیدی را مشاهده خواهید کرد. همچنین پیامی با عنوان “Some settings are managed by your organization” به شما نشان داده می شود که این بدان معناست که تنظیمات این بخش اکنون تنها در قسمت Group Policy editor ویندوز قابل تغییر هستند.

ximg_55ba5551def42.png.pagespeed.ic.JYAxGsB0yW

برای این که این تنظیمات اعمال شده را لغو کنید، می بایست مجددا به بخشی که پیش تر جهت فعال سازی آپدیت دستی مراجعه کرده بودید، بروید و گزینه “Not configured” را به جای “Enabled” انتخاب کنید. حال اگر به بخش به روز رسانی ویندوز بازگردید همه چیز به حالت قبل بازگشته است.

Screenshot (92)


از بخش رجیستری برای غیر فعال سازی به روز رسانی های خودکار استفاده کنید

این بخش نیز همانند بخش پیشین عمل می کند با این تفاوت که تنظیمات از طریق بخش رجیستری ویندوز اعمال می شوند. به یاد داشته باشید که این قابلیت تنها در نسخه های Pro ،Enterprise و Education ویندوز 10 در دسترس است.

در گام نخست، شما می بایست این فایل های رجیستری را دانلود و از حالت Zip خارج کنید. سپس با کلیک بر روی یکی از فایل های رجیستری قرار داده شده می توانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید! این پوشه ای که دانلود می کنید شامل یک سری فایل رجیستری است که می توانند تنظیمات به روز رسانی ویندوز را به شکل های زیر تغییر دهند:

 • برای دانلود ابتدا به شما پیغام را نشان دهد و برای نصب نیز به شما پیغامی نشان داده شود
 • به روز رسانی به طور خودکار دانلود شود و برای نصب به شما پیغامی نشان داده شود
 • دریافت به روز رسانی و نصب آن ها هر دو به طور خودکار انجام شود
 • بازگردانی تنظیمات رجیستری به حالت پیش فرض اولیه

بعد از این که بر روی یکی از فایل های مد نظر خود کلیک کردید، به بخش به روز رسانی ویندوز مراجعه کنید و بر روی گزینه Check for updates کلیک کنید و بعد بر روی “Advanced options” کلیک کنید. شما همانند روش پیشین، در این بخش نیز یک سری تنظیمات جدید به همراه همان پیغامی که در بالا گفته شد را مشاهده خواهید کرد.

ximg_55ba5551def42.png.pagespeed.ic.JYAxGsB0yW

یک ترفند دیگر نیز هست که به روز رسانی های خودکار ویندوز را متوقف می کند. برای انجام این دستور بایستی تغییراتی را در بخش Windows services administration tool اعمال کنید که انجام آن پیشنهاد نمی شود زیرا این کار باعث می شود که آپدیت های امنیتی لازمه نیز توسط ویندوز دریافت نشوند و سیستم شما در برابر بد افزار ها به شدت آسیب پذیر شده و مشکلاتی برایتان ایجاد شود. البته بهتر بود که خود مایکروسافت این امکان را به طور مستقیم برای کاربران به وجود می آورد تا خودشان نوع دریافت آپدیت ها را انتخاب کنند. به هر حال شما می توانید با استفاده از روش های فوق، از دریافت به روز رسانی های خودکار ویندوز 10 جلوگیری کنید.

نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: HOW-TO GEEK

منبع :

HOW-TO GEEK

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
بردیا
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

خسته نباشید.آموزش مهمی بود.

  امیرحسین
  پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

  این مطالب رو قبلا تو سایت های لاتین خونده بودم….
  ولی به هر حال بابت اطلاع رسانی ممنونم.

MRG
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

متاسفانه فک کنم فقط توی ایران این مشکل هست اخه خارجیا!حجمشون نامحدوده پهنای باند هم خدا!مشکلی ندارن!

  MEHRAN
  پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

  تصوراتتون از خارج غلطه به مولا …
  من تو سوئد دانشجو بودم … سرعتااااا اونجور که فکر میکنید نجومی نیست … حجمین اکثر سرویساااا … قیمت اااا رو که اصن نگو …

   faceless void
   پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

   مرغ همسایه غازه

   me
   پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

   اینترنت ایران اشغاله به اسم 3G و 4G اینترنت و رو میدن به خورد ملت حتی استاندارد G خالی رو هم نداره اصلا این اینترنتی که اینا به اسم 4G میدن به ملت توهین به ملت که چه عرض کنم توهینه به 4G

farzad
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

متاسفانه این روش ها بنا به دلایلی اصلا خوب نیست ، همشونو قبلا تست کردم
مثلا روشی که عنوان کردید “استفاده از Group Policy ” باعث میشه استور هم از کار بیافته یا با مسدود کردن روش های دیگه بخش های دیگه هم از کار میافتند
بهترین راه استفاده از نرم افزار BWMeter که حجم خیلی کمی داره.این نرم افزار کلیه پردازش هایی که میخان به اینترنت دسترسی داشته باشن رو به شما اطلاع میده.
تنها کاری که شما باید انجام بدید اینه که پردازش svchost رو در قسمت فیلتر بلاک کنید و داخل نرم افزار، تیک اجرا شدن نرم افزار هنگام روشن شدن سیستم رو بزنید تمام

  حسین
  پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

  اتفاقا استور من که از این روش استفاده میکنم مثل بنز داره کار میکنه 🙂

  Sajad
  پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

  من یه روشی رو از سایتای دیگه خوندم و انجامش دادم آپدیت ها غیر فعال شد ولی استورم بالا نمیومد !! همش تو فکر این بودم که استورم چش شده
  تا الان که شما گفتی فرزاد جان فهمیدم تقصیر همونه ! اونجا رو درست کردم استورم درست شد !!
  بازم ممنون فرزاد جان

ممد
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

تو سایت yjc.ir یه پست هست برای کاهش مصرف نت تو ویندوز هشت، از همون راه میشه استفاده کرد تا اپدیت ویندوز تن رو متوفق کرد
اقا یه چیزی، الان من میتونم مرورگر اج خودمو اپدیت کنم؟ البته بدون اینکه ویندوز رو اپدیت کنم؟
من هر بار میرم تو ویندوز اپدیت نوشته دانلودینگ، هر بار هم رو یه درصدیه! جالب اینجاست این ماه ترافیک اضافی هم اوردم !!!😆

پیمان
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

من خودم از روش metered connection استفاده میکنم ولی مشکلی که داره اینکه که فعالیت های کرتانا شدیداً محدود میشه مثلاً Hi Cortana از کار می افته و همچنین Ask Cortana در Edge هم دیگه کار نمیکنه.

فرانک
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

تشکر از این مطلب خوب و اموزش مفیدتون واقعا این مشکل برا ما ایرانیا با این وضعیت ایترنت چیزه خوبی نیست

ali
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

اقا شما شبانه رایگان دارین؟این مخابرات هرمزگان که نمیده

Iman
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

قسمت های اول اموزش در مورد اینترنت ایران اصلا قبول ندارم !
قیمت یک اینترنت خوب در ایران خیلی هم بالا نیست ! اینترنت نامحدود هم اصلا به اون وضعی نیست که اشاره شده .
خدمت تمام دوستانی که میان زیر ساخت کشور رو با زیر ساخت کشور های اروپایی و آمریکاییی مقایسه میکنن بگم اولین چیزی که باید در مقایسه رعایت بشه هم سطح بودن !
هیچ موقع نیاید پهنای باند کشور ایران رو با کشور های اروپایی مقایسه کنید ! هیچ کجای جهان از اول این همه پهنای باند نداشت و به مرور افزایش یافت و روبه بهبودی رفت .

  MRG
  پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

  چی میگی برادر من!من سیم کارت ایرانسل دارم یه ۳جی درست و حسابی نداره.هی مپره روی ۲جی تا سیم کارتت هم ۴جی نکنی درست نمیشه این که کیفیت رو بخان ببرن بالا کار سختی نیس ولی چون یه مشت دزد هستن به قول شما زیر ساخت کنده.
  ای دی اس ال هم اسیا تک هست از ساعت ۱۲ شب به بعد تعریفی نداره.اگه بخوان میتونن مثل ساعت های دیگه از روز سرعت و کیفیت خوب بدن ولی…

   RedDeath
   پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

   دوست عزیر یکم تحقیق کن بعد حرف بزن !
   دلیل اینکه سیم کارت روی شبکه نسل سوم نمیمونه اینه که سیگنال نسل دوم بیشتره و خود به خود میره روی شبکه نسل دوم !
   اگر سیگنال نسل سوم بیشتر باشه حتما روی اون باند میمونه ! این هیچ ربطی به کشور و زیرساخت نداره ! توی تمام جهان اینطوریه ! دست هیچ شخصی نیست .
   بعدشم شما مثلا چند نفرو دیدی که اینجوری تحمت میزنی ! مسلمون نیستی ازاده باش . تا با چشات چیزی رو ندیدی تحمت نزن ! پدر خودتم باشه بازم میگی دزد!

  ramin
  پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

  اره تو راست میگی.حق داره ایشون.اخه حواسش نیس کشورای دیگه ب اینترنت یک گیگ رسیدن اما من با سرعت دومگ 4 گیگ درماه با قیمت سی هزار تومن اونم با سرعت حداکثر 600کیلوبایت بر ثانیه.سرویس نامحدودشم ک واقعا نامحدوده/دوست عزیز نفست از جای گرم بلند میشه

   RedDeath
   پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

   حرف زدن کاره اسونیه ولی تحقیق یکم سخته برات اره ؟!
   کشورای دیگه که میگی رسیدن به این سرعت ، از اولش یهویی سرعتشون اینقدر بوده !
   شما کشور ایران رو با کشورای دیگه که حداقل 50 سال جلوترن مقایسه میکنی ! این قیاست درسته ؟!!!!

  مصطفی
  پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

  اتفاقا مشکل اساسی همینه که اگر بخوان میتونن بهترین سرویس ها رو ارائه کنن، ولی نمیکنن.
  روزای اولی که ایرانسل 3G شده بود، یه برنامه ۴۲ مگابایتی رو از استور با ۱۵۲۰ درذعرض ۳ ثانیه دانلود کردم. البته اول صبح بود و ترافیک شبکه هم کم. ولی یه چیز فضایی بود. فقط ۳ ثانیه.
  اگر بخوان بدن، براشون خیلی هم سخت نیست. ولی در حد همین زیرساخت موجود هم نمیدن.
  اینجا اگه وزیر بگه سرعتا رو زیاد کنین، استیضاح میشه بنده خدا.

Amir
پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

چه کاره سختی…
خوب خیلی راحت شما میری تو قسمت Services و دو سرویس Background Inteligent Transfer و Windows Update رو غیر فعال و متوقف میکنید.

  the.13eauty
  پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

  با این روش شما غیر فعال میشن ولی نه برای همیشه بعد مدت کوتاهی خود ویندوز سرویس رو شروع میکنه

the.13eauty
پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

ممنون ولی من با BW Meter جلوی اتصال به اینترنتشو گرفتم

arian
پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

slm.. khaheshan komaaaaaaaaaaak koniiiiiiiiid… update windows ro ye darsad gir mikone va dige bishtar nemishe… akhe in microsoft che ghalaty dare mikone. hamash ye moshkeli bayad bashe

  the.13eauty
  پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

  دوست عزیز کسی مشکل شمارا نداشته تا بحال اگرم مشکلی دارید فید بک بدید شاید حل شه

   arian
   پاسخ دهید یکشنبه 2 شهریور 1394

   etefaghan kheyli dashtan,, age ye search bezanim motevajeh mishid

محمد
پاسخ دهید شنبه 1 شهریور 1394

سلام خدمت تمام دوستان وینفونی
خواهشی که دارم هم عوامل محترم سایت هم بچه های اینسایدر تو قسمت فیدبک یا هرطوری که بلدید به اطلاع مایکروسافت برسونید که رو قسمت میانبر و دسترسی سریع کار کنه چون منی که تازه از اندروید ۵ به وین ۸.۱ اومدم تنها مشکلی که داشتم اینه….

0mid
پاسخ دهید دوشنبه 12 آبان 1394

بهترین روش همون روش اوله که اینترنتتون رو به عنوان Metered انتخاب کنین
اینجوری آپدیت بیاد بهتون پیغام هروقت خودتون خواستین میزنین دانلود بشه 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,