_آموزش پنل جدید

چگونه در یک گوشی اندرویدی، سرویس های مایکروسافت را جایگزین گوگل کنیم مایکروسافتی کردن گوشی اندروید در چند دقیقه!

ممکن است که شما به لانچر یا اپلیکیشن های پیش فرض گوگل در گوشی‌های اندرویدی علاقه نداشته باشید یا اینکه واقعاً دلتان برای ویندوزفون تنگ شده باشد، اما دلیل هر چه که باشد حالا دیگر می‌توانید به سادگی دسته ای از جایگزین‌های مایکروسافت را برای اپلیکیشن‌های پیش‌فرض گوگل روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید. با ما در وینفون همراه باشید.

قسمتی از این سادگی مدیون طبیعت متن باز اندروید و قابلیت های شخصی سازی آن است و قسمتی دیگر مدیون تلاش مایکروسافت برای ارائه‌ی اپلیکیشن‌هایی با کیفیت برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS است.

خوب حالا چگونه گوشی اندرویدی را تبدیل به یک گوشی مایکروسافتی کنیم؟

کورتانا را جایگزین گوگل اسیستنت کنید.

مایکروسافت یک دستیار دیجیتال بسیار توانا به نام کورتانا دارد. کورتانای اندروید همه کارهای گوگل اسیستنت را به خوبی انجام می‌دهد، مانند یادآوری‌ها، چک کردن برنامه های کاری، جستجو در وب و کارهای دیگر.

کورتانا می‌تواند به عنوان دستیار دیجیتال پیش فرض گوشی اندرویدی انتخاب شود. برای اینکار پس از نصب کورتانا به منوی تنظیمات گوشی و به قسمت تنظیم اپلیکیشن‌ها Apps رفته سپس وارد قسمت پیشرفته تنظیمها (Advanced) که در برخی گوشی‌ها این قسمت متفاوت است بشوید و از آنجا روی گزینه دستیار و ورود صوت (Assist & voice input) بزنید و کورتانا را از لیست انتخاب کنید. هر زمان که خواستید می‌توانید به تنظیمات قبلی بازگردید.

اگر شما از کورتانا در دستگاه‌های دیگر مانند یک لپ‌تاپ استفاده می‌کنید می‌توانید فعالیت ها و جستجوهایتان را در بین گوشی و لپ‌تاپ یا دستگاه‌های دیگر همگام‌سازی کنید. برای اینکار به تنظیمات برنامه کورتانا رفته و در آنجا گزینه همگام‌سازی و گزینه های دیگر برنامه را تنظیم کنید.

بینگ را جایگزین جستجوی گوگل کنید. (اگر قصد دارید لانچر مایکروسافت را نصب کنید می‌توانید از این مرحله صرف نظر کنید)

بسیاری از انواع گوشی‌های اندرویدی، دارای نوار جستجوی گوگل روی صفحه اصلی گوشی هستند و در برخی از آنها این نوار غیر قابل حذف است که در این صورت می‌توان نوار جستجوی بینگ را در کنار آن استفاده کرد. برای امتحان روی نوار جستجوی گوگل انگشت را نگه دارید اگر گزینه حذف نمایش داده شد آن را حذف کنید. برنامه بینگ برای اندروید را دریافت کنید، سپس روی قسمتی از صفحه اصلی گوشی که آیکونی وجود ندارد انگشت را نگه داشته تا منوی ویجت ها نمایش داده شود، از این قسمت نوار جستجوی بینگ را انتخاب و با نگه داشتن انگشت آنرا به قسمتی از صفحه اصلی گوشی کشیده و رها کنید. در همین منو ویجت های مخصوص کورتانا را نیز خواهید دید که می‌توانید آنها را امتحان کنید.

اوت‌لوک را جایگزین جی‌میل کنید.

با نرم‌افزار رایج جی‌میل خداحافظی کنید و به جای آن به نرم‌افزار محشر اوت‌لوک مایکروسافت درود بفرستید. نرم‌افزار اوت‌لوک برای اندروید یک جایگزین بی عیب و نقص با قابلیت های فراوان است که به خوبی در تمام پلتفرم‌هایی که در آن با حساب کاربری مایکروسافت وارد شده‌اید همگام می‌شود.

با این نرم‌افزار می‌توانید به تمامی حساب‌های پست الکترونیکی خود از جمله جی‌میل سر بزنید، فقط کافیست از طریق منوی تنظیمات آن حساب کاربری پست الکترونیک خود را اضافه کنید.

وان‌درایو را جایگزین گوگل‌درایو کنید.

وان‌درایو به طور کامل توسعه و رشد پیدا کرده تا بتواند به طرز مناسبی عکس‌ها و فایل‌های شما را بین تمامی دستگاه‌هایتان همگام‌سازی کند و این برنامه برای استفاده شما در اندروید وجود دارد، فقط کافیست آنرا نصب و با حساب کاربری مایکروسافت خود به برنامه وارد شوید. همچنین برای سهولت در استفاده از این برنامه ابزاری در منوی اشتراک گذاری اصلی اندروید ظاهر خواهد شد تا هر زمان که تمایل داشتید عکس یا فایل‌هایتان را در وان‌درایو بارگذاری کنید. در صورت نیاز، برنامه می‌تواند به طور خودکار از کلیه عکس‌ها و فیلم‌های شما نسخه پشتیبان تهیه کند.

مایکروسافت آفیس را جایگزین گوگل داکس کنید.

برای کار با اسناد متنی، صفحه‌گسترده‌ها و فایل های ارائه در گوشی‌های موبایل، نرم‌افزارهای گوگل کار راه‌انداز هستند اما مایکروسافت مجموعه برنامه‌هایی برای کار با این اسناد در گوشی تدارک دیده است که مجانی و دارای قابلیت های زیادی هستند. نرم‌افزارهای ورد، اکسل و پاورپوینت هر سه به سهولت روی گوشی نصب می‌شوند و به شما کمک خواهند کرد در زمانی که به لپ‌تاپ دسترسی ندارید از آنها جهت انجام کارها و ایجاد بهره‌وری کمک بگیرید. البته قابلیت های آنها به اندازه نرم‌افزارهای دسکتاپ نیست اما از حد انتظار شما از یک اپلیکیشن موبایل فراتر هستند.

مایکروسافت اج را جایگزین گوگل کروم کنید.

اگر شما از کاربران پر و پا قرص مرورگر مایکروسافت اج روی دستگاه‌های دسکتاپ هستید حالا می‌توانید همان تجربه را توسط نرم‌افزار اج برای اندروید روی گوشی موبایل خود داشته باشید.

شما از تمام مزیت‌های معمول داشتن یک مرورگر واحد روی کامپیوتر و گوشی برخوردار خواهید شد. مانند انتقال یک صفحه وب باز شده از دستگاهی به دستگاه دیگر یا به همراه داشتن تمامی صفحات وب مورد علاقه و تاریخچه مرور صفحات وب در همه دستگاه‌هایتان بدون در نظر‌ گیری اینکه از کدام دستگاه استفاده کرده‌اید. قطعاً در نسخه های بعدی اج برای اندروید بهبودها و امکانات دیگری نیز اضافه خواهد شد.

نرم‌افزارهای لانچر و صفحه قفل مایکروسافت را نصب کنید.

در انتها اگر می‌خواهید که واقعاً گوشی شما رنگ و بوی مایکروسافت به خود بگیرد نرم‌افزارهای لانچر مایکروسافت و صفحه قفل نکست مایکروسافت را دریافت کنید. این نرم‌افزارها دسترسی شما را به برخی اپلیکیشن‌ها که در بالا توضیح داده شد را آسان‌تر و پوسته گوشی شما به همراه صفحه اصلی و صفحه نرم‌افزارهای (App Drawer) گوشی را مایکروسافتی می‌کنند!

مایکروسافت لانچر نوار جستجوی گوگل را با نوار جستجوی بینگ جایگزین می‌کند و اطلاعات مربوط به پست‌های الکترونیک اوت‌لوک و تقویم شما را پیش روی شما و در دسترس قرار می‌دهد. همچنین شما می‌توانید انتخاب کنید تا تصویر زمینه صفحه اصلی گوشی‌تان با تصاویری که روزانه در وب‌سایت بینگ به نمایش درمی‌آید یکسان باشد و همچنین قابلیت‌ها و تنظیم‌های بیشتری در کنترل بیشتر ظاهر گوشی در اختیار شما قرار می‌دهد.

نرم‌افزار صفحه قفل نکست مایکروسافت هم مانند لانچر مایکروسافت، اپلیکیشن‌های مایکروسافت یا هر اپلیکیشن دیگری را در دسترس و پیش چشم قرار می‌دهد و به وسیله آن می‌توانید پیش‌نمایشی از مناسبت‌های تقویم، پیش‌بینی وضع هوا و کلی چیزهای دیگر در صفحه قفل گوشی ببینید.

23 پست
محمدعلی معدلی
علاقه مند به اخبار و وقایع حوزه های تکنولوژی و فن آوری دوستدار شرکت مایکروسافت و نرم افزارها و سرویسهای عالی اون
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Soheil
پاسخ دهید شنبه 11 آذر 1396

من نمیتونم از پلی استور کارتان رو دانلود کنم
همش میگه برای کشور شما در دسترس نیست

    محسن توکلی نیا
    پاسخ دهید شنبه 11 آذر 1396

    سلام سهیل جان، شما ابتدا کش پلی استور رو پاک کنید، بعد با قند شکن وارد استور شوید، همه اپلیکیشن های مایکروسافت در دسترس خواهد بود

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,