این ایده که باید میزان زمانی که بچه‌ها صرف کار با تکنولوژی می‌کنند را محدود کرد هیچوقت ایده‌ی بدی نبوده است. مایکروسافت در ویندوز 10 این اجازه را به والدین می‌دهد که مقدار زمانی که بچه‌ها می‌توانند صرف کار با کامپیوتر یا لپ تاپ کنند را محدود کنند. این قابلیت به عنوان بخشی از تنظیمات خانواده (Family Settings) ویندوز 10 به این سیستم عامل اضافه شد و راه انداختن آن بسیار آسان است.

ابتدا باید مطمئن شوید که Family Settings در کامپیوتر شما به‌روز است، سپس بررسی کنید حسابی که فرزندان شما قرار است از آن استفاده کنند برای آن تعریف شده‌اند یا خیر. برای بررسی این مورد، به قسمت Settings > Accounts > Family and Other People بروید. حسابی که فرزندانتان استفاده خواهند کرد باید در قسمت Your Family نمایان شود. اگر در این مورد مشکلی وجود ندارد، روی Manage Family Settings Online کلیک کنید تا مقدار زمان استفاده از کامپیوتر را برای آن‌ها مشخص کنید.

برای مدیریت و کنترل حساب فرزندتان ابتدا باید وارد حساب خودتان شوید. پس از ورود به حسابتان، زیر قسمت Your Family حساب فرزندتان را می‌توانید مشاهده کنید. در این جا می‌توانید چندین مورد را کنترل کنید، مانند مقدار پولی که با آن می‌توان از مایکروسافت استور خرید کرد، مقدار زمان استفاده از کامپیوتر و… . ولی فعلاً قصد داریم که مقدار زمان مجاز را تعیین کنیم. برای این کار روی Screen Time کلیک کنید.

پس از آن که منوی جدید مربوط به Screen Time باز شد، دستگاه‌هایی را که این برنامه زمانی بر آن‌ها قابل اعمال است را می‌توانید مشاهده کنید (مانند ایکس باکس یا کامپیوتر.) همچنین می‌توانید که مقدار زمان مجاز را هم برای ایکس باکس و هم برای کامپیوتر تعیین کنید. گزینه‌ی Use one Screen Time Schedule را روشن کنید، پس از آن یک جدول با روزها و زمان در آن به شما نشان داده می‌شود. مایکروسافت امکان انتخاب روزها و ساعت‌هایی مشخص را در ویندوز 10 قرار داده است.

برای تعیین زمان استفاده، Max Scheduled را انتخاب کنید و مقدار زمانی که مد نظر شماست را انتخاب کنید. در این جا ما 2 ساعت برای Sunday (یک شنبه) تعیین کرده‌ایم.

پس از اتمام قدم بالا، روی جدول زمانی کلیک کنید تا ساعت دقیقی که می‌خواهید آن را مجاز کنید را مشخص کنید. در این جا ما دو قسمت یک ساعته مشخص کرده‌ایم. پس از آن روی Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

حال باید برای بقیه روزها همین فرایند را تکرار کنید. همچنین می‌توانید برای چند روز با هم برنامه زمانی تشکیل دهید (پایین سمت راست)، ولی در تمام آن روزها برنامه زمانی مشابه خواهد بود.

منبع :

MSPU

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,