_آموزش پنل جدید

آموزش بازگشت به بیلد قبلی در ویندوز ۱۰ اینسایدر، مشکلات و راهکارها

یکی از قابلیت‌های ویندوز ۱۰ پس از ارائه آن به صورت یک سرویس، انتشار به‌روزرسانی‌های متعدد برای آن است. اما گاهی پیش می‌آید که یکی از بیلدها بیش از اندازه ناپایدار است و کاربر نیاز به بازگشت به بیلد قبلی دارد. در ادامه این آموزش برای فراگیری روش انجام این کار با ما در وینفون همراه باشید.

از شروع پروژه اینسایدر مایکروسافت تا کنون، بسیاری از کاربران عادی در این پروژه عضو شده اند. بهتراست در همین ابتدای امر این نکته ذکر شود که بیلدهای اینسایدر اصلا برای استفاده روزمره توصیه نمی‌شوند و به کارگیری آنها توسط کاربران عادی برای به دست آوردن امکانات بیشتر کاری اشتباه است. هرگونه آسیب ناشی از نصب و استفاده از بیلدهای اینسایدر به عهده خود کاربران است و نباید مایکروسافت را در اینباره مورد سرزنش قرار داد.

روش بازگشت به بیلد قبلی

در صورت داشتن مشکل با بیلد کنونی خود می‌توانید با انجام مراحل زیر به بیلد قبلی خود بازگردید. در نظر داشته باشید که اگر یک ماه یا بیشتر از نصب بیلد جدید شما گذشته باشید قادر به انجام اینکار نخواهید بود. همچنین اگر پس از نصب بیلد جدید با استفاده از ابزار Disk Cleanup هارد درایو خود را تمیزکاری کرده باشید و فایل‌های نصب قدیمی را از درایو ویندوز پاک کرده باشید دیگر امکان بازگشت به بیلد قبلی وجود ندارد.

برای شروع به قسمت منوی استارت را بازکرده و به مسیر Settings>Update and Security>Recovery بروید؛ در بخش “Go back to an earlier build” روی دکمه Get started کلیک کنید:
از شما پرسیده می‌شود که چرا مایل به رفتن به بیلد قبلی هستید؟ یکی از گزینه های موجود را انتخاب کرده و Next را کلیک کنید:
پنجره ای مبنی بر چک کرده برای نصب آخرین به‌روزرسانی ویندوز به نمایش درخواهد آمد؛ روی No, thanks کلیک کنید:
ویندوز اعلام می‌کند که برخی از برنامه‌های شما نیاز به نصب مجدد خواهند داشت و هرگونه تغییر در تنظیمات که به وجود آورده اید نیز از دست خواهد رفت؛ روی Next کلیک کنید:
در صورتی که پسورد کاربر خود را پس از نصب بیلد جدید تغییر داده اید، باید پسورد قبلی را به خاطر داشته باشید؛ روی Next کلیک کنید:
در صورت کلیک روی Go back to an earlier build، فرآیند بازیابی بیلد قبلی برای شما انجام خواهد شد:

با تشکر از همراهی شما عزیزان با تیم آکادمی وینفون. نظرات خود را در مورد سری آموزش‌های ویندوز ۱۰ با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINTIPS

51 پست
سیّد محمّد نصری
Sickmind_01 is here, English Translation graduate and one hell of a Microsoft lover
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید شنبه 27 مهر 1398

مرسی واقعا دستتون درد نکنه دست بوستونم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,