_آموزش پنل جدید

چگونه در ویندوز 10 OneDrive را به عنوان محل ذخیره سازی پیش‌فرض تعریف کنیم ذخیره خودکار همه چیز در پوشه OneDrive با استفاده از این آموزش

OneDrive از جمله سرویس‌های ذخیره سازی ابری است که متعلق به شرکت مایکروسافت است. در این عصر جدید ارتباطات همه چیز دیگر دارد به حالت مجازی تغییر شکل می‌دهد و حافظه‌ها و سخت افرازهای فیزیکی دیگر در حال محو شدن هستند. سرویس‌هایی اعم از OneDrive، Dropbox، مدیافایر و گوگل درایو از پر استفاده‌ترین سرویس‌های ابری هستند که در این آموزش OneDrive را مورد بحث قرار می‌دهیم.

در حالی شما می‌توانید هر بار محل ذخیره‌سازی یک فایل را خودتان انتخاب کنید، ویندوز خود تنظیمات پیش‌فرضی دارد که فایل‌هایی قصد ذخیره کردن آن را دارید را در پوشه‌های اصلی مانند Pictures، Videos، Documents و دسکتاپ ذخیره می‌کند.

همگام با به‌روزرسانی کریتورز در پاییز سال گذشته، قابلیت ویرایش این تنظیمات پیش‌فرض به ویندوز 10 اضافه شد. شما دیگر می‌توانید این تنظیمات پیش‌فرض را تغییر دهید و به جای آن‌که هر بار پوشه OneDrive را در درایوهای‌تان پیدا کنید، فایل‌های‌تان را مستقیماً در فضای ابری OneDrive ذخیره کنید.

در این آموزش قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد که چگونه OneDrive را محل پیش‌فرض ذخیره سازی‌تان کنید.

چگونه فایل‌ها را مستقیماً در OneDrive ذخیره کنیم؟

به ترتیب این قدم‌ها را دنبال کنید:

1- به قسمت اعلان‌ها (Notifications) بروید و بر آیکون OneDrive کلیک کنید.

2- بر دکمه‌ی سه نقطه در گوشه سمت راست در بالا کلیک کنید تا منوی آن باز شود.

3- گزینه Settings را انتخاب کنید.

4- روی بخش Autosave کلیک کنید.

5- مطابق تصویر، گزینه‌های Pictures، Desktop و Documents را به OneDrive تغییر دهید.

6- روی دکمه‌ی OK کلیک کنید.

پس از انجام این قدم‌ها، هر گونه فایلی که در دسکتاپ قرار دهید به صورت خودکار در OneDrive شما ذخیره می‌شود، و وقتی که قصد ذخیره سازی فایلی را دارید (برای مثال، یک عکس در مرورگر شما) توسط برنامه به شما پیشنهاد می‌شود که در پوشه‌های Pictures و Documents خود OneDrive آن‌ها را ذخیره کنید.

به خاطر داشته باشید که این کار بر محتوای درون پوشه‌های اصلی Documents و Pictures تاثیر نمی‌گذارد. اگر مایل هستید که محتوای این پوشه‌ها را در فضای ابری ذخیره کنید باید به صورت دستی این کار را انجام دهید.

در آموزشی دیگر درباره OneDrive به شما نشان خواهیم داد که چگونه این پوشه‌های اصلی را به پوشه OneDrive انتقال دهید. پس تا آموزشی دیگر، بدرود!

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,