microsoft-surface-dial

مایکروسافت در رویداد خود در نیویورک، از دستگاهی منحصر به فرد به نام Surface Dial رونمایی کرد. سرفس دایل یه دستگاه دایره ای شکل نسبتا بزرگ می باشد که شبیه به گونه ای از یک پالت الکترونیکی است. هنگامی که Dial بر روی صفحه نمایش استودیو قرار می گیرد، یک منوی شعاعی به صورت یک پاپ آپ در اطراف آن به نمایش در می آید. این دستگاه را می توان ابزاری جدید برای فرآیند های خلاقانه به حساب آورد. با وینفون همراه باشید تا با نحوه ی اتصال و استفاده از سرفس دایل آشنا شوید.

دانلود با کیفیت ۳۶۰p | دانلود با کیفیت ۷۲۰p

راه اندازی سرفس دایل

 1. مطمئن شوید که سرفس استودیو روشن باشد.
 2. از منوی استارت به مسیر Settings > Devices > Bluetooth رفته و و بلوتوث را روشن کنید.
 3. در سرفس دایل خود، کف آن را بکشید تا محفظه ی باتری باز شود. اطمینان حاصل کنید که دو باتری AAA در داخل آن وجود داشته باشد.
 4. باریکه های عایق باتری را از قسمت زیرین سرفس دایل خود خارج کنید.
 5. دکمه ی کنار باتری را فشار داده و تا وقتی که چراغ بلوتوث چشمک بزند، نگه دارید – این چراغ، رو به روی دکمه، در سمت دیگر باتری ها قرار گرفته است.
  surface-dial-battery
 6. به سرفس استودیو خود باز گردید، از لیست موجود در صفحه ی بلوتوث در تنظیمات، سرفس دایل را انتخاب کرده و سپس Pair را بزنید.
 7. لایه ی محافظ را از سرفس دایل خود جدا کنید.

اکنون شما آماده ی استفاده از آن هستید!

آن را در فضای کاری ویندوز Ink امتحان کنید

سرفس دایل ابزاری ایده آل برای فضای کاری ویندوز Ink است. برای باز کردن فضای کاری، آیکون قلم را انتخاب کرده و سپس صفحه ی طراحی (Sketchpad) باز کنید. یا، فقط بالای قلم را کلیک کنید.

surface-dial-ink

پس از باز شدن صفحه ی طراحی، ابزار قلم به طور خودکار انتخاب می گردد. سرفس دایل خود را برای تغییر وضعیت بین ابزار های قلم، مداد، هایلایتر و پاک کن بچرخانید.

سرفس دایل خود را برای مشاهده ی دیگر ابزار های موجود در منوی دایره ای، فشار داده و نگه دارید. دایل را به سمت چپ یا راست بچرخانید تا ابزاری که می خواهید استفاده کنید برجسته شود. برای انتخاب آن، به پایین فشار داده و رها کنید، و سپس شروع به طراحی کنید.

استفاده از آن بر روی صفحه

سرفس دایل به شما کمک می کند به نحوی طبیعی و ارگونومیک خلاقیت های خود را اجرا کنید و چه آن را بر روی میز خود و چه به طور مستقیم بر روی صفحه نمایش قرار دهید، شما را در جریان قرار می دهد و می توانید از آن بهره بگیرید. برای امتحان آن، سرفس استودیو خود را در حالت استودیو (تخت) قرار دهید و در فضای کاری ویندوز Ink خط کش را انتخاب کنید، و سپس سرفس دایل خود را بر روی صفحه قرار دهید. هر جا که سرفس دایل را قرار دهید، خط کش به آن موقعیت حرکت می کند. برای چرخاندن خط کش نیز باید سرفس دایل را بچرخانید.

نحوه ی ظاهر شدن گزینه ها بر روی صفحه نمایش بسته به این که شما از سرفس دایل بر روی میز خود و یا بر روی صفحه نمایش استفاده می کنید کمی متفاوت است، اما به شیوه ای مشابه کار می کند: برای مشاهده ی ابزار ها آن را به پایین فشار دهید، و برای انتخاب ابزار مورد نظر، آن را بچرخانید.

نکته: آیا شما چپ دست هستید؟ تنظیمات را طوری تغییر دهید که سرفس دایل برای شما ارگونومیک تر شود. در سرفس استودیو خود، منوی استارت را باز کرده و به مسیر Settings > Devices > Pen & Windows Ink > Choose which hand you write with بروید و گزینه ی مورد نظر را انتخاب کنید.

استفاده از سرفس دایل با اپلیکیشن ها

سرفس دایل با اپلیکیشن هایی که به همراه استودیو شما آمده اند، مانند Groove Music، مایکروسافت اج و Maps کار می کند. این دستگاه همچنین با نرم افزار های حرفه ای از جمله نرم افزار Adobe Photoshop و Adobe Illustrator. نیز کار می کند. برخی از مواردی که شما می توانید انجام دهید در ادامه آمده است:

حجم صدا

برای کاهش صدا به سمت چپ و برای افزایش صدا به سمت راست بچرخانید. برای قطع کردن و وصل کردن صدا، کلیک کنید.

اسکرول

برای حرکت رو به بالا به سمت چپ و برای حرکت رو به پایین به سمت راست بچرخانید.

زوم

در نرم افزار Adobe Photoshop و Adobe Illustrator،برای کوچک نمایی به سمت چپ و برای بزرگ نمایی به سمت راست بچرخانید. برای برگشت به حالت متناسب با صفحه، کلیک کنید.

Undo

برای رفتن به تاریخچه ی undo به سمت چپ و برای رفتن به تاریخچه ی redo به سمت راست بچرخانید. برای انجام یک undo، کلیک کنید.

روشنایی

برای دستیابی به روشنایی کم تر به سمت چپ و برای دستیابی به روشنایی بیش تر به سمت راست بچرخانید.

نکته: برای سفارشی کردن سرفس دایل خود، به سرفس استودیو خود مراجعه کنید و منوی استارت را باز کرده و به مسیر Settings > Devices > Wheel بروید.

همان طور که مشاهده کردید، سرفس دایل با این که در اول راه است، می تواند کار های بسیاری را انجام دهد و مطمئنا مایکروسافت در آینده قابلیت های ببش تری به آن اضافه خواهد کرد و آن را به ابزاری کاربردی تر تبدیل می کند.

نظر شما در مورد سرفس دایل و قابلیت های آن چیست؟

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
eddy
پاسخ دهید یکشنبه 16 آبان 1395

سلام
آقای زمانی عملکرد سرفس دایل روی سرفس بوک هم همین جوریه ؟

  امیر زمانی
  پاسخ دهید یکشنبه 16 آبان 1395

  درود دوست عزیز
  بله، عملکردش بر روی سرفس بوک و سرفس پرو نیز به همین شکل هست.

MOSTAFA RASHIDSALEHI
پاسخ دهید یکشنبه 16 آبان 1395

سلام دیشب جای همگی خالی توی مایکروسافت استور با سرفیس استودیو و دیال هم کار کردم و فوق العاده عالی بود

soroush wolf
پاسخ دهید دوشنبه 17 آبان 1395

momkene dar ayande jaygozine mouse beshe

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,