وقتی که سرفس پن را گرفتم، سرفس دایل را هم در همان فروشگاه مایکروسافت امتحان کردم. اگرچه فکر می­ کردم استفاده برای من ندارد و بیشتر به خاطر کنجکاوی آن را خریدم. حتی اگر هم کارایی هم برای من نداشت یا از آن خوشم نیامد، فوقش آن بود که بفروشمش و یا به فروشگاه برش گردانم.

راه اندازی سرفس دایل به اندازه راه اندازی سرفس پن آسان است. ابتدا بخش زیری سرفس دایل را در آورید و دکمه جفت شدن بلوتوثی را فشار دهید و نگه دارید و به دستگاه جدید اضافه کنید، همانطور که برای سرفس پن انجام می دهید. و تمام! سرفس دایل با دستگاه شما جفت شده و آماده استفاده است.

بر خلاف آنچه در تبلیغات مایکروسافت مشاهده می کنید، همین که سرفس دایل را بردارید نمی­توانید نحوه استفاده از آن را در چند ثانیه یاد بگیرید. مقداری آموزش در این مورد نیاز است. وقتی که شما از کارکنان مایکروسافت درباره سرفس دایل و نحوه کارکردن با آن بپرسید، به نظر می رسد خودشان هم همه چیز را درباره سرفس دایل نمی ­دانند.

بر اساس اینکه شما چگونه از Shortcut ها در برنامه های ویندوز ۱۰ استفاده می­ کنید، می توانید ابزارهای سفارشی خودتان را در منوی چرخان درست کنید. تنظیمات منوی چرخان به شما اجازه درست کردن این ابزار ها را می­ دهد.

دوست من که یک معمار است، به تازگی شروع به استفاده از سرفس پرو برای پروژه هایش کرده است. وقتی که از سرفس پرو برای کشیدن چند طرح معماری ساده استفاده کرد، سرعت و کارایی سرفس پن جدید او را شگفت زده کرده بود و با ساخته شدن سرفس دایل برای طراحان و سازنده ها، به این فکر کردم که سرفس دایل هم ممکن است برای او کارایی داشته باشد.

بر اساس تجربه های دوستم، او می­ گوید که سرفس دایل و سرفس پن به طور خوب و کارآمد با یک دیگر کار می کنند و همچنین تاکید کرد که استفاده همزمان از سرفس پن و سرفس دایل مقداری زمان برای عادت کردن به آن می­ برد، ولی وقتی که به آن عادت کنید، سرفس دایل دنیای دیگری برای خلق آثار برای شما روشن می­ کند.

برنامه مورد علاقه ی دوستم بر سرفس پرو و سرفس دایل برنامه Mental Canvas Player است. او علاقه ی زیادی به درست کردن طرح های سه بعدی با استفاده از برنامه Mental Canvas Player دارد ولی این برنامه هنوز برای ویندوز ۱۰ منتشر نشده است. او به شدت از برنامه Surface Studio خوشش آمد ولی قیمت آن به سرعت او را به فکر خریدن برنامه دیگری از محصولات سرفس وادار کرد.

استفاده از سرفس دایل در صفحه نمایش های کوچک مانند سرفس پرو زیاد منطقی به نظر نمی­ رسد، به این علت که فضای کافی برای کار وجود ندارد. هم چنین باید در نظر بگیریم که سرفس دایل بر نسخه ۲۰۱۷ سرفس پر و و سرفس استادیو چه بر روی صفحه باشد چه نباشد کار می­ کند.

محصولات سرفس که شامل Surface Pro 4، Surface Book و Surface Laptop است بروزرسانی دریافت خواهد کرد که به آنها قابلیت استفاده از سرفس دایل بدون قرار دادن آن بر روی صفحه را می دهد. در حال حاضر تنها محصولاتی که با سرفس دایل بر روی صفحه کار می­ کنند Surface Pro و Surface Studio 2017 هستند. علاوه بر آن، سرفس پرو ۲۰۱۷ در حالت Studio Mode و ایستادن ۱۶۵ درجه آن استفاده از سرفس دایل را به یک تجربه لذت بخش تبدیل می­ کند.

هرچند امیدوارم که مایکروسافت قابلیت های استادارد بیشتری به سرفس دایل اضافه کند. هم اکنون، فقط پنج عمل سراسری برای سرفس دایل وجود دارد که عبارتند از: تنظیم صدا، اسکرول کردن صفحه ها و پوشه ها، زوم کردن، بازگرداندن عمل و تنظیم روشنایی. همچنین شما می توانید ۳ عمل دیگر به سرفس دایل اضاف کنید. ویندوز استور برنامه های زیادی برای سرفس دایل و ویندوز ۱۰ وجود ندارد ولی امیدوارم که برنامه های بیشتری ساخته شود.

منبع :

ONMSFT

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,