به‌عنوان یک کاربر همیشگی اسکایپ، من حساب کاربری اسکاپ را در تمامی دستگاه‌های خود وارد کرده‌ام، که این کار در اصل به من اجازه می‌دهد هر جا بروم با مخاطب‌های خود در ارتباط باشم. در واقع این یکی از مواردی است که باعث می‌شود بیشتر از اسکایپ خوشم بیاید، زیرا صحبت کردن با دوستان، خانواده و همکاران از یک رایانه‌ی شخصی یا تلفن هوشمند ممکن می‌باشد که این به آن معناست فرقی نمی‌کند کجا هستید چراکه باز هم می‌توانید یک مکالمه متنی یا ویدئویی را شروع کنید.

تا زمانی که از یک حساب کاربری استفاده می‌کنید، می‌توانید روی چند دستگاه به‌طور هم‌زمان وارد حساب کاربری اسکایپ خود شوید به‌طوری که پیام‌ها و مکالمات بین آن‌ها به‌صورت خودکار همگام‌سازی می‌شود. این به آن معناست که شما به‌صورت فنی می‌توانید یک مکالمه را روی یک رایانه‌ی شخصی شروع کنید و سپس آن را ترک کنید و در در جایی دیگر که به یک تلفن همراه دسترسی دارید مکالمه‌ی خود را ادامه دهید.

اسکایپ با وجود ارائه‌ی قابلیت‌های پیشرفته‌ ویدئویی، همچنین می‌تواند نقش یک پلتفرم پیام‌رسان فوری را ایفا کند و این پشتیبانی متقابل پلتفرم قطعا مفید است.

اما یک عیب هم وجود دارد. هر زمانی که از یک دستگاه استفاده می‌کنید و بدون خروج دستی از آن خارج شوید، حساب کربری اسکایپ شما هنوز هم در این دستگاه‌ها فعال می‌باشد واین به آن معناست که شما در اسکایپ در دسترس هستید و هر کس می‌تواند به شما پیام دهد. در حالی که این ویژگی برای کسانی که به اسکایپ به‌عنوان پیام‌رسان اصلی متکی هستند مفید می‌باشد، اما این ویژگی برای افرادی که فقط برای خدمات از اسکایپ استفاده می‌کنند مفید نیست زیرا آن‌ها می‌خواهند هر روز به مدت چند ساعت آفلاین شوند.

مایکروسافت گزینه‌های اختصاصی برای نمایش آسان اسکایپ از تمام دستگاه‌های خود را در یک زمان ارائه نمی‌دهد، بنابراین تنها راه این است که این کار را بر روی همه‌ی آن‌ها به‌صورت جداگانه انجام دهید. به عبارت دیگر هر زمانی که می‌خواهید به حالت آفلاین بروید باید روی دکمه‌ی خروج از رایانه‌ی شخصی، لپ‌تاپ و تلفن‌ هوشمند خود کلیک کنید.

بدون شک این مناسب‌ترین راه‌حل نیست زیرا انجام این کار زمان زیادی را در طول روز صرف می‌کند.

در گذشته قطع کردن همه‌ی حساب‌های کاربری اسکایپ با استفاده از دستوری که در یک پنجره گفتگو ارسال می‌شد، امکان‌پذیر بود. با تایپ کردن دستور remotelogout logged out all devices، به شما ای اجازه را می‌داد که تنها از یک گزینه‌ی فعال استفاده کنید. این دستور دیگر جواب نمی‌دهد، به همین دلیل تنها راه خروج از حساب کاربری اسکایپ در تمامی دستگاه‌ها از راه دور …. تغییر گذرواژه حساب کاربری شما می‌باشد. شاید این راه‌حل عجیب به نظر برسد اما این تنها راه برای انجام آن می‌باشد و به احتمال زیاد مایکروسافت فقط در صورت سرقت دستگاه شما و یا مواردی شبیه آن، از این به‌عنوان یک راه‌حل استفاده کند.

اساسا با تغییر گذرواژه خود، اسکایپ را مجبور به ارسال یک دستور مجدد تایید هویت می‌سازید و این به آن معناست که هر کسی به دستگاه شما دسترسی داشته باشد دیگر از طریق حساب کاربری اسکایپ شما وارد آن نمی‌شود.

برای تغییر گذرواژه‌ی خود باید وارد حساب کاربری خود شوید و بر روی گزینه‌ی Change password کلیک کنید. سپس مایکروسافت به شما یک جادوگر می‌دهد تا شما را در طول فرآیند تغییر گذرواژه هدایت کند و به اطلاعاتی چون سوالات محرمانه پاسخ می‌دهد.

بدون شک می‌توان گفت این برای کسانی که در طول روز می‌خواهند به‌صورت آفلاین از اینترنت استفاده کنند، بسیار راحت است، بنابراین تنها راه حل برای جلوگیری از کابوس تغییر گذرواژه این است که با تمام شدن استفاده‌ی شما از دستگاه از حساب کاربری خود خارج شوید. به هنگام ترک محل کار و رفتن به خانه نیز از حساب کاربری روی رایانه‌ی شخصی خود خارج شوید. وقتی که می‌خواهید از لپ‌تاپ خود در خانه استفاده نکنید، از حساب کاربری خود روی آن خارج شوید. پس اگر نمی‌خواهید از اسکایپ بر روی تلفن همراه خود استفاده کنید، می‌دانید چه کاری را باید انجام دهید.

برای کاربران همیشگی اسکایپ، گزینه‌ای مانند این می‌تواند مفید باشد و هیچ دلیلی برای مایکروسافت وجود ندارد که این ویژگی را در به‌روزرسانی‌های آینده به آن اضافه نکند. آنچه را که فکر می‌کنید وجود آن می‌تواند مفید باشد، می‌توانید آن را با استفاده از فضای بازخورد ویندوز 10 به شرکت ارسال کنید و اگر می‌خواهید این ویژگی نیز وجود داشته باشد، حتما آن را با مایکروسافت در میان بگذارید.

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید دوشنبه 21 آبان 1397

سلام. ببخشید من یه لومیا ۷۳۰ خریدم الآن چطور میتونم به ویندوز ۱۰ آپدیتش کنم؟ لطفا جواب بدین

Pejman
پاسخ دهید دوشنبه 21 آبان 1397

تو همین سایت کلی مطلب در این باره هست که میتونی پیداشون کنی.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,