_آموزش پنل جدید

چگونه از بلوتوث برای پخش صدا استفاده کنیم؟ دیگر می‌توانید با بلندگوهای سیمی وداع کنید

وصل کردن گوشی به هدفون‌ها و بلندگوهای بلوتوثی و پخش صدا و آهنگ چیزیست که خیلی از ما انجام داده‌ایم، ولی با کامپیوترتان چطور؟ شما می‌توانید با داشتن سخت افزارهای لازم، با کامپیوتر، لپ‌تاپ و حتی تبلت‌های ویندوزی‌تان از این قابلیت بی‌سیم استفاده کنید. در ادامه برای آموزش راه اندازی آن با ما همراه باشید.

چگونگی جفت کردن دستگاه‌های بلوتوثی در ویندوز 10:

  1. وارد Setting شوید.
  2. وارد بخش Devices شوید.
  3. در سمت چپ Bluetooth & Other Devices را انتخاب کنید.
  4. مطابق تصویر، بلوتوث را روشن کنید (بلوتوث را On کنید.)
  5. برای اضافه کردن دستگاه جدید روی Add Bluetooth or other device کلیک کنید.
  6. Bluetooth را انتخاب کنید.
  7. از لیست نشان داده شده دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید.

در برخی موارد، برای جفت کردن دستگاه بلوتوثی نیاز به وارد کردن یک کد است اما بعد از آن دیگر نیازی به وارد کردن دوباره آن نیست و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که بلندگوها و هدفون‌های بلوتوثی در صورتی که روشن و با کامپیوتر جفت باشند، معمولا پخش کننده‌های پیش‌فرض‌اند.

یک راه آسان برای اطمینان حاصل کردن از وصل و پیش‌فرض بودن بلندگوها در آخرین نسخه‌ی ویندوز 10، کلیک بر آیکون بلندگو در گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش است. این‌گونه می‌توانید ببینید که کدام دستگاه خروجی صدا است و اگر نیاز بود آن را تغییر دهید، روی آیکون ^ کلیک کنید و تمام دستگاه‌های در دسترس به شما نشان داده می‌شوند.

اگر می‌خواهید که این کار را با کامپیوترتان انجام دهید ولی سخت افزار شما شامل بلوتوث نیست، چیزی را از دست نداده‌اید. شما به راحتی می‌توانید با یک دانگل USB ارزان قیمت، این قابلیت را به کامپیوتر خود اضافه کنید. یا اگر به جای آن قصد ارتقا سخت افزار داخلی کامپیوترتان را دارید، بعضی از کارت‌های وای فای دارای بلوتوث هستند و با نصب یکی از این کارت‌ها دیگر نیازی نیست که از دنیای بی سیم جا بمانید!

منبع :

Windows Central

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,