با استفاده از قابلیت به‌روزرسانی ویندوز 10 برای کسب‌ و کارها شما قادر خواهید بود تا به‌روزرسانی های ویندوز 10 را به تاخیر بیاندازید یا به کلی آن را متوقف کنید. برای این کار نیازی نیست یک مهندس IT باشید، اما باید یک نسخه مخصوص کسب و کار از ویندوز 10 نصب کرده باشید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت قابلیت به‌روزرسانی ویندوز برای کسب و کارها را در قالب یک سری تنظیمات اضافی که به‌روزرسانی رایگان ویندوز 10 را کنترل می کنند، با اولین به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 10، حدود چهار ماه پس از نسخه اولیه منتشر شده در 2015 ارائه کرد.

از آن زمان به بعد این ویژگی کاربردی به صورت منظم به‌روزرسانی شده و پیشرفت کرده است. این ویژگی به افراد متخصص این امکان را می‌دهد که با استفاده از تنظیماتی که برای نسخه های مشتری محور ویندوز 10 در دسترس نیستند، برای به‌روزرسانی های یک شرکت، برنامه ریزی کنند و کنترل آن را به‌طور کامل بدست بگیرند، آن را به تاخیر بیاندازند یا متوقف کنند.

با استفاده از به‌روز‌رسانی ویندوز برای کسب و کارها می‌توانید به‌روزرسانی های ماهانه را تا 30 روز به تاخیر بیاندازید. اگر ترجیح می دهید که به‌روزرسانی ها را دیرتر نصب کنید تا از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری کنید، به جای درستی آمده اید.

برای مثال می توانید به‌روزرسانی های خودکار را 14 روز به تاخیر بیاندازید تا در این مدت نظرات دیگر کاربران و مشکلات گزارش شده از به‌روزرسانی را مطالعه کنید و در صورت نیاز به‌روزرسانی را لغو کنید. همچنین قادر خواهید بود تا به‌روزرسانی های بزرگی که دوبار در سال برای ویندوز 10 ارائه می شوند را نیز تا 365 روز به تاخیر بیاندازید.

برای ایجاد تغییرات در تنظیمات به‌روزرسانی نیاز است تا از Group Policy استفاده کنید که کار اصلی آن کنترل شبکه های بزرگ ویندوزی است. شما می توانید این تنظیمات را برای رایانه خودتان نیز استفاده کنید. برای باز کردن این تنظیمات می توانید gpedit.msc را در Run تایپ کنید یا Group Policy را در رایانه‌تان جست‌وجو کنید.

با عرضه به‌روزرسانی نسخه 1709 ویندوز یا همان فال کریترز، دسترسی به این تنظیمات راحت تر از قبل شده است. از این نسخه به بعد بیشتر تنظیمات به‌روزرسانی ویندوز برای کسب‌ و کارها از طریق اپلیکیشن Settings ویندوز قابل دسترسی است.

استفاده از به‌روزرسانی ویندوز برای کسب و کارها نیازمند یک نسخه از ویندوز 10 است که از Group Policy پشتیبانی می کند. این بدین معناست که شما به یک ویندوز 10 نسخه Pro، Enterprise یا Education نیاز دارید. به علاوه Current Branch for Business باید در دستگاه شما تنظیم شده باشد. این ویژگی‌ها در ویندوز 10 نسخه Home در دسترس نیست و تمام به‌روزرسانی ها خودکار خواهند بود.

اگر ویندوز 10 شما ویژگی های مورد نیاز را دارد با ما همراه باشید. این آموزش طبق آخرین به‌روزرسانی ویندوز 10 در 17 ژانویه 2018 آماده شده است.

با استفاده از Settings

در ویندوز 10 نسخه 1709 شما قادر خواهید بود تا از طریق اپلیکیشن Settings به تنظیمات به‌روزرسانی ویندوز برای کسب و کارها دسترسی داشته باشید. کافیست Settings را باز کنید و به قسمت Update and Security بروید و Windows Update و سپس Advanced Options را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده در قسمت اول تحت عنوان Choose the branch readiness level می توانید انتخاب کنید که به‌روزرسانی های نیم ساله ویندوز 10 را چند مدت یک بار به صورت خودکار دریافت کنید. این گزینه معمولا Semi-Annual Channel (Targeted) خواهد بود و این به این معناست که هر سال دوبار به‌روزرسانی های اصلی ویندوز 10 را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد. اگر Semi-Annual Channel را انتخاب کنید به‌روزرسانی ها زمانی دریافت خواهند شد که مایکروسافت اعلام کند که این به‌روزرسانی برای دانلود عمومی آماده است. این زمان معمولا چند ماه بعد از عرضه اولیه به‌روزرسانی ها خواهد بود.

در منوی باز شونده دوم می توانید نصب به‌روزرسانی های اصلی را تا 365 روز به تاخیر بیاندازید. این مقدار در حالت عادی صفر است که می توانید آن را تغییر دهید.

منوی باز شونده سوم به شما این قابلیت را می دهد که به‌روزرسانی های رفع باگ و امنیتی ماهانه را تا 30 روز به تاخیر بیاندازید. این مقدار نیز به صورت پیش‌فرض صفر است.

قابل ذکر است که این تنظیمات، به‌روزرسانی های خودکار را تحت الشعاع قرار می دهد و در هر زمانی می توانید به روز رسانی ها را به صورت دستی دانلود کنید.

با استفاده از Group Policy

اگر از ویندوز 10 نسخه 1703 یا قدیمی‌تر استفاده می کنید، می توانید با استفاده از Group Policy تنظیمات به‌روزرسانی ویندوز برای کسب و کارها را به دلخواه تغییر دهید. برای این کار با فشردن کلید ویندوز و R منوی Run را باز کنید و gpedit.msc را تایپ کنید سپس Ok را بزنید.

در پنجره باز شده در پنل سمت چپ Computer Configuration را انتخاب کنید سپس Administrative Templates و در ادامه Windows Components را انتخاب کنید. در نهایت Windows Update را پیدا و روی آن کلیک کنید.

این تنظیمات در نسخه های مختلف دست‌خوش تغییراتی شده اند. در صورتی که از ویندوز 10 نسخه 1703 و قدیمی‌تر استفاده می کنید باید یک پوشه دیگر به نام Defer Windows Updates را ببینید. این پوشه در ویندوز 10 نسخه 1709 Windows Update for Business نام دارد.

در هر دو نسخه می توانید به‌روزرسانی های نیم ساله و ماهانه را به صورت جداگانه تغییر دهید. Select when Feature Updates are received مربوط به به‌روزرسانی های اصلی و نیم ساله و Quality Updates مربوط به به‌روزرسانی های ماهانه هستند.

در ادامه با کلیک روی هر یک از این تنظیمات می توانید چیزی تقریباً مشابه با تنظیماتی که در قسمت قبل توسط اپلیکیشن Settings تغییر دادیم را ببینید. اگر تا به حال تجربه کار با Group Policy را نداشته اید، برای فعال کردن تنظیمات باید دکمه رادیویی بالای پنجره را روی Enabled قرار دهید. برای بازگرداندن تنظیمات به‌روزرسانی های خودکار به حالت اولیه، مراحل ذکر شده را انجام دهید و دکمه رادیویی را روی Disabled یا Not Configured قرار دهید.

مهم نیست که از کدام روش تنظیمات به‌روزرسانی های خودکار را انجام داده اید، نتیجه یکسان خواهد بود. اگر متوجه شدید که یک به‌روزرسانی در حال دانلود ممکن است برای سیستم تان مشکلاتی ایجاد کند می توانید در ویندوز 10 نسخه 1709 دانلود را متوقف کنید. برای این کار در قسمت Windows Update for Business می توانید سویچ Pause Updates را فعال کنید و تا 35 روز آینده به‌روزرسانی دریافت نکنید.

در نسخه های 1703 و قبل از آن می توانید از طریق Group Policy وارد تنظیمات Quality Updates شوید و در فیلد Pause Quality Updates starting تاریخ روز را وارد کنید و تنظیمات را ذخیره کنید. این گزینه نیز مانند نسخه 1709 فقط تا 35 روز به‌روزرسانی ها را متوقف خواهد کرد و پس از آن به صورت خودکار شروع به دریافت به‌روزرسانی ها خواهد کرد.

قابل ذکر است که به‌روزرسانی های امنیتی Windows Defender شامل این تنظیمات نمی شوند و به صورت خودکار دانلود خواهند شد. برای متوقف کردن این به‌روزرسانی ها می توانید از قسمت Network and Internet Settings اتصال اینترت‌تان را به عنوان Metered Connection تعریف کنید تا به‌روزرسانی ها از آن شبکه دانلود نشوند.

علاوه بر این، هنگامی که یک نرم‌افزار امنیتی غیر مایکروسافتی دانلود می کنید، آن نرم‌افزار به‌طور کلی جایگزین Windows Defender می شود و به‌روزرسانی های مایکروسافت دانلود نخواهند شد.

در نسخه های Enterprise و Education ویندوز 10 در صورتی که تنظیمات Telemetry روی صفر قرار داده شده باشد، تنظیمات به‌روزرسانی های خودکار نیز تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت و تنظیمات انجام شده هیچ تاثیری نخواهد داشت.

این تنظیمات را می توانید از طریق Group Policy در قسمت Data Collection and Preview Builds که زیر مجموعه Windows Components است چک کنید.

 

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
سیدمحمد
پاسخ دهید شنبه 30 دی 1396

سوال مهم
بطور معمول موقع نصب اپدیتها باطری را چک میکند و اگه فول یا صفر باشه پیغام میده
راهی داره چک نکنه؟ باطری سرفیس من مشکل داره. اجازه نصب اپدیت را بخاطر باطری نمیدهد
یجا راه حلش رو دیده بودم. اما الان پیداش نمیکنم
تورو خدا اگه کسی میدونه کمک کنه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,