Paint 3D اپلیکیشنی است که شما می توانید با آن به خلق تصاویر سه بعدی بپردازید، این اپلیکیشن امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد. در سری آموزش های کوتاه این اپلیکیشن  موارد ساده و ابتدایی استفاده از برنامه را به شما آموزش می دهیم، این بار قصد داریم نحوه تبدیل یک شکل دو بعدی به یک شکل سه بعدی را در Paint 3D به شما آموزش دهیم؛ در ادامه با وینفون همراه باشید.

به شخصه دوست دارم هنگام کار با Paint 3D و ساختن پروژه های جدید بیشتر از شکل های سه بعدی استفاده کنم تا یک شکل دو بعدی و معمولا سعی می کنم شکل های دو بعدی را هم به سه بعدی تغییر دهم یا از آن ها در رسم اشکال سه بعدی استفاده کنم. امروزه با وجود اپلیکیشن محبوب Paint 3D این امکان برای ما فراهم شده است تا از قابلیت های مختلف آن بهره ببریم. البته باید خدمت شما عرض کنم که این راه تنها برای اشکال ساده و نقاشی های ساده کاربرد دارد و می توانید آن را امتحان کنید. مگر اینکه یک هنرمند ماهر و در عین حال دارای وقت زیادی باشید تا بتوانید یک شکل دو بعدی را سه بعدی کنید.
نحوه انجام این کار را در اپلیکیشن Paint 3D در زیر ببینید:

  • برنامه Paint 3D را باز کنید و برای شروع پروژه جدید ایجاد کنید.

  • شکل مورد نظر خود را بکشید. همچنین می توانید با کشیدن و رها کردن یک شکل را از پروژه های دیگر به پروژه جدید خود منتقل کنید.

  • روی نماد سه بعدی در نوار منو کلیک کنید.

  • قبل از کشیدن شکل سه بعدی که مورد نظر شما است، اگر دوست دارید رنگ شکل شما مطابق با نقاشی که کشیده اید باشد پس ابتدا با استفاده از گزینه eyedropper رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  • شکلی که می خواهید بکشید را از نوار کنار انتخاب کنید. نقاشی ما چون یک استیکر دایره ای است برای اینکه بهتر این موضوع مشخص شود از شکل کره استفاده می کنیم و البته شما هر شکلی که دوست دارید را می توانید انتخاب کنید. در نهایت شکل را بکشید.

  • برای تغییر اندازه شکل از گزینه های موجود استفاده کنید و کره را به اندازه شکل دو بعدی خود رسم کنید. اگر می خواهید موقع رسم کره، اندازه ی آن از چهار طرف یکسان باشد در حین رسم دکمه Shift را پایین نگه دارید.

  • سپس شکل دو بعدی خود را انتخاب کنید. باید داخل کادر قرار بگیرد مانند تصویر زیر و آن را بکشید و روی کره ای که کشیده اید قرار دهید

  • حالا گزینه make 3D را انتخاب کنید.

  • در این مرحله با انتخاب گزینه make sticker نقاشی دو بعدی شما به صورت سه بعدی روی کره قرار خواهد گرفت.

  • از اینجا به بعد شما با تغییر جهت واندازه می توانید به شکل مورد نظر خود دست یابید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

171 پست
محمد خسروی
او لیسانس تربیت بدنی را از دانشگاه عالی سمنان دریافت کرده است. به پرسپولیس، شنا، شطرنج، والیبال، مطالعه و موزیک علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف وبگردی و گردش در طبیعت کند. محمد اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,