microsoft-edge-Top

همان طور که می دانید شرکت مایکروسافت مدت هاست با ارائه بسته های به روز رسانی در حال بهبود و تکامل ویندوز ۱۰ و اضافه کردن ویژگی های جدید به آن است. مرورگر فوق العاده اج هم از این قائده مستثنی نیست و ویژگی های زیادی به آن افزوده شده است. یکی از این ویژگی های مفید قابلیت پیش نمایش تب هاست. با ما در وینفون همراه باشید.

در این پست قصد داریم با روشی بسیار ساده ویژگی پیش نمایش تب ها را در مرورگر اج غیر فعال کنیم. از آن جایی که این روش به کمک تغییرات در رجیستری است، توجه داشته باشید تا به اشتباه تغییری در دیگر تنظیمات و کلید های رجیستری ایجاد نکنید زیرا مسئولیت هرگونه مشکل در سیستم کابر بر عهده وی خواهد بود. برای انجام این کار با فشردن کلید های ترکیبی Window + R وارد پنجره ی Run شوید. سپس عبارت regedit را وارد و بر روی OK کلیک کنید. در پنجره ی بعدی و در سمت چپ صفحه نمایش و در HKEY_CURRENT_USER به پوشه  SOFTWARE بروید. سپس پوشه Classes را پیدا کنید و طبق آدرس زیر عمل کنید.

Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppContainer\
Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\MicrosoftEdge\TabbedBrowsing

Edge-tab-preview
سپس یک کلید رجیستری DWORD 32-Bit به نام TabPeekEnabled ایجاد کنید و مقدار آن را صفر قرار دهید.

Edge-tab-preview2

پس از انجام این کار قابلیت پیش نمایش تب ها در مرورگر اج غیر فعال می شود. در صورت دلخواه برای برگشت تنظیمات به حالت اولیه مقدار را به ۱ تغییر دهید. برای سهولت در انجام آموزش فوق می توانید از اینجا فایل رجیستری را دریافت و از آن استفاده کنید.

Edge-tab-preview4

نظر شما چیست؟

منبع :

HOWTOGEEK

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,