Red Dead Redemption 2 مملو از فعالیت‌ها و کارهای مختلف است. از ارتقا اردوگاه گروه گرفته، تا تعمیر سلاح‌ها، به دست آوردن روغن مخصوص تمیز کردن سلاح‌ها و بسیار بسیاری دیگر. آموزش این قسمت از راهنمای بازی شما را با چگونگی ارتقا اردوگاه داچ، تعمیر سلاح‌های آرتور و پیدا کردن روغن مخصوص تمیز کردن سلاح‌ها آشنا می‌کند.

اردوگاه (کمپ)

در رد دد ریدمپشن 2 شما شما اردوگاهی در روند داستان بازی در اختیار دارید. با ارتقا دادن اردوگاه خود به مزیت‌هایی از قبیل فست تراول دسترسی پیدا خواهید کرد. اولین بخش از این مقاله به شما یاد خواهد داد که چگونه اردوگاه خود را ارتقا دهید.

 1. گزینه ارتقا اردوگاه را باز کنید؛ در فصل دوم، ماموریت داستانی مربوط به استراوس (Strauss) یعنی <<Money Lending and other Sins>> را کامل کنید. استراوس از شما می‌خواهد سه بدهکار را پیدا کنید که از گروه شما وام گرفته‌اند. تنها کافیست یکی از این بدهکارها را پیدا کنید و سپس پول را از او گرفته و به صندوق اردوگاه بیاندازید. این کار تخته (لجر) کناری صندوق را در دسترس شما قرار می‌دهد که به شما اجازه ارتقا اردوگاه‌تان را می‌دهد.
 2. به صندوق اردوگاه کمک اهدا کنید تا موجودی پول را برای ارتقاهای اردوگاه افزایش دهید. جعبه Tithing را می‌توانید در خیمه داچ پیدا کنید.
 3. پس از اینکه دو قدم بالا را انجام دادید، با فشار دادن دکمه X:square: وارد منوی لجر (ledger) صندوق شوید و یکی از گزینه‌های ارتقا را انتخاب کنید. برای اینکه پول هر ارتقا را پرداخت کنید، باید مبلغ را داخل صندوق بیاندازید.

تمام ارتقا‌های اردوگاه

ارتقاهای اردوگاه در 8 دسته پایین تقسیم بندی شده‌اند (تصویر بالا مکان لجر کنار صندوق اردوگاه را نشان می‌دهد):

 • پزشکی (Medicine)(واگن استروس): آیتم‌های سلامتی را اضافه می‌کند که از آن‌ها می‌توانید برای پر کردن سطح سلامت خود استفاده کنید.
 • خواربار (Provisions)(واگن پیرسون): آیتم‌های غذایی را اضافه می‌کند که از آن‌ها می‌توانید برای پر کردن Statهای مختلف خود استفاده کنید.
 • مهمات و اسلحه (Ammunition and Arms)(واگن آرتور): مهماتی برای سلاح‌های مختلف را اضافه می‌کند که شامل مهمات منحصر به فرد در ارتقاهای بالاتر نیز می‌شود.
 • مسکن (Lodgings)(واگن هول): اولین ارتقا الهام بخش اعضای باند برای اهدای بیشتر کمک به صندوق Tithing است، دومین ارتقا فست تراول اردوگاه را در دسترس قرار می‌دهد و سومین ارتقا وضعیت و حال و هوای اعضای اردوگاه را بهبود می‌بخشد.
 • ایستگاه اسب (Horse Station): اسب‌های خود را از اصطبل‌ها به اردوگاه بازگردانید و هنگامی که اسب اصلی شما از محدوده صوت زدن خارج شد، آن را در ایستگاه اسب به اردوگاه صدا بزنید.
 • قفس مرغ (Chicken Coop): با خوردن خورشت اردوگاه، نوار قابلیت دِد آی خود را کامل پر کنید.
 • ایستگاه چرم کاری (Leather Working Station): با پیرسون گزینه‌های ساختن جدید را باز کنید.
 • قایق (Boat): این دسته بعدا و هنگامی که به اردوگاه نزدیک دریا نقل مکان کردید، باز خواهد شد که در آن اردوگاه قایقی برای شما در دسترس خواهد بود.

این تمام اطلاعاتی بود که باید در رابطه با ارتقاهای اردوگاه رد دد ریدمپشن 2 بدانید.


سلاح‌ها

سلاح خود را بشناسید

در رد دد ریدمپشن 2، دو نوع سلاح وجود دارد. دسته اول سلاح‌های خانواده Sidearm نظیر ریوولورها هستند و دسته دوم را سلاح‌های خانواده Longarm نظیر Carbine Repeaters تشکیل می‌دهند (بدون در نظر گرفتن چاقو و چاقوی پرتابی). حتی کمان آرتور هم جزو سلاح‌های خانواده Longarm به‌حساب می‌آید. بازیکنان می‌توانند با دید سلاح‌هایی که از یک دست شخصیت بازی استفاده می‌کنند و سلاح‌هایی که از دو دست کمک می‌گیرند هم به این قضیه نگاه کنند. در ابتدای بازی بازیکنان می‌توانند تنها یک سلاح Sidearm و دو سلاح Longarm را با خود حمل کنند. البته با پیشروی در بازی، دومین جلد چرمی Sidearm را هم پیدا خواهید کرد که به‌شما اجازه می‌دهد دو Sidearm را با خود حمل کنید.

زمانی که از طریق فشار دادن دکمه LB / :l1: لیست سلاح‌های خود را باز می‌کنید، متوجه 6 بخش مختلف برای هر اسلحه می‌شوید. در واقع این 6 بخش آمار سلاح مورد نظر را نشان می‌دهند. بخش Damage، میزان آسیب رسانی اسلحه شما را نشان می‌دهد که هرقدر بیشتر باشد، سلاح شما قدرت بیشتری دارد. این در حالی است که Range، محدوده‌ی شلیک اسلحه می‌شود. به‌عبارتی هر سلاح فاصله‌ی تاثیر‌گذاری مخصوص به‌خودش را دارد و اگر حریف از فاصله‌ مورد نظر دورتر باشد، سلاح شما به او آسیبی وارد نمی‌کند. در کنار این موارد Fire Rate قرار دارد که سرعت شلیک را تعیین می‌کند. طبیعتا هر سلاح که سرعت شلیک بالاتری داشته باشد، بهتر است اما در این میان آسیبی که وارد می‌کند هم مورد مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. بخش Accuracy هم مربوط به دقت شلیک هر اسلحه می‌شود. معمولا سلاح‌هایی که دقت بالایی دارند، لگد کم‌تری را به‌هنگام شلیک وارد می‌کنند و تمرکز شما به‌هنگام تیراندازی بیشتر می‌شود. آخرین قسمت، Condition است که شرایط عملکرد سلاح شما را نشان می‌دهد. این بخش اهمیت بالایی دارد و در قسمت بعد به‌صورت کامل توضیح داده می‌شود.

نگه داری از اسلحه

بخش Condition، شرایط سلاح شما را مشخص می‌کند. گذر زمان و استفاده از یک اسلحه، باعث کثیف شدن و تضعیف شرایط عملکردش می‌شود. حال با باز کردن لیست سلاح‌ها و انتخاب گزینه‌ی نگه‌داری از اسلحه (Maintaining) می‌توانید هر سلاح را تمیز کنید. تمیز کردن یک سلاح نوار مخصوص به شرایط عملکرد سلاح را پر می‌کند. یادتان باشد اگر به این بخش توجه نداشته باشید، جدا از خالی شدن نوار مخصوص، آمار سایر قسمت‌های اسلحه هم کاهش می‌یابد و در ادامه دچار مشکل می‌شوید.

همان طور که گفتم، سلاح‌های شما در طول زمان خراب خواهند شد. بنابراین مهم است که به طور مرتب سلاح‌های خود را تعمیر و تمیز کنید. بخش دوم از این راهنما به شما نشان می‌دهد چگونه این کار را انجام دهید. با کاهش وضعیت سلاح شما، آسیب کمتری وارد می‌کند، دقت خود را از دست می‌دهد، آهسته‌تر شلیک می‌کند و زمان بیشتری را صرف بارگذاری مجدد گلوله‌ها می‌کند. سلاح‌ها هرگز شکسته نخواهند شد اما اگر به طور مرتب تمیز نشود، ضعیف‌تر خواهند شد. اما چگونه سلاح خود را تعمیر کنیم؟ سه قدم پایین را طی کنید تا سلاح شما مانند روز اول تمیز شود.

 1.  Weapon Wheel را باز و وضعیت سلاح را بررسی کنید.
 2. در بخش Weapon Wheel سلاحی راکه می‌خواهید تعمیر کنید، پیدا کرده و فرمان :r: را فشار دهید.
 3. شخصیت شما اکنون به سلاح نگاه می‌کند، در این حالت گزینه CLEAN را انتخاب کنید تا آرتور سلاح مدنظر را تمیز کند. هر دفعه که سلاحی را تمیز می‌کنید، یکی از روغن‌های مخصوص تمیز کردن سلاح را مصرف خواهید کرد.

شما می‌توانید سلاح‌های خود را در هر زمان و مکان تمیز کنید. برای تمیز کردن اسلحه هم به روغن اسلحه نیاز دارید که از طریق لوت کردن دشمنان و محیط‌های مختلف، این آیتم را به‌وفور پیدا می‌کنید و البته می‌توانید آن را از فروشگاه هم خریداری کنید. با رفتن به بخش Accessories فهرست اسلحه فروشی‌ها، معمولا می‌توانید با پرداخت 1.50 دلار یک گان اویل خریداری کنید.

سلاح‌های مورد علاقه

با استفاده‌ی بی‌شمار از سلاح‌های بازی، رتبه‌ی‌ آن‌ها در لیست سلاح‌های مورد علاقه، افزایش پیدا می‌کند. برای ردیابی این بخش از طریق منوی بازی وارد بخش Progress شوید و در ادامه Compendium را انتخاب کنید. در انتها سلاح‌ها را انتخاب کنید (یادتان باشد برای مشاهده رتبه‌ی اسلحه‌تان، باید آن را از لیست‌ سلاح‌ها انتخاب کنید). سلاح‌هایی که بیش از اندازه استفاده می‌شوند، جزو سلاح‌های مورد علاقه‌ی آرتور به‌حساب می‌آیند و در بخش‌هایی نظیر دقت، محدوده شلیک یا میزان آسیب‌ رسانی تقویت می‌شوند.

شخصی‌سازی سلاح‌های بازی

قبل از شروع توضیحات این بخش، به یاد داشته باشید که پول خود را برای خرید سلاح‌ها خرج نکنید. پول در آوردن یکی از مواردی است که در در در رد دد ریدمپشن 2 سخت انجام می‌شود؛ مخصوصا زمانی که آنچنان اهل دزدی از قطار و لوت کردن جنازه‌ها نباشید. رفته رفته با پیشروی در خط داستانی و رسیدن به نیمه‌ی بازی، سلاح‌های خوبی را دریافت می‌کنید. همچنین تعدادی سلاح مخفی هم در بازی قرار گرفته‌اند که قدرت خوبی دارند و می‌توانید با پیدا کردن‌شان، کار خود را ساده‌تر کنید.

با ورود به شهرهای مختلف بازی، فروشگاه اسلحه فروشی (Gunsmith) را مشاهده می‌کنید. بازیکنان در این فروشگاه می‌توانند سلاح‌های مختلفی را از شاخه کاتالوگ خریداری یا آن‌ها را از شاخه Components شخصی سازی کنند. در جریان شخصی‌سازی سلاح، موارد مختلفی را می‌توانید روی سلاح‌تان اعمال کنید که روی عملکرد اسلحه مورد نظر تاثیر گذار است. برای مثال استفاده از لوله اسلحه بلند‌تر، پایداری گلوله و دقت شلیک را بهبود می‌بخشد. همچنین استفاده از دوربین‌های مختلف برای سلاح تک تیرانداز می‌تواند دید شما در فاصله‌های دورتر را بهبود ببخشد. این در حالی است که بعضی دیگر از موارد بخش شخصی‌سازی، آمار سلاح شما را تغییر نمی‌دهند. برای مثال می‌توانید جنس قنداق اسلحه خود را تغییر دهید؛ در حالی که انتخاب پوشش برای این بخش از ساییدگی اسلحه جلوگیری می‌کند. در بخش استایل بازیکنان می‌توانند ظاهر سلاح‌ خود را عوض کنند. برای مثال رنگ بدنه، لوله یا ماشه‌ی اسلحه‌ی خود را تغییر دهند. همچنین در بخش حکاکی (Engrave) هم می‌توانید طرح‌های مختلفی را روی سلاح مورد علاقه‌تان اعمال کنید.

گلوله‌های هر اسلحه در بازی هم انواع مختلفی دارند. بعضی از گلوله‌ها سرعت حرکت بیشتری دارند و بعضی دیگر قدرت آسیب‌ رسانی بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. گلوله‌های هر اسلحه در شکار کردن تاثیر واقعی خود را نشان می‌دهند. از این رو با مطالعه‌ی دقیق جانوران بازی، می‌توانید متوجه شوید که چه نوع گلوله‌ای در شکار کردن‌شان عملکرد بهتری دارد. برای انتخاب انواع مختلف گلوله‌ها، تنها کافی است دکمه‌ی LB / :l1: را نگه دارید. در ادامه روی سلاح مورد نظر بیایید و از طریق دکمه‌های دی‌پد کنترلر، می‌توانید نوع گلوله را تغییر دهید. در این میان اشاره کنم که اگر از یک سلاح تنها یک نوع گلوله دارید، می‌توانید سایر انواع را از طریق بخش کمپ‌فایر (Campfire) بسازید یا از فروشگاه‌ اسلحه هر شهر خریداری کنید. همچنین ساخت هر گلوله نیاز به دستور ساخت دارد. از این رو اگر دستور یک گلوله را نمی‌دانید، کاتالوگ بخش ساخت و ساز می‌تواند کمک حال شما باشد تا متوجه شوید چه پیش‌نیازهایی را باید داشته باشید.

برداشتن سلاح‌های جدید

در جریان مبارزات و کشتن دشمنان مختلف، احتمالا متوجه شده‌اید که بعضی وقت‌ها با نزدیک شدن به یک جنازه، استفاده از دکمه‌ی LB / :l1: را مشاهده می‌کنید. با فشار دادن دکمه ذکر شده، یکی از سلاح‌های شما به زمین می‌افتد و آرتور سلاح جدید را از روی زمین بر می‌دارد. این ویژگی زمانی کمک حال بازیکنان خواهد بود که یادتان رفته باشد سلاح‌های مورد نظرتان را در لیست سلاح‌های قابل حمل‌تان قرار بدهید. حال شاید بخواهید سلاح‌ قبلی خود را به‌دست بگیرید. در این میان اشاره کنم که اسب شما تمامی سلاح‌هایی را که خریداری کرده‌اید یا در طول بازی کسب کرده‌اید، به‌صورت پیش‌فرض در دسترس‌تان قرار می‌دهد و نیازی نیست که مجددا سلاح جدید را روی زمین بیاندازید و سلاح قبلی خودتان را بردارید.

مزیت‌های قابلیت Dead Eye

اگر جزء آن دسته از کاربرانی هستید که نبردهای سرعتی را می‌پسندید و دوست دارید مدام سنگر بگیرید و با هدف‌گیری دشمنان را از بین ببرید، موارد ذکر شده می‌توانند کمک حال شما باشند، اما اگر به قدرت‌های خاص و صحنه آهسته علاقه دارید، می‌توانید از ویژگی Dead Eye استفاده کنید که شیوه‌ی متفاوتی از مبارزات را در دسترس بازیکنان قرار می‌دهد. با فعال کردن Dead Eye وارد حالت صحنه آهسته می‌شوید و می‌توانید همزمان تعداد زیادی دشمن را از پا دربیاورید. در سطوح اولیه، دشمنان به صورت خودکار نشانه‌گذاری می‌شوند اما با پیشرفت Dead Eye می‌توانید با زدن کلید RB / :r1: خودتان دشمنان را نشانه‌گذاری کنید و سپس با زدن RT / :r2: آرتور به صورت خودکار به قسمت‌های نشانه‌گذاری‌شده شلیک می‌کند. البته Dead Eye محدود است و پس از خالی شدن آن باید با خوردن نوشیدنی‌های مخصوص یا استراحت کردن دوباره آن را پر کنید.

سلاح‌های مخفی و افسانه‌ای

در بازی رد دد ریدمپشن 2 سلاح‌های متعددی برای خریدن وجود دارند، اما در این میان تعدادی سلاح‌ هم قرار داده شده است که بازیکنان باید با مراجعه به مناطق خاص و اردوگاه‌های مختلف، آن‌ها را پیدا کنند. در ادامه راهنمای دریافت این سلاح‌ها برای شما کاربران قرار داده شده است. پیشنهاد می‌کنم به‌جای خریدن سلاح‌های مختلف، سلاح‌های مخفی بازی را پیدا کنید که ارزش و قدرت بالایی دارند.

 • سلاح Falcao’s Revolver: پس از قبول کردن ماموریت The Noblest of Men, and A Woman در شهر ولنتاین، بازیکنان می‌توانند تصاویر شخصیت‌های مختلفی را بررسی کنند. برای پیدا کردن و آزادسازی مرحله مربوط به فلاکو هرناندز، تنها کافی است تصویر او را بررسی و متن روی آن را بخوانید و پس از تمام کردن ماموریت مربوط به او، می‌توانید این اسلحه را در کنار جسد فلاکو پیدا کنید.
 • سلاح Grangar’s Revolver: پس از قبول کردن ماموریت The Noblest of Men, and A Woman در ولنتاین، بازیکنان می‌توانند تصاویر شخصیت‌های مختلفی را بررسی کنند. برای پیدا کردن و آزاد سازی ماموریت مربوط به امیت گرنجر، تنها کافی است تصویر مربوط به او را بررسی و متن آن را بخوانید. مرحله‌ی مورد نظر در شرق Flatneck Station قرار دارد. پس از کامل کردن ماموریت‌های وی، وارد یک دوئل می‌شوید و در نهایت می‌توانید سلاح او را از آن خود کنید.
 • سلاح Midnight’s Pistol: پس از قبول کردن ماموریت The Noblest of Men, and A Woman در ولنتاین، بازیکنان می‌توانند تصاویر شخصیت‌های مختلفی را بررسی کنند. برای پیدا کردن و آزاد سازی مرحله مربوط به بیلی میدنایت تنها کافی است تصویر مربوط به او را بررسی کنید و متن آن را بخوانید. در ادامه در اداره پست منطقه Rhodes، با کارمند صحبت کنید تا محل او را متوجه شوید. در انتها پس از پیدا کردن او وارد یک دوئل دیگر خواهید شد و پس از موفقیت در این دوئل، می‌توانید اسلحه طلایی او را بردارید.
 • سلاح Rare Shotgun: این شاتگان خاص را می‌توانید در محیط‌های مختلفی به‌دست بیاورید. اولین محیط، شمال Annesburg است که در یک کابین کوچک در منطقه Manito Glade قرار دارد. در این قسمت باید یک شخص منزوی و عصبی را از پای در آورید و اسلحه او (شاتگان مورد نظر) را بردارید. دومین منطقه، در زیر زمین یک کلبه کوچک در غرب Hanging Dog Ranch، شمال Little Creek River، است که نزدیک Wallace Station قرار دارد (مکان این سلاح روی نقشه اشتباه مشخص شده است و شما باید بالای نوشته Creek را نگاه کنید تا این کلبه کوچک را پیدا کنید).
 • سلاح Ancient Tomahawk: در شرق منطقه‌ی Wapiti Indian Reservation، یک منطقه‌ی کوچک به‌نام Calumet River قرار دارد که با ورود به آنجا و قرار گرفتن در محل مشخص شده، می‌توانید این سلاح Melee را پیدا کنید که به یک هدف شکسته شده، چسبیده است.
 • سلاح Antler Knife: در شمال شرقی منطقه Hanging Dog Ranch و نزدیک به Little Creek River، یک خرس شکار شده را مشاهده می‌کنید که شکارچی خود را هم از بین برده است. حال چاقویی را که در بدن خرس قرار دارد، بردارید.
 • سلاح Broken Pirate Sword: در جنوب غربی منطقه‌ی Saint Denis، یک جزیره‌ی کوچک قرار دارد که در داخل این جزیره یک قایق شکسته را مشاهده می‌کنید. در قایق شکسته یک اسکلت را پیدا می‌کنید که شمشیر مورد نظر را در دست دارد.
 • سلاح Civil War Knife: در جنوب غربی منطقه Van Horn، یک قلعه‌ی رها شده به‌نام Fort Brennand قرار دارد. زمانی که از ورودی قلعه رد شدید، راه سمت راست را ادامه دهید و وارد طبقه‌ی پایین قلعه شوید تا خنجر مورد نظر را پیدا کنید.
 • سلاح: Hewing Hatchet:‌ در جنوب دریاچه Moonstone Pond یک تبر کوچک را پیدا خواهید کرد که در داخل یک تنه‌ی درخت قرار دارد.
 • سلاح Rusted Double Bit Hatchet: بین دو منطقه Elysium Pool و O’Creagh’s Run، یک کلبه را مشاهده می‌کنید که در خارج از آن یک تنه‌ درخت قرار دارد و می‌توانید تبر مربوطه را از آنجا بردارید.
 • سلاح Viking Hatchet: در شمال شرق منطقه Beaver Hollow، یک خرابه کوچک را پیدا خواهید کرد که توسط وایکینگ‌های باستانی ساخته شده است. پس از پیدا کردن تبر مورد نظر در این منطقه، می‌توانید وارد مقبره شوید و کلاه‌خود وایکینگ را هم پیدا کنید که یکی از آیتم‌های عجیب بازی است.

شرایط اسلحه

شرایط سلاح با استفاده از آن و عوامل محیطی مانند کثیفی و زنگ زدگی تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. اگر اجازه دهید سلاح‌هایتان کثیف یا زنگ زده شوند، آسیب‌های وارده کمتر، بارگذاری گلوله‌ها طولانی‌تر و ماشه کشیدن کند‌تر را در پی خواهد داشت.

این تمام نکاتی بود که باید در رابطه با سلاح‌های رد دد ریدمپشن 2 بدانید.


روغن اسلحه

همان طور که بارها به آن اشاره شده، روغن اسلحه (Gun Oil) برای تعمیر سلاح‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. آخرین بخش از این راهنما، به شما یاد می‌دهد که چگونه و کجا روغن اسلحه را پیدا کنید.

به سادگی می‌توانید در تمام اسلحه فروشی‌های شهرهای بزرگ این آیتم را خریداری کنید. اسلحه فروشی‌ها با آیکون روی نقشه علامت گذاری شده‌اند. برای مثال، اسلحه فروش شهر Valentine این آیتم را می‌فروشد. در تصویر پایین موقعیت آن را مشاهده می‌کنید.

با رفتن به بخش Accessories فهرست اسلحه فروش، معمولا می‌توانید با پرداخت 1.50 دلار یک گان اویل خریداری کنید. در نظر داشته باشید که یک روغن اسلحه برای تعمیر کامل یک اسلحه است و هر یک روغن را تنها صرف یک اسلحه کنید تا آن اسلحه کاملا تعمیر شود. با یک روغن می‌توانید شرایط یک اسلحه را از بدترین حالت به بهترین حالت تغییر دهید.

در طی ماجراجویی خود در جهان بازی، ممکن است این آیتم را پیدا کنید اما خریدن آن از اسلحه فروشی‌ها، قابل اعتمادترین گزینه پیش روی شماست. تا مقداری که می‌توانید از این آیتم‌ها را بخرید و در هر زمان که خواستید، اسلحه خراب شده خود را تعمیر کنید تا کارایی آن مانند روز اول شود.

این قسمت از راهنمای جامع Red Dead Redemption 2 به پایان رسید. امیدوارم از خواندن نکات آن بیشترین بهره ممکن را ببرید. در روز‌های آینده منتظر قسمت‌های دیگر باشید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,