آیا تا به حال با این موضوع مواجه شده اید که یکی آشنایان شما برای نصب یک نرم افزار روی کامپیوتر خود از شما کمک بخواهند؟ مطمئنا این موضوع برای شما پیش آمده است و از شما سوالاتی مانند فلان برنامه روی سیستم کامپیوترم به خوبی اجرا نمی شود یا نرم افزار را نمی توانم نصب کنم، مشکل از کجاست؟! در هر صورت اگر در توان شما باشد به آن ها کمک خواهید کرد. ولی اگر دسترسی به آن ها برای کمک کردن مشکل باشد چه کاری می توانیم انجام دهیم؟!

اگر شما و دوستتان هر دو از ویندوز 10 استفاده می کنید پس خیالتان راحت باشد، چرا که شما به کمک ابزار بسیار مفید Quick Assist به راحتی می توانید به او از راه دور کمک کنید. و البته این می تواند در مورد خودتان نیز صدق کند، چرا که ممکن است خود شما به کمک نیاز داشته باشید پس باز هم این ابزار مفید به کمک شما خواهد آمد تا با بتوانید از دوست خود کمک بگیرید. این ابزار کنترل کامل سیستم مهمان را به شما می دهد و می توانید انواع کارها از جمله تغییرات تنظیمات، حذف و نصب برنامه و هر کاری که قادر به انجام آن هستید را انجام دهید.

توجه: قبل از انجام هر کاری…

از آن جایی که این کار باعث کنترل کامل فرد مورد نظر روی سیستم شما می شود، پس در صورتی که از طریق این ابزار کمک دریافت می کنیدباید این کار را با فردی که مورد اعتماد شما هست انجام دهید. اگر شما قصد کمک به یک شخص را دارید، نیاز به یک حساب کاربری مایکروسافت دارید ، پس در صورتی که هنوز روی سیستم خود حساب کاربری مایکروسافت ندارید قبل از هرکاری یک حساب بسازید. ولی اگر شما دارید از کسی کمک می گیرید نیازی نیست وارد حساب کاربری خود شوید. هر دو شخص باید ویندوز 10 روی سیستم خود نصب داشته باشند تا بتوانند از ابزار Quick Assist استفاده کنند. برای آموزش کار مراحل زیر را دنبال کنید.

چگونه Quick Assist را در ویندوز 10 فعال کنیم

اگر شما می خواهید به دوست خود کمک کنید:

 1. روی استارت راست کلیک و سرچ را انتخاب کنید.
 2. در کادر جستجو “Quick Assist” را تایپ کنید.
 3. بعد از باز شدن منوی Quick Assist روی گزینه “Give Assistance” یا کمک دادن کلیک کنید.
 4. در این مرحله حساب کاربری مایکروسافت خود را وارد کنیدو دکمه “next” را بزنید.
 5. رمز عبور خود را وارد و روی گزینه “Sign in” کلیک کنید.

توجه: در صورتی که شما روی ویندوز خود از قبل حساب کاربری داشته باشید، لازم نیست مراحل 4 و 5 را انجام دهید. شما مستقیم به مرحله بعد خواهید رفت.

بعد از انجام این مراحل یک کد شش رقمی نمایش داده می شود که شما باید این کد را به دوستی که می خواهید به او کمک کنید بدهید. شما می توانید از گزینه های موجود مانند فرستادن ایمیل استفاده کنید. شما برای استفاده از این کد 10 دقیقه فرصت دارید، در غیر این صورت باید مراحل را از اول انجام دهید.

اگر می خواهید از دوست خود کمک بگیرید:

 1. روی استارت راست کلیک و سرچ را انتخاب کنید.
 2. در کادر جستجو “Quick Assist” را تایپ کنید.
 3. بعد از باز شدن منوی Quick Assist روی گزینه “Get Assistance” یا کمک گرفتن کلیک کنید.
 4. شما با ورود به این مرحله نیازی به حساب مایکروسافت ندارید و فقط باید کد شش رقمی که به شما داده می شود را  در کادر وارد کنید.
 5. روی گزینه “Submit” کلیک کنید.
 6. روی گزینه “Allow ” کلیک کنید و به این نکته توجه داشته باشید نام فرد همان نام شخصی باشد که به شما کمک می کند.

در نهایت بعد از طی کردن مراحل بالا در کامپیوتر شخصی که کمک  می کند پنجره ای باز می شود که دسکتاپ شخص کمک گیرنده در آن نمایش داده می شود.

نحوه استفاده از امکانات Quick Assist:

بعد از اتصال شخص کمک دهنده به سیستم مورد نظر، می تواند کامپیوتری که به آن وصل شده است را عیب یابی، تغییر تنظیمات، بررسی نرم افزارهای مخرب، نصب نرم افزار، و یا انجام هر کاری که مورد نظر او است انجام دهد.

برای نمایش هر دو صفحه دسکتاپ روی گزینه “Annotate ” کلیک کنید. با استفاده از موس می توانید روی هر دو صفحه دسکتاپ به طور همزمان کلیک کنید.

برای ریستارت کردن کامپیوتر مقابل روی گزینه “Restart ” کلیک کنید. اتصال شما با سیستم شخص مقابل متوقف خواهد شد اما با بالا  آمدن سیستم دوباره این اتصال برقرار می شود.

گزینه “Task Manager” در سیستم مقابل برای شما همان پنجره Task Manager را باز خواهد کرد.

 

 

برای توقف موقت یا توقف کامل کمک رسانی روی گزینه های “Pause ” و “Stop ” کلیک کنید. با کلیک روی دکمه “Play ” ارتباط را از سر خواهید گرفت.

فردی که کمک می گیرید، در صورتی که بخواهد ادامه عملیات را به پایان  برساند باید رو گزینه ضربدر گوشه سمت راست و بالا در دسکتاپ خود کلیک کند.

امیدوارم این آموزش از سری آموزش های ویندوز مورد پسند شما واقع شده باشد و بتوانید از این ابزار مفید استفاده کافی را ببرید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

171 پست
محمد خسروی
او لیسانس تربیت بدنی را از دانشگاه عالی سمنان دریافت کرده است. به پرسپولیس، شنا، شطرنج، والیبال، مطالعه و موزیک علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف وبگردی و گردش در طبیعت کند. محمد اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,