قابلیت کراس‌پلی به تازگی بین ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ رواج پیدا کرده است. بخش چند نفره کراس پلتفرم، یکی از جدیدترین ویژگی های عناوین امروز است که روز به روز نیز به تعداد آن افزوده می‌شود. این قابلیت به گیمرها امکان می‌دهد تا بدون در نظر گرفتن کنسول خود با دیگران بازی کنند. کراس‌پلی مرز بین سیستم‌‌ها را در هم می‌شکند و لذت بازی کردن را دو چندان می‌کند. ما در این آموزش روش استفاده از این قابلیت را برایتان آورده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

با وجود سیاست های نادرست سونی، بدین معنی که همیشه پلی استیشن چهار را از کراس‌پلی دور نگه می‌دارد، نینتندو سوییچ از ابتدا با آغوش باز این قابلیت را در کنار ایکس باکس وان قبول کرد.

کراس‌پلی چگونه روی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ کار می‌‌کند؟

در گذشته، خریدن یک کنسول به منظور قفل شدن در همان اکوسیستم بود و تمامی بازی‎ها و سرویس‌های آنلاین به یک خانواده از دستگاه‌ها محدود می‌شد. حال مرز بین پلتفرم‌ها در هم شکسته شده و بازی های مختلفی از قابلیت کراس‌پلی پشتیبانی می‌کنند.

اگر چه قابلیت کراس‌پلی محبوبیت زیادی کسب کرده اما هنوز هم از اجرای معمول در بازی‌‌ها دور است. بدون وجود یک استاندارد مشخص برای بخش چند نفره آنلاین، کراس‌پلی بازی‌ها و قابلیت‌های آنلاین را دگرگون می‌کند.

با توسعه قابلیت کراس‌پلی، مراحل استفاده از این ویژگی می‌تواند بین عناوین مختلف بسیار متفاوت باشد. در حالی که ممکن است در یک عنوان، گیمر یک بازی اختصاصی ایجاد کند و در دیگری تنها به سادگی یک بازی، بدون در نظر گرفتن پلتفرم تشکیل دهد. این غالبا به طبیعت گیم‌پلی و رویکرد توسعه دهنده بستگی دارد.

چگونه از کراس‌پلی روی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ استفاده کنیم؟

با وجود این که روش استفاده از کراس‌پلی در هر بازی متفاوت است اما پیش‌ نیاز های مشترکی در بین آن‌ها وجود دارد. برای استفاده از این قابلیت، شما به یک بازی مشترک در هر دو کنسول ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ احتیاج دارید. پس از تهیه بازی، هر دو کنسول باید به اینترنت متصل باشند و به بخش چند نفره نیز دسترسی داشته باشند. در ایکس باکس وان شما به اشتراک ایکس باکس لایو گلد نیازمندید و در نینتندو سوییچ نیز باید از سرویس نینتندو سوییچ آنلاین استفاده نمایید. در حال حاضر سرویس نینتندو آنلاین به صورت رایگان ارایه می‌شود.

لیست بازی های کراس‌پلی برای ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ

با ظهور قابلیت کراس‌پلی در صنعت بازی، عناوین زیادی از این قابلیت روی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ پشتیبانی نمی‌کنند. با این وجود، در بین همین تعداد، بازی هایی نیز هستند که کراس‌پلی را روی بیش از دو پلتفرم شامل کامپیوتر های شخصی و مک ارایه می‌دهند.

چندین توسعه دهنده نیز اعلام کردند به زودی عناوین خود را با قابلیت کراس‌پلی برای ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ آماده می‌کنند.

  • (Minecraft (Xbox One, Nintendo Switch, Windows 10, Android, iOS, Windows 10 Mobile, Apple TV, Fire OS, FireTV, Gear VR
  • (Crazy Justice (Xbox One, Nintendo Switch, Steam
  • (Gunscape (Xbox One, Nintendo Switch

آیا شما تا به حال از قابلیت کراس‌پلی استفاده کرده‌اید؟ لطفا دیدگاه و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

323 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,