pancreas_cancer_tumor

در تمام ادوار تاریخ تشخیص بیماری های جزو چالش های جدی بیماران و پزشکان بوده است و در عصر حاضر نیز تشخیص بیماری ها در سریعترین زمان ممکن ، به درمان و بهبودی بیماری کمک شایانی می کند . تا به امروز نیز، روش های متفاوتی برای تشخیص زودتر بیماری ها کشف شده اند و کشفیات جهان پزشکی برای تشخیص سریعتر همچنان ادامه خواهد داشت. اکنون محققان مایکروسافت با توجه به داده های اینترنتی به نتایج جالبی در این زمینه دست یافته اند؛ با وینفون همراه باشید

حالا محققان مایکروسافت بر اساس موضوعاتی که مردم در اینترنت جستجو کرده اند، دریافته اند که انالیز این جستجوها ، روزی می تواند بهتر از  اشعه ایکس یا ام آر ای در تشخیص بیماری ها عمل کند.

پتانسیل استفاده از اینترنت در تشخیص بیماری ها، مدت هاست که توسط افراد استفاده می شود و حتی در ایران نیز ، برخی بیماران قبل از مراجعه به پزشک و یا برای درمان خویش ، ساعت ها در اینترنت جستجو می کنند.

حال متخصصان مایکروسافت ، بر اساس الگوهای جستجوهای افراد ، به نتایج قابل اعتنایی دست یافته اند.

تحقیقات جدید توسط Eric Horvitz و Ryen White به همراه John Paparrizos متخصص دانشگاه کلمبیا انجام شده است ، طبق این تحقیقات استفاده از اینترنت و آنالیز اطلاعاتی آن ، به عنوان یکی از راه های دسترسی به تشخیص سریع مطرح شده است.

براساس مقاله ی منتشر شده در مجله  Oncology Practice آمریکا، جستارهای مردم در بینگ  شواهد مهمی از ابتلای اخیر آن ها به سرطان پانکراس نشان داده است. سرطانی که چهارمین علت مرگ به علت سرطان در آمریکاست و زمان تشخیص آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مقاله نوشته شده است :

“ما سیگنال هایی درباره الگوهای جستجو پیدا کرده ایم که می تواند قویا از علائمی خبر دهد که تشخیص سرطان پانکراس را پیش بینی کند.”

Managing Director, Microsoft Research Eric Horvitz

اریک هورویتز درباره تحقیقات خود می گوید :

“این تحقیقات نشان می دهد که روش جدید غربالگری وجود دارد که می تواند به بیماران و پزشکان آن ها در تشخیص سرطان پانکراس کمک کند و درمان بیماران هفته یا ماه ها زودتر شروع شود.

همچنین برای کشف این خطوط انالیزی برای شناسایی دیگر بیماری ها به شدت هیجان زده هستیم و در این مسیر حرکت خواهیم کرد”

مدیران ارشد سلامت مایکروسافت ادامه می دهند :

“هدف از این تحقیقات ، تشخیص بیماری ها نیست ؛ هدف کمک به کسانی است که در معرض بیشترین خطرات هستند تا بتوانیم با این روش ، آن ها را تشویق به تعامل با پزشکان برای تشخیص زودرس نماییم”.

رایان وایت در انتها بیان کرده است :

“ما اعتقاد داریم که این نتایج یک رویکرد جدید در غربالگری بیماران خواهد بود ، اما این کار به مطالعات زیادی برای امکان سنجی در دنیای واقعی نیاز دارد”.

با توجه به تحقیقات انجام شده ، شاید در اینده ای نه چندان دور، روند تشخیص و درمان بیماری ها با چالشی جدید و جذاب رو به رو شود.

منبع :

MICROSOFT

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,