در مقایسه با سرفیس 3 (دستگاهی که اکثر اوقات سرفیس گو با آن مقایسه می‌شود) و حساسیت فشار 256 مرحله‌ای آن، حساسیت فشار سرفیس گو بسیار بیشتر و 4096 مرحله‌ای است. تفاوت حساسیت سرفیس پن در میان این دو دستگاه بسیار زیاد است و به راحتی می‌توان این تفاوت را در اولین تجربه‌ی استفاده از سرفیس پن در سرفیس گو متوجه شد.

همچنین در سرفیس گو قابلیت چرخش سرفیس پن و زاویه دادن به آن وجود دارد که آزادی بیشتری را هنگام طراحی به کاربر ارائه می‌دهد (از این تکنیک برای سایه زدن با مداد استفاده می‌شود و چنین چیزی در سرفیس گو با تغییر زاویه‌ی سرفیس پن ممکن است) و این از ویژگی‌های برتر سرفیس گو است. در سرفیس گو همانند سرفیس پرو، هیچ پردازنده‌ی کمکی مخصوص ویندوز اینک برای کاهش تاخیر و زمان واکنش تعبیه نشده است، ولی حتی بدون آن، تجربه‌ی استفاده از ویندوز اینک در سرفیس گو بی نظیر است.

ابعاد فیزیکی سرفیس گو نیز به اندازه‌ی یک تخته‌ی طراحی یا یک نوت بوک است و گرفتن آن در یک دست و طراحی روی آن به صورت هم زمان بسیار راحت است.

سرفیس پن چگونه به سرفیس گو متصل می‌شود؟

برای اتصال این دو به یک دیگر، از بلوتوث استفاده می‌شود. با استفاده از اپلیکیشن Settings در ویندوز 10 می‌توانید میانبرهای مربوط به سرفیس پن با تغییر دهید و مشخص کنید که بیشتر از کدام دست برای نوشتن با سرفیس پن استفاده می‌شود. همچنین در Settings می‌توانید تنظیمات مربوط به تشخیص دست خط و نوشتار را تغییر داده و افکت‌های ویندوز اینک را روشن یا خاموش کنید. در اپلیکیشن اختصاصی سرفیس نیز می‌توانید میزان حساسیت و واکنس به سرفیس پن را تغییر دهید و میزان شارژ باقی مانده در سرفیس پن را بررسی کنید.

در کناره‌های سرفیس گو، برای نگه داشتن سرفیس پن آهن رباهایی تعبیه شده است و می‌توانید زمانی که از سرفیس پن استفاده نمی‌کنید آن را در جای خود در کناره‌ی سرفیس گو قرار دهید. از این طریق می‌توانید سرفیس پن را به راحتی در کنار سرفیس گو نیز داشته باشید. در نظر داشته باشید که این آهن ربا به اندازه‌ی کافی برای نگه داشتن سرفیس پن قوی هستند ولی اگر نیروی بیش از اندازه به آن وارد شود، از سرفیس گو جدا خواهد شد و روی زمین خواهد افتاد.

از سرفیس پن می‌توان در بسیاری از اپلیکیشن‌های کاربردی استفاده کرد

از سرفیس پن در هر جای ویندوز 10 می‌توان استفاده کرد، ولی در مایکروسافت استور قریب به 40 اپلیکیشن هستند که در دسته بندی Digital Pen Apps قرار دارد و منحصراً برای سرفیس پن طراحی شده‌اند. در ادامه لیستی از اپلیکیشن‌های بسیار خوب و محبوب را برای شما آورده‌ایم:

 • Autodesk SketchBook
 • Bamboo Paper
 • CollaBoard
 • Drawboard PDF
 • Index Cards
 • Nebo
 • OneNote
 • Sketchable
 • StaffPad
 • Xodo
 • Zen: Coloring book for adults

تکلیف سرفیس پن‌های قدیمی‌تر چیست؟

سرفیس پن‌های نسل سوم و قبل‌تر (آخرین نسل سرفیس پن که در کنار سرفیس پرو عرضه شد نسل چهارم در نظر گرفته می‌شود)، با سرفیس گو سازگار هستند ولی حساسیت و قابلیت چرخشی که در آخرین نسل سرفیس پن یافت می‌شود را ندارند.

به خاطر داشته باشید که نسل اول سرفیس پن که در سال 2012 عرضه شد به طور کلی از تکنولوژی دیگری استفاده می‌کند و با هیچ کدام از دستگاه‌های سرفیس جدید سازگاری ندارد.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,