اخبار

HP دوباره حذف کردن کی لاگر از درایور لپ تاپ های خود را فراموش کرد این کی لاگر به منظور رفع اشکالات احتمالی در نظر گرفته شده بود

مدتی پیش اخباری مبتنی بر استفاده کردن HP از کی لاگر در نسخه های جدید لپ تاپ های خود منتشر شد که در انتها مشخص شد این مسئله تنها یک اشتباه کوچک و غیر عمد از سوی HP بوده است. حال ظاهرا دوباره این مسئله تکرار شده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.پس از اشکالی که بار اول رخ داد نگرانی هایی در بین مردم در رابطه با امنیت لپ تاپ های خود ایجاد شد که با توضیحاتی که داده شد موضوع تا حد زیادی حل شد. اما اینطور به نظر می رسد که این کمپانی کی لاگر دیگری را در درایور کیبورد های خود فراموش کرده است. این کی لاگر می تواند به شدت امنیت لپ تاپ را زیر سوال ببرد از آنجا که تمامی حرکاتی که در کیبورد کامپیوتر انجام می شود را ضبط می کند. اگر یادتان باشد HP مدتی پیش متهم به نصب لوازم جاسوسی شده بود که مشخص شد یک telemetry client بوده است. البته بسیاری معترض بودند که چرا این نرم افزار بدون اجازه آن ها بر روی دستگاه نصب شده است.

قبل از اینکه نگران لپ تاپ های خود شوید باید به این نکته توجه داشته باشید که کی لاگری که در درایور تاچ پد سیناپتیک و درایور کیبورد HP قرار گرفته است در حالت عادی فعال نخواهد بود. برای فعال کردن این کی لاگر لازم است تا تغییراتی بر روی دستگاه ایجاد گردد. این موضوع نشان دهنده این مسئله است که HP از این کی لاگر به منظور بر طرف کردن اشکالات احتمالی در رابطه با درایور استفاده کرده است اما در ادامه فراموش کرده است تا این کد را قبل از انتشار آن برای عموم از درایور حذف کند.

HP اطلاعیه ای را به منظور مشاوره دادن به کاربران خود منتظر کرد و پچ های مختلفی را برای حل کردن این مشکل ارایه کرد. در حال حاضر 475 مدل مختلف تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته اند. پیشنهاد میشود تا همه کاربران اطلاعیه منتشر شده از سوی HP را مطالعه کنند تا از اشکالات احتمالی پیش گیری کنند و از داشتن آخرین به روز رسانی درایور های خود اطمینان حاصل کنند.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

45 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام