_سخت افزار پنل جدید

HP دوباره حذف کردن کی لاگر از درایور لپ تاپ های خود را فراموش کرد این کی لاگر به منظور رفع اشکالات احتمالی در نظر گرفته شده بود

مدتی پیش اخباری مبتنی بر استفاده کردن HP از کی لاگر در نسخه های جدید لپ تاپ های خود منتشر شد که در انتها مشخص شد این مسئله تنها یک اشتباه کوچک و غیر عمد از سوی HP بوده است. حال ظاهرا دوباره این مسئله تکرار شده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.پس از اشکالی که بار اول رخ داد نگرانی هایی در بین مردم در رابطه با امنیت لپ تاپ های خود ایجاد شد که با توضیحاتی که داده شد موضوع تا حد زیادی حل شد. اما اینطور به نظر می رسد که این کمپانی کی لاگر دیگری را در درایور کیبورد های خود فراموش کرده است. این کی لاگر می تواند به شدت امنیت لپ تاپ را زیر سوال ببرد از آنجا که تمامی حرکاتی که در کیبورد کامپیوتر انجام می شود را ضبط می کند. اگر یادتان باشد HP مدتی پیش متهم به نصب لوازم جاسوسی شده بود که مشخص شد یک telemetry client بوده است. البته بسیاری معترض بودند که چرا این نرم افزار بدون اجازه آن ها بر روی دستگاه نصب شده است.

قبل از اینکه نگران لپ تاپ های خود شوید باید به این نکته توجه داشته باشید که کی لاگری که در درایور تاچ پد سیناپتیک و درایور کیبورد HP قرار گرفته است در حالت عادی فعال نخواهد بود. برای فعال کردن این کی لاگر لازم است تا تغییراتی بر روی دستگاه ایجاد گردد. این موضوع نشان دهنده این مسئله است که HP از این کی لاگر به منظور بر طرف کردن اشکالات احتمالی در رابطه با درایور استفاده کرده است اما در ادامه فراموش کرده است تا این کد را قبل از انتشار آن برای عموم از درایور حذف کند.

HP اطلاعیه ای را به منظور مشاوره دادن به کاربران خود منتظر کرد و پچ های مختلفی را برای حل کردن این مشکل ارایه کرد. در حال حاضر 475 مدل مختلف تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته اند. پیشنهاد میشود تا همه کاربران اطلاعیه منتشر شده از سوی HP را مطالعه کنند تا از اشکالات احتمالی پیش گیری کنند و از داشتن آخرین به روز رسانی درایور های خود اطمینان حاصل کنند.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

95 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,