سرفس هاب بزرگترین عضو خانواده سرفس را باید شروعی نو در عرصه تعاملات سازمانی در کسب و کارها دانست، کامپیوتر غول‌پیکر و قدرتمندی که به خوبی جایگزین تخته وایت برد و پروژکتور در جلسات اداری می‌شود. امروز اچ پی در کنار معرفی نسل جدید کامپیوترهای خود دستگاهی جالب را معرفی کرده که به نوعی رقیب سرفس هاب محسوب می‌شود و می‌توانند شکل برگزاری جلسات اداری را رنگ و بویی مدرن بخشد.

اچ پی با معرفی SharedBoard رسما وارد کسب و کار تولید وایت بوردهای دیجیتال شد. در نگاه اول این دستگاه خلاقانه رقیبی برای سرفس هاب مایکروسافت دیده نمی‌شود، اما نوع کاربری آن باعث شده تا آن را به رقیبی برای سرفس هاب و دستگاه های مشابه دانست. SharedBoard اچ پی در قیاس با رقبا از فناوری ساده‌تری بهره می‌گیرد، اما در عین حال مزایای خاص خود را دارا است. در این دستگاه خبری از نمایشگر دیجیتال نیست، بلکه یک تخته وایت برد واقعی با قابلیت اسکن تمامی موارد نوشته شده و انتقال آنلاین این موارد به شرکت کنندگان در جلسه مجازی فراهم شده است. بنابراین شرکت کنندگان در جلسه مجازی قادر هستند از راه دور تمامی موارد مطرح شده در جلسه را توسط یک مرورگر اینترنت مشاهده کنند.

این دستگاه امکان ذخیره تمامی اطلاعات درج شده روی وایت برد، اعم از تمامی نمودارها و نوشته ها و حتی فایل های پی دی اف را دارا است. قابلیت تام لاین این دستگاه اجازه بازگشت به موارد مطروحه قبلی و بررسی مجدد آن را در طی جلسه فراهم کرده است. شاید مهمترین برتری این دستگاه به تمامی رقبایی که در بازار دارد، سادگی راه اندازی و کارکردن با آن است. برای راه اندازی SharedBoard کافی است تا دوربین مخصوص آن روی دیوار بالای محل قرارگیری وایت برد نصب شده و کابل های دوربین به صفحه کنترل متصل گردند و در ادامه دستگاه به برق متصل شود، این تمامی فرآیندی است که برای آماده سازی دستگاه مورد نیاز است. اچ پی اعلام داشته که SharedBoard از ماه دسامبر عرضه خواهد شد. شما این دستگاه جدید و نوآورانه را چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع :

MSPU

1194 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,