شب گذشته اپل کیت توسعه کارت گرافیک اکسترنال خود را رونمایی کرد، این کیت به توسعه دهندگان کمک می کند تا بتوانند با استفاده از لپ تاپ های خود اپلیکیشن های واقعیت مجازی بسازند، ساعاتی از این رونمایی نگذشته بود که اچ پی پاسخی قاطع را عرضه کرد.

HP Accelerator متشکل از یک کارت گرافیک اکسترنال، و فضایی برای افزودن ذخیره سازی اضافی است، گزینه هایی که اچ پی بدین منظور در نظر گرفته گیگابایت SSD و یا یک ترابایت HDD 2.5 اینچی است.

این دستگاه در حال حاضر صرفا برای لپ تاپ های اچ پی عرضه شده، و با اتصال به لپ تاپ می تواند توان گرافیکی خارق العاده ای را برای کاربر فراهم سازد.

اچ پی در این دستگاه دست کاربر را برای انتخاب باز گذاشته است، چرا که در مورد کارت گرافیک اکسترنال کاربر می تواند بین NVIDIA و یا AMD انتخاب داشته باشد، از سوی دیگر این دستگاه به همراه یک منبع تغذیه ۵۰۰ واتی عرضه می شود، HP Accelerator توسط پورت USB-C تاندربولت ۳ به لپ تاپ متصل می گردد.

به نظر می رسد اچ پی در پورت های این دستگاه سنگ تمام گذاشته است، چرا که پورت RJ-45، چهار پورت USB 3.0 و یک پورت USB 3.1 نوع C اتصالات آن را تشکیل می دهند.

اچ پی برای کنترل دستگاه، نرم افزاری هم نام دستگاه یعنی HP Accelerator توسعه داده است، که به راحتی امکان تعویض استفاده از کارت گرافیک داخلی لپ تاپ و یا استفاده از کارت گرافیک اکسترنال را فراهم می آورد.

HP OMEN Accelerator از ماه آگوست با قیمت ۳۰۰ دلار عرضه خواهد شد، در حال حاضر این دستگاه صرفا با لپ تاپ های اچ پی سازگار است، البته باید در نظر داشت لپ تاپ سازهای دیگر نظیر Alienware, Razer, MSI و دیگر بازیگران این عرصه، هر کدام کارت گرافیک های خارجی مختص خود را در بازار عرضه کرده اند.

 

منبع :

MSPU

443 پست
محسن توکلی
گویند کامپیوتر همه جوره خوش است،نه خیر عزیز فقط سرفس خوش است!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mojtaba
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

چرا که در مورد کارت گرافیک اکسترنال کاربر می تواند بین NVIDIA و یا HP انتخاب داشته باشد ????
HP کی چیپست کارت گرافیک داده ؟؟!؟!؟! درست ترجمه نشده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,