HP OMEN X

یکی از مشکلات دست و پا گیر در هنگام استفاده از عینک های واقعیت مجازی همچون VR این است که شما می بایست آن را با یک کابل به یک کامپیوتر متصل کنید، و همین امر باعث می شود شما محدودیت حرکتی داشته باشید و وجود کابل های دستگاه ممکن است خطر آفرین باشند، حال کمپانی اچ پی برای رفع این مشکل در حال آزمایش کامپیوتری است که بتوان آن را همچون کوله پشتی حمل کرد.

همانطور که می دانید HP به تازگی از محصولات گیمینگ خود رونمایی کرده است، در ادامه معرفی این دستگاه ها باید منتظر یک کامپیوتر کوله پشتی نیز در سری خانواده OMEN باشیم که مخصوص عینک های واقعیت مجازی طراحی و ساخته شده است. هنوز کمپانی مورد بحث نام این محصول را مشخص نکرده است اما همانطور که گفته شد این کامپیوتر در سری Omen X است و اچ پی چند دستگاه از آن را در یک ماه اخیر مورد آزمایش قرار داده است.

Medusa_Heroic_Ports.0

این دستگاه از نظر قدرت سخت افزاری مناسب عینک های واقعیت مجازی ساخته شده است، از مشخصات این PC می توان به آخرین نسل از پردازنده اینتل Core i5 یا Core i7 همراه با یک رم ۳۲ گیگاباتی اشاره کرد، متاسفانه هنوز مشخص نیست که اچ پی چه پردازنده گرافیکی برای این دستگاه در نظر گرفته است. طبق قولی که شرکت سازنده داده است وزن نهایی این کامپیوتر زیر ۱۰ پوند (۴.۵ کیلوگرم) خواهد بود، وزنی برابر لپ تاپ کمپانی ایسر با نام Predator 17X که مخصوص گیمر ها طراحی شده است. اچ پی برای خنک کردن دستگاه نیز از یک جفت فن قدرتمند استفاده کرده است، همچنین برای تامین انرژی پردازنده گرافیکی و پردازنده اصلی به صورت جداگانه دو باتری در نظر گرفته است.

article-front-1200x630-c

این محصول برای استفاده عینک های واقعیت مجازی همچون HTC Vive و Oculus Rift بسیار مناسب خواهد بود، اچ پی برای ساخت این محصول به جزئیات زیادی پرداخته است، به طور مثال در صورت اتمام باتری دستگاه که یک ساعت به طول می انجامد می توانید آن ها را در هنگام استفاده و بازی خارج کنید و باتری های جدید را جایگزین کنید، اما به دلیل وجود باتری سوم دستگاه خاموش نخواهد شد و شما به راحتی می توانید به بازی کردن ادامه دهید.

backpackpc_hp

اگر شما یکی از خریداران این کامپیوتر باشید اچ پی همراه بسته محصول یک عدد موس، کیبورد و صفحه نمایش وایرلس نیز ارائه خواهد داد تا شما بتوانید از آن به عنوان یک کامپیوتر معمولی نیز استفاده کنید. در رابطه با طرح جالب این کامپیوتر باید گفت که اچ پی اولین شرکتی نیست که چنین ایده ای را پیاده می کند بلکه پیش از این هم شرکت هایی نظیر MSI و Zotac نیز کامپیوترهای مشابه ای را معرفی کرده اند که در پست های آینده آن ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

هنوز هیچ قیمتی برای این کامپیوتر جالب از سوی HP مشخص نشده است.

منبع :

TECHCRUNCH

1033 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,