تصاحب بازار گجت های واقعیت مجازی رویای بزرگی است که این روز ها اغلب شرکت های فعال در حوزه فناوری به دنبال آن هستند. شرکت HP نیز از این قاعده مستثنی نیست. این کمپانی در حال توسعه محصولی به نام VR backpack است و درست مانند هالولنز مایکروسافت شرکت ها و اهداف بزرگ تجاری را مورد هدف قرار خواهد داد. به نظر می رسد ایده ی VR backpack برای استفاده در مواقعی که کاربران تحرک زیادی دارند بسیار مفید است.

کمپانی HP قصد دارد تا به وسیله VR backpack و هدست واقعیت مجازی این تکنولوژی نوین را بیش از پیش به محیط های سازمانی وارد کرده و جای پای خود را در این صنعت محکم کند. شنیده ها حاکی از ان است که محصول جدید HP از هدست هایی چون HTC Vive و Oculus Rift پشتیبانی می کند. برای استفاده از این محصول کمپانی HP، نیاز به سخت افزار بسیار قدرتمندی کاملا مشهود است. به طوری که وجود پردازنده ی vPro-enabled quad core Core i7 اینتل و پردازنده گرافیکی Nvidia Quadro P5200 و ۱۶ گیگابایت رم الزامی است.

به گفته ی اچ پی VR backpack از استاندارد های نظامی همچون مقاومت در برابر آب و سقوط از ارتفاع نیز برخوردار است. ناگفته نماند نمونه ی اولیه Z-VR Backpack قیمتی در حدود ۳۲۹۹ دلار دارد و در مقابل هالولنز ۳۰۰۰ دلاری کمی گران به نظر می رسد. در حال حاضر شرکت Volvo از هالولنز استفاده می کند و فراگیر شدن VR backpack کمپانی HP کمی دور از انتظار به نظر می رسد. نظر شما چیست؟

 

منبع :

MSPU

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,