شرکت مایکروسافت در همین چند روز گذشته تاریخ و ساعت دقیق کنفرانس خبری خود در رویداد E3 امسال را تایید کرده است که بر اساس آن، ۹ ژوئن قرار است روز بزرگ مایکروسافت باشد چرا که در چند مدت اخیر آن‌ها بارها و بارها تاکید کرده‌اند که حضور آن‌ها در E3 امسال قرار است بسیار بزرگ باشد و قرار است امسال چنان حضور درخشانی در این رویداد داشته باشند که تا به حال هیچ کس ندیده است. پس استودیوهای جدید مایکروسافت نیز قرار است نقش بزرگی در این مهم بر عهده داشته باشند. با وینفون همراه باشید.

با توجه به اطلاعات اولیه‌ای که از کنسول نسل بعدی شرکت سونی موسوم به پلی‌استیشن ۵ به انتشار رسیده، به نظر می‌رسد که رویداد E3 پیش رو بهترین زمان ممکن برای رونمایی مایکروسافت از ایکس‌باکس بعدی خواهد بود، مخصوصا که اکنون بخشی از اطلاعات کنسول نسل بعدی سونی هم فاش شده و بخشی از ماجرا اکنون روشن شده است. اکنون طبق اظهارات فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر عامل بخش بازی‌های رایانه‌ای مایکروسافت و مدیر عامل بخش ایکس‌باکس این شرکت، قرار است چیزهای بسیار زیاد بیشتری نیز در این رویداد وجود داشته باشد که مشاهده کنیم.

اخیرا فیل اسپنسر در حین صحبت کردن در آخرین قسمت رویداد Inside Xbox درمورد این که مردم انتظار دیدن چه چیزهایی را باید از مایکروسافت در طی برگزاری رویداد E3 2019 داشته باشند، صحبت کرده است. یکی از جالب‌ترین چیزهایی که اسپنسر در این رابطه اظهار کرد این بود که لاین آپ استودیوهای فرست پارتی جدیدی که آن‌ها اخیرا در طی یک سال گذشته به خدمت گرفته‌اند، یک سری چیزهای جدید برای رونمایی کردن و نمایش در این رویداد خواهند داشت و دست خالی حاضر نخواهند شد. اسپنسر در این رابطه چنین گفت:

استودیوهای جدید ما قرار است چیزهایی برای نمایش دادن داشته باشند که قرار است فوق العاده باشد.

اسپنسر در ادامه اظهارات خود در این زمینه چنین ادامه داد:

این‌ها یک سری چیزهای جدید خواهند بود که هیچ کس تا به حال ندیده است که لذت بخش و جذاب خواهند بود. استودیوی Obsidian در رویداد The Game Awards با عنوان The Outer World نمایش بزرگ بسیار خوبی داشت و ما هم قرار است چیزهای بیشتری از آن ببینیم.

همچنین فیل اسپنسر در بخش دیگری از صحبت‌های خود درمورد برنامه‌های پیش روی استودیوهای تازه به خدمت گرفته شده‌ی شرکت مایکروسافت برای حضور در رویداد E3 2019 چنین توضیح داد که:

آغاز به کار و همکاری با این استودیوها بسیار عالی بود. آن‌ها وارد این عرصه شدند و من فکر می‌کنم که آن‌ها به معنای واقعی در حال درک این موضوع هستند که رویداد E3 برای پلتفرم ما از چه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و من هم در حال تماشای این موضوع هستم که آن‌ها چقدر برای آن هیجان زده هستند و چه شور و اشتیاق بالایی دارند تا چیزهایی که آماده کرده‌اند را در این رویداد به نمایش بگذارند. وقتی که یک استودیوی مستقل داشته باشید، دیگر اوضاع کمی متفاوت خواهد بود. دیدن این استودیوها قرار است بسیار هیجان انگیز باشد.

طبق چیزهایی که اسپنسر در این زمینه اظهار کرده، اگرچه قرار است مدت بیشتری به طول بیانجامد که این استودیوهای جدید به طور کامل با زیرساخت‌های شرکت مایکروسافت ادغام و یکی شوند اما قطعا E3 2019 می‌تواند یک فرصت بسیار عالی و مناسب برای آن‌ها باشد تا قدم‌های بزرگی در این مسیر بردارند و پیشروی بیشتری در این زمینه داشته باشند. نظر خود فیل اسپنسر در این زمینه چنین است که:

واقعا چندین و چند سال به طول خواهد انجامید تا آن‌ها واقعا [با ما] متحد شوند و به همان شیوه‌ای که تمام تیم‌های دیگر با ما همکاری می‌کنند، آن‌ها نیز این کار را تکرار کنند و همان چیزها را در اختیار ما قرار دهند.

این موضوع به این دلیل است که تیم‌های مختلفی که وجود دارند، در قسمت‌های مختلف چرخه توسعه مشغول به کار هستند و هر یک از آن‌ها وظیفه خاصی بر عهده دارند. اما نظر واقعی من این است که وجود و آغاز حضور این تیم‌ها در رویداد E3 امسال و آغاز مراسم با نمایش چیزهایی که آن‌ها قرار است برای ما تولید کنند، بسیار جالب خواهد بود.

اگرچه از صحبت‌هایی که اسپنسر در قسمت آخر رویداد Inside Xbox کرده، می‌توان فهمید که بخشی از برنامه‌ آن‌ها برای حضور در E3 امسال این است که چیزهای بیشتری از عنوان The Outer World اثر استودیوی Obsidian، اعلام کند و تریلر یا اطلاعات بیشتری از آن در اختیار ما قرار دهند اما حتی با این حال هم در حال حاضر این که کدام یک از استودیوهای فرست پارتی جدید مایکروسافت قرار است در رویداد E3 امسال چیزی برای نمایش دادن داشته باشند، بهترین گمانه زنی ممکنی است که می‌توان انجام داد. طبق شایعه جدیدی که این اواخر به گوش رسیده، در کنار معرفی و رونمایی از نسل جدید کنسول‌های خانواده ایکس‌باکس و همینطور اطلاعات بسیار زیادی که از عنوان Halo Infinite قرار است به انتشار برسد، مایکروسافت پروژه بعدی استودیوی نینجا تئوری (Ninja Theory) را نیز به این رویداد اضافه خواهد کرد و اطلاعاتی از آن در اختیار ما قرار خواهد داد که قطعا بسیار جذاب خواهد بود. در عین حال استودیوی جدید دیگر آن‌ها یعنی inXile نیز در حال کار کردن روی یک بازی جدید است (که Wasteland 3 نیست) که خود مایکروسافت بسیار نسبت به آن مشتاق است. همچنین به نظر می‌رسد که استودیوی Playground Games نیز قرار است در رویداد E3 امسال حضور داشته باشد که برای اولین بار پس از توسعه و ساخت سری Forza Horizon در حال کار کردن روی یک پروژه کاملا جدید است که سبک متفاوتی از ساخته‌های قبلی این استودیو دارد و قرار است یک بازی جهان آزاد باشد. طبق شایعات جدی و زیادی که در این رابطه وجود دارد، این پروژه عنوان Fable 4 خواهد بود که (اگر اتفاق خاصی رخ ندهد) قرار است در E3 2019 رونمایی شود. با این حال شنیده‌ها حاکی از این است که ما حداقل تا یکی دو سال آینده قرار نیست اطلاعات زیادی از این پروژه به دست بیاوریم و حتی شانس این که تا مدت زمانی طولانی از آن رونمایی شود نیز بسیار پایین است. پس هنوز زمان بسیار زیادی باید تا رونمایی از آن و انتشار اطلاعاتی درمورد آن صبر کنیم. پس در صورتی که احتمال معرفی Fable 4 توسط این استودیو در E3 2019 ضعیف شود، می‌توان انتظار داشت که آن‌ها به معرفی یک سری ویژگی یا محتوای جدید در غالب بسته‌های الحاقی و گسترش دهنده (DLC) برای عنوان Forza Horizon 4 بپردازند.

به هر حال این پروژه‌ها هر چه هستند، E3 2109 بهترین زمان ممکن برای مایکروسافت برای خودنمایی است. با انصراف شرکت سونی از حضور در مراسم E3 امسال، این فرصت بسیار بزرگ در اختیار مایکروسافت قرار داده شده که از این زمان بهترین استفاده ممکن را ببرد و با نمایش چیزهای جذاب و بزرگ، تمام توجه و علاقه شرکت کنندگان را به سمت کنسول‌ها و بازی‌های جدید خود جلب کند. هنوز باید تا ماه ژوئن صبر کنیم و ببینیم مایکروسافت از این فرصت خارق العاده چطور استفاده خواهد کرد.

منبع :

GAMINGBOLT

852 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,