این روزها شاهد اعلام حضور گوشی‌های تاشو در بازار هستیم و همچنان خبرگزاری‌های مختلف خبرهای گوناگونی پیرامون این گوشی‌ها و تلاش کمپانی‌های بزرگ برای روانه کردن آنها به بازار ارائه می‌دهند، گوشی تاشو مایکروسافت هرگز آنچنان از ما دور یا نزدیک نبوده است. تصور دستگاهی که از یک گوشی به یک تبلت تبدیل شود به واقعیت بدل شده و در چند هفته آینده بر روی قفسه فروشگاه ها قرار خواهد گرفت، اما ما شایعات فراوانی شنیده‌ایم که پوسته آندرومدا (Andromeda) مایکروسافت به طور کلی کنار گذاشته شده است.

سایه استیون تراتون اسمیت (Steven Troughton-Smith) که با انجمن قدیمی هک آیفون شناخته شده بر روی این خبر سنگینی می‌کند. او در توییتر خود نوشت که Andromeda یک محصول وابسته به ویندوز موبایل و میراثی بوده که دیگر در مورد آن بحث و گفتگویی نمی‌شود:

Andromeda یک محصول میراثی است. من تصور نمی‌کنم که روانه بازار بشود، این دستگاه خیلی نزدیک به ویندوز موبایل و واسط کاربری آن بود.

22 فوریه 2019 – (@stroughtonsmith) Steve Troughton-Smith

آنچه که می‌توانم بگویم این است که، Andromeda حتی دیگر جایی نیز بین گفتگوهای ما ندارد. ایده آن از بین رفته و در حال سوختن است، تا زمانی که Lite به انجام برسد و اکوسیستم بهتری برای آن به وجود بیاید. مطمئنم تا آن زمان چیزی از کدهای آن باقی می‌ماند.

22 فوریه 2019- (@stroughtonsmith) Steve Troughton-Smith

به همین ترتیب، زک بودن (Zac Bowden) از WC نیز اظهار می‌دارد که ایده  Andromeda از بین رفته است، اما وی همچنین پیشنهاد میدهد که سخت افزار آن ممکن است سیستم عامل جدید Lite را اجرا کند.

خیر، چنین چیزی ممکن نیست. آنها همچنان بر روی دستگاه Andromeda کار انجام می‌دهند. این دستگاه فقط سیستم عامل Andromeda را اجرا نمی‌کند. احتمالا به جای آن Windows Lite را اجرا خواهد کرد.

22 فوریه 2019 – Zac Bowden (@zacbowden)

با توجه به گفته‌های Zac Bowden سیستم عامل Lite ویندوز نیست، وی می‌گوید:

Windows Lite ورژن سبک‌تر ویندوز نیست؛ تجربه‌ایی کاملا نو از یک سیستم عامل برای محاسبات سبک خواهد بود. احتمالا حتی ویندوز نیز نامیده نخواهد شد.

در پادکست امروز او، برد سمز (Brad Sams)، نوشت:

از کاشی‌های زنده خلاص می‌شوید، رنگ‌های فلت عمدتا از بین خواهند رفت. Windows Lite به نظر آشنا می‌رسد… اما صراحتا ویندوز نامیده نخواهد شد. به سیستم عامل Chrome فکر کنید و اینکه چگونه مایکروسافت را در نظر مجسم می‌کنید. تقریبا به همان شکل خواهد بود.

مری جو فولی (Mary Jo Foley) به ما می‌گوید، این سیستم عامل نرم افزار ویندوز را اجرا نمی‌کند. از سوی دیگر، ما همچنین شنیده‌ایم که سیستم عامل Lite مانند Chromebooks تاثیر زیادی روی اپلیکیشن‌های وب خواهد گذاشت.

معتقدم مایکروسافت در رابطه با Andromeda بسیار جاه‌طلبانه برخورد کرده و تصمیم داشته تا آن را جایگزین سیستم عامل قبلی کند. سخت افزار مایکروسافت پا را فراتر از توانایی‌های نرم افزاری خود گذاشته، همان طور که در اغلب موارد نیز چنین بوده است.

در حالی که ممکن است سیستم عامل Lite کاملا جدید باشد، سخت افزار نمایشگر دوگانه Andromeda مایکروسافت زمانی از راه خواهد رسید که دستگاه های موجود در بازار صفحه نمایش انعطاف پذیر و  مناسبی خواهند داشت. نظز شما درباره این گوشی چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

منبع :

MSPOWERUSER

187 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
1Pouria
پاسخ دهید سه شنبه 7 اسفند 1397

نظر من اینه که مایکروسافت با مدیریت جدید توانایی اجرای پروژه های کاملا نو رو از دست داده، درآمد بیشتر به معنای بهتر شدن نیست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,