ویندوز 10 ویژگی به اسم دسکتاپ مجازی دارد که از منوی تسک (Task View) قابل دسترسی است. این ویژگی یک راه برای تمیز کردن فضاهای کاری شما و سازماندهی برنامه‌ها و پنجره‌های مختلف است. اما دسکتاپ مجازی ویندوز 10 همانند بسیاری از ویژگی‌های دیگر آن، کامل و بی نقص نیست. اینجاست که پای برنامه Peach به ویندوز باز می‌شود. Peach یک برنامه جدید (که توسط یکی‌از مهندسین سابق Slack ساخته شده است) برای ویندوز 10 است که با تعدادی میانبر استفاده از دسکتاپ مجازی را آسان‌تر می‌کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این برنامه به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از میانبر (Ctrl-Shift-(1-9 به راحتی بین دسکتاپ‌های مجازی خاص خود سوئیچ کنید. و خیلی آسان‌تر از میانبر ویندوز 10 است که فقط اجازه سوئیچ بین دسکتاپ چپ و راست از دسکتاپ فعلی را به شما می‌دهد. همچنین این اجازه را به شما می‌دهد که دسکتاپ‌های مجازی خود را نام‌گذاری کنید به این ترتیب دسکتاپ‌های مختلفِ شما به راحتی از یکدیگر قابل شناسایی هستند و سوئیچ بین آن‌ها بسیار ساده تر است.

اما ویژگی مورد علاقه من در برنامه Peach توانایی پین کردن یک پنجره به تمام دسکتاپ‌های مجازی است. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که یک برنامه یا پنجره‌ی خاص در تمام دسکتاپ‌های مجازی شما نمایش داده شود. این مسئله وقتی درحال تماشای یک ویدیو یا جریان زنده‌ای هستید بسیار مفید واقع می‌شود. با پین کردن یک پنجره به تمام دسکتاپ‌های مجازی‌تان (با استفاده از Ctrl+Alt+Shift+P) آن پنجره در بالای تمام دسکتاپ‌های مجازی شما نشان داده خواهد شد، چیزی شبیه به قابلیت تصویر در تصویر است. این برنامه بسیار مرتب و شسته‌رفته است. ( البته برای اطلاع باید بگویم که در منوی تسک ویندوز 10 یک ویژگی مشابه به این در دسترس است، اما شما نیاز به پین کردن برنامه‌ها یا پنجره‌ها با استفاده از منوی زمینه دارید که این مسئله به راحتی قابل دسترس نیست و به زمان بیشتری از یک میانبر ساده نیاز دارد.)

قیمت این برنامه 10 دلار است، که شاید برای بعضی کاربران دور از انتظار و زیاد به نظر برسد، اما به من اعتماد کنید. اگر برنامه‌های زیادی به طور همزمان روی کامپیوترتان باز است و از دسکتاپ‌های مجازی استفاده می‌کنید Peach کارها را به طور قابل‌توجهی بهتر وآسان‌تر می‌سازد و کاملا ارزشش را دارد. همچنین توسعه‌دهندگان درصدد هستند که این برنامه را در آینده وارد استور ویندوز کنند، که بسیار هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد.

نظر شما دراین‌باره چیست ؟

منبع :

MSPOWERUSER

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,