حدود دو سال پیش بود که مایکروسافت اعلام کرد دستیار هوشمند خود یعنی کرتانا را برای بهبود هرچه بیشتر اسکایپ به این اپلیکیشن اضافه می کند. حال پس از سپری شدن مدت زمانی نسبتا طولانی خبرهایی مبنی بر نهایی شدن این موضوع به گوش می رسد. طبق این خبرها مایکروسافت در تلاش است تا در اوایل سال میلادی بعد یعنی سال 2018 دستیار هوشمند کرتانا را به پیام رسان Skype موبایل اضافه کند.

همان طور که به نظر می رسد این اقدام مایکروسافت شباهت زیادی به کمپانی های گوگل و فیسبوک دارد، زیرا گوگل و فیسبوک نیز دستیار هوشمند اختصاصی خود یعنی Google Assistant و M را پیش تر به اپلیکیشن های پیام رسان خود پیوند داده اند. شنیده ها حاکی از آن است که دستیار هوشمند کرتانا می تواند در صورت نیاز کاربران و در هنگام چت، پیشنهاد هایی را به آن ها اعلام کند و حتی قادر است تا در صورت لزوم با کاربران اسکایپ چت کند. همچنین طبق اعلام مایکروسافت کرتانا قادر است تا تاریخ فیلم ها، همگام سازی و برنامه ریزی هوشمندانه امور روزانه کاربران در اپلیکیشن تقویم و گفت و گوی دوستانه را با کاربر به راحتی انجام دهد. نا گفته نماند مایکروسافت برای آن دسته از کاربرانی که به حفظ حریم شخصی خود اهمیت ویژه ای می دهند نیز امکان غیر فعال کردن کرتانا برای عدم اسکن کردن چت را فراهم نموده است. علاوه بر ویژگی های یاد شده کمپانی مایکروسافت به باز خورد های کاربران نیز نگاه ویژه ای خواهد داشت و حتی برخی ویژگی های نسخه  های قدیمی اسکایپ را نیز به نسخه جدید این پیام رسان اضافه خواهد کرد.

تمام ویژگی های ذکر شده در نسخه جدید اپلیکیشن پیام رسان اسکایپ گنجانده شده است و در حال حاضر تنها کابران آمریکایی آیفون و اندروید می توانند پس از به روز رسانی به نسخه جدید از این ویژگی های بهره ببرند. همچنین کاربران ویندوز موبایل نیز به زودی به این ویژگی ها دسترسی خواهند داشت. نظر شما چیست؟

منبع :

MSPU

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,