یک سال پیش مایکروسافت از لوازم جانبی جدیدی به نام سرفیس دایل برای سرفیس استودیوی خود که یک کامپیوتر همه کاره (آل-این-وان) است رونمایی کرد. سرفیس دایل یک وسیله دایره‌ای شکل است که با قرار گرفتن روی سرفیس باعث می‌شود منویی در اطراف آن باز شود که در برخی برنامه‌های کاربردی بسیار کارآمد است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

نرم‌افزار‌هایی که این وسیله پشتیبانی می‌کند هنوز بسیار محدود هستند. اما مایکروسافت به کاربران این قول را داده بود که به زودی برنامه محبوب و بسیار مفید فتوشاپ از این وسیله پشتیبانی خواهد کرد. سرانجام از میان گزینه‌های بزرگ سال قبل امروز این اتفاق بزرگ رخ داد و مایکروسافت به وعده خود عمل کرد.

ادوبی امروز نرم‌افزار دوست داشتنی و محبوب خود فتوشاپ نسخه سی‌سی را به روز‌رسانی کرد که برای تنظیمات قلم‌‌مو از سرفیس دایل هم پشتیبانی می‌کند. البته من سرفیس دایل را تست کردم و فعلا فقط به تنظیمات قلم‌مو محدود می‌شود. زمانی که در نرم‌افزار فتوشاپ از دایل استفاده می‌کنید شبیه یک میانبر است که منویی جداگانه از قلم‌موها را برای شما باز می‌کند. با چرخاندن دایل می‌توانید از تنظیمات سایز، تاری و شفافیت، روانی و صافی در فتوشاپ استفاده کنید.

زمانی که از دایل در برنامه‌های دیگری مانند برنامه حرفه‌ای نقاشی Sketchable در ویندوز استفاده می‌کنید متوجه می‌شوید که کارهای زیادی را با این وسیله می‌توان انجام داد و این حجم محدود و پایه‌ای از پشتیبانیِ فتوشاپ واقعا دلسرد کننده به نظر می‌رسد.

اگرچه خالی از لطف نیست بگوییم که پشتیبانی ادوبی از سرفیس‌بوک2 که در ماه آینده عرضه می‌شود که یکی از پرقدرت ترین سرفیس‌های مایکروسافت به‌شمار می‌آید کاملا به موقع است. لپ‌تاپ جدید مایکروسافت که صفحه نمایش آن علاوه بر لمسی بودن قابلیت جداشدن از بدنه اصلی را هم دارد و مایکروسافت در آن آنقدر قوی عمل کرده است که به راحتی می‌توان از واقعیت مجازی در آن‌ها استفاده کرد و لذت برد.  سرفیس‌بوک2 کاملا از دایل (دقیقا شبیه به استودیو و سرفیس‌پرو) پشتیبانی می‌کند.

منبع :

THEVERGE

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,