xbox_one_windows_10_store_story

قیل اسپنسر رئیس بخش اکس باکس تایید کرد که سیاست عرضه انحصاری تنها بر روی فروشگاه ویندوز ۱۰، تغییر خواهد کرد. مایکروسافت قصد دارد برخی از این عناوین را بر روی شبکه استیم عرضه نماید. استیم یک شبکه عرضه کننده بازی است که توسط شرکت Valve ساخته شده و کاربران می توانند از فروشگاه آن به خرید بازی پرداخته و در شبکه آن به صورت گروهی بازی کنند.

از آن جایی که چند بازی انحصاری مایکروسافت تنها از طریق فروشگاه ویندوز ۱۰ قابل تهیه هستند (مانند Quantum Break  و Gears of War: Ultimate Edition) و به نظر می رسد با فروش ضعیفی همراه شده اند، مایکروسافت قصد دارد این بازی ها را بر روی فروشگاه استیم نیز عرضه نماید.  فیل اسپنسر در این زمینه می گوید:

فروش این بازی ها آهسته ولی راضی کننده است و حتی برخی از این عناوین، فروش خوبی را تجربه نموده اند. Forza 6 Apex روند خوبی داشته، Quantum Break آن طور که انتظار داشته ایم، نبوده است، Killer Instinct بر روی رایانه ها خوب بوده و Gears of War Ultimate Edition نیز راضی کننده بوده است.

پیش از این نیز شبکه استریم Giant Bomb متعلق به شرکت GameSpot، حضور چند بازی اختصاصی مایکروسافت را در فروشگاه خود دیده است. از جمله این عناوین می توان به Age of Empires II HD و Halo: Spartan Wars اشاره نمود. اما تا این تاریخ هیچ کدام از عناوین انحصاری و پرچم دار (مانند: Halo 2، سری Gears of War و سری Forza) برای شبکه استیم عرضه نشده اند.

مایکروسافت سری Halo را برای مدت حداقل یک دهه، به دلیل سیاست گذاری در ارائه عناوین خاص به صورت انحصاری بر روی اکس باکس، برای کاربران رایانه منتشر نکرده است. حالا قرار است این عنوان بسیار زیبا راه خود به رایانه های شخصی را با نسخه Halo 5 Forge Editor باز نماید. با توجه به این که بسیاری دیگر از انحصاری های مایکروسافت قرار است برای رایانه ها عرضه شوند، پیش بینی می شود که Halo 6 نیز هم برای رایانه و هم برای شبکه استیم در دسترس قرار بگیرند.

منبع :

NEOWIN

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,