Purple-Wallpaper_Windows_10_HD_2880x1800

مایکروسافت در آینده، قابلیتی را به ویندوز 10 اضافه خواهد کرد تا بتوان فیلم های روی DVD که با فرمت DVD ذخیره شده اند را، تماشا کرد. این خبر در حالی منتشر شده است که چند روز پیش مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز مدیا سنتر به ویندوز 10 نخواهد آمد.

پیش از این کاربران ویندوز 7 قادر بودند تا فایل های ویدیویی ذخیره شده با فرمت DVD را از طریق برنامه ی Windows Media Player پخش کنند، اما این قابلیت در ویندوز 8 وجود نداشت. ضمن اینکه تمامی فایل ها نیز به درستی پخش نمی شدند و در برخی مواقع برای اجرای درست زیرنویس به مشکل می خوردیم. البته همین قابلیت نیز با استفاده از افزونه ی ویندوز مدیا سنتر امکان پذیر بود. حال خیلی از افراد کنجکاو بودند تا بدانند در نبود ویندوز مدیا سنتر در ویندوز 10، آیا جایگزینی برای آن ها وجود خواهد داشت تا فایل های ویدیویی با فرمت DVD را پخش کند یا خیر.

گابریل آئول، مدیر بخش ویندوز اینسایدر در توییتر خود چنین می نویسد:

“دلیل اصلی کاربران برای استاده از ویندوز مدیا سنتر، پخش فایل های DVD بوده است. ما در آینده گزینه ی دیگری را برای پخش DVD فراهم خواهیم کرد.”

با توجه به اینکه افزونه ی ویندوز مدیا سنتر در ویندوز 7 رایگان نبوده است، هنوز مشخص نیست که این امکان در ویندوز 10 نیز رایگان باشد یا خیر، با این حال با توجه به رایگان شدن بسیاری از بخش های ویندوز 10، این احتمال می رود که این گزینه نیز رایگان باشد.

منبع: Gabriel Aul Twitter توسط Windows Central