sad Apple

پس از عرضه ی ویندوز 10 توسط مایکروسافت، بازخورد های بسیار زیادی پیرامون این سیستم عامل منتشر شد که اغلب بازخورد های بسیار مثبتی بودند. خیلی از نویسندگان حوزه ی وب که پس از عرضه ی ویندوز 8، نتوانسته بودند با تغییرات آن کنار بیایند تصمیم به ماندن در سیستم عامل قدیمی مایکروسافت و یا حتی مهاجرت به سیستم عامل اپل گرفته بودند. اما ظاهرا ویندوز 10 قرار است این افراد را با مایکروسافت آشتی دهد.

خیلی از این افراد به طور کلی از مایکروسافت روی برگردانده بودند و به مک بوک های اپل روی آورده بودند تا به نوعی خاطرات خوش خود از ویندوز را همان گونه که بوده نگه داشته و اجازه ندهند ویندوز 8 و 8.1 تجربه ی آن ها از ویندوز را خدشه دار کند. اما بدیهیست که آن ها تشنه ی یک قدم مثبت از سوی مایکروسافت بوده اند تا با آغوش ویندوز را دوباره پذیرا شوند. هر چه باشند همه ی ما به نوعی ویندوز را به نوعی خانه ی خود محسوب می کنیم و لحظه شماری می کنیم تا به همان خانه ی گرم و قدیمی اما پر از امکانات باز گردیم.

حال یکی از این افراد نویسنده ی بخش تکنولوژی وب سایت بیزنس اینسایدر بوده است که پس از عرضه ی ویندوز 10 توسط مایکروسافت، در مقاله ای می نویسد که چطور این سیستم عامل توانسته مک بوک او را گوشه گیر کند. ادامه ی مقاله را از زبان خود او می خوانیم:

من قصد نداشتم مک بوک خودم را به طور کامل از استفاده ی روزانه ی خودم خارج کنم. من تنها می خواستم این سیستم عامل جدید را بر روی لپ تاپ-تبلت Lenovo Yoga 12 که مایکروسافت به عنوان یک واحد آزمایشی برای من ارسال کرده بود امتحان کنم. حال من از این به بعد تا روزی که چیزی من را ناامید کند، از ویندوز 10 استفاده خواهم کرد.

ابتدا استفاده نکردن از مک بوک برای من غیر ممکن به نظر می رسید. چراکه من از حوالی سال 2008 از مک بوک استفاده می کنم و تا به امروز من به کلی از استفاده از ویندوز 7 یا 8.1 اجتناب می کردم. اما حالا حدود یک هفته است که از شروع تجربه ی من {با ویندوز 10} گذشته است و من هنوز به مک بوک خودم سر نزده ام، حتی یک بار!

به طور کلی دو چیز بزرگ در ویندوز 10 وجود دارد که در سیستم عامل OS X لپ تاپ های مک وجود ندارند:

02_microsoft_surface_lawn-00559_vs_r1d
تبلت مایکروسافت سرفس

یک تجربه ی قوی از صفحه ی لمسی

همه ی رایانه های ویندوز 10 مانند یوگا 12 نیستند که که دارای یک صفحه نمایش لمسی باشند. اما بر روی این Lenovo، استفاده از ویندوز 10 و برنامه هایی که طراحی شده اند تا با این سیستم عامل کار کنند، به وسیله ی انگشتان دست بسیار لذت بخش است. گرفتن پنجره ها و کشیدن آن ها و سویچ بین تب ها در مرورگر اِج به زیبایی انجام می گیرد. شاید این به خاطر وقت زیادی که با گوشی خود پیش از این گذراندم باشد، اما این امکان هم وجود دارد که این طور نباشد.

و سپس من شروع به استفاده از قلم مخصوص قرار داده شده در جعبه ی این دستگاه کردم (متاسفم استیو جابز {اشاره به این صحبت استیو جابز که اعتقاد داشت کسی دوست ندارد برای کار با صفحه های لمسی، از قلم استفاده کند.}) تا بتوانم با دست خط خودم در برنامه ی وان نوت یادداشت برداری کنم. علاوه بر این، زمانی که یک کامنت خیلی خوب در فیسبوک می نویسم و دکمه ی “Post” را بر روی صفحه فشار می دهم، حس یک فرمانده ی نیروی دریایی هسته ای به من منتقل می شود.

در هر صورت، من شگفت زده شدم از اینکه تنها اضافه کرده یک صفحه نمایش لمسی زندگی کاری من را چقدر لذت بخش تر کرده است. جای تعجبی هم وجود ندارد وقتی می بینیم که مایکروسافت تبلت های سرفس پرو 3 خودش را در بازار جا انداخته است. در همین حال اگر من زمان زیادی را صرف ناخونک زدن به صفحه نمایش مک بوک خودم کنم، تنها چیزی که به دست می آورم یک قرار ملاقات در کافی شاپ نابغه های اپل استور خواهد بود.

cortana movie game
کرتانا علاقه ی خود به معماهای فیلمی را نمایش می دهد

کرتانا

من اغلب از لپ تاپ خودم در محل کار استفاده می کنم. این بدان معناست که من واقعا دوست ندارم با آن با صدای بلند و در نزدیکی همکارانم صحبت کنم. این بدان معناست که تا روزی که کرتانا برای اندروید و iOS منتشر نشود، این دستیار صوتی چندان فرصت زیادی نخواهد داشت تا چیز های زیادی را از من یاد بگیرد.

هر چند من از کرتانا به صورت مرتب و روزانه برای بررسی برخی چیز ها مثل قرار ملاقات بعدی، یا وضعیت آب و هوا و یا حتی برای پیدا کردن یک فایل در کامپیوتر استفاده می کنم. اساسا من از کرتانا به عنوان یک نسخه ی ارتقا یافته از بخش جستجوی سیستم عامل مک استفاده می کنم و می دانم که کرتانا می تواند کار های بسیار بیش تری انجام دهد. به لطف محاسبات پیچیده ی ریاضی که در پشت صحنه انجام می گیرد تا خصوصیات من را به کرتانا یاد بدهد، این دستیار صوتی تمام مدت در حال بهتر شدن است.

در همین حال، سیری و مک بوک من کنار هم نیستند. البته همیشه شایعاتی در خصوص آمدن سیری به مک بوک وجود داشته، اما هیچ چیزی تاکنون صورت نگرفته است. شاید سیری شروع کننده ی دستیار های دیجیتالی بوده باشد، اما به غیر از شایعاتی که می گفتند سیری در iOS 9 قادر است پیام ها را به صورت صوتی بخواند، در واقعیت هیچ چیز جدیدی برای هوشمند تر شدن این دستیار به آن اضافه نشده است.

edge annotation
قابلیت حاشیه نویسی در مرورگر جدید مایکروسافت اج

اما واقعا…

بزرگ ترین چیزی که من هنگام کار با ویندوز 10 دریافتم، این است که سیستم عامل شما در این عصر گوگلی، کم تر از همیشه به گوگل نیازمند است. من در مرورگر جدید مایکروسافت اج، به اکانت گوگل، فیسبوک و اسپاتیفای خودم وارد شدم و همین 95% راه برای استفاده ی عادی را طی می کند. 5% باقیمانده کمی سخت تر است. من برخی قابلیت ها را که در سیستم عامل مک خودم داشتم، دیگر ندارم. مخصوصا قابلیتی که این امکان را به من می داد تا از طریق برنامه ای به نام Pushbullet موسیقی های مورد علاقه ی آیفون خودم را پخش کنم.

اما در مقابل من چیز های بسیاری نیز به دست آوردم: ویندوز 10 واقعا در مدیریت برنامه های ویندوز خیلی خوب است. من کم کم در حال یادگیری راه های استفاده از مولتی تسکینگ و ابزار های آن هستم تا بتوانم به طور موثر تری از مولتی تسکینگ استفاده کنم و از مزایای آن بهره مند شوم.

اما امروزه استور ویندوز نیز مانند کویر برهوت و خالی است و برنامه های مفید بسیار زیادی در آن یافت نمی شود، اما در مقابل هم استور مک قرار دارد که آن هم مشکلات خاص خودش با جذب توسعه دهندگان را دارد. تفاوت کلیدی که در این جا وجود دارد این است که برنامه های استور ویندوز اساسا برای صفحات نمایش لمسی طراحی شده اند، بنابراین این قابلیتی کاملا بهتر و برتر است که باعث می شود استفاده از این برنامه ها در حالت تبلت نیز آسان باشد.

windows-xp.png
آخرین تجربه ی واقعی من از ویندوز

و بر روی هر دو پلتفرم، هیچ چیزی نیست که بتواند شما را از دانلود برنامه ها از اینترنت متوقف کند. به طور کلی، نسخه های ویندوز و مک برنامه های مشهور مثل اسپاتیفای، Slack و Steam دقیقا مانند همدیگر کار می کنند. نهایتا، زمانی که صحبت از تفاوت های جزیی و جزیی تر می شود، جداکردن PC با مک دقیقا به سلیقه ی شما بر می گردند.

روزگاری، من واقعا معتاد ویندوز XP بودم، و پس از افتضاح ویندوز ویستا، برای آپگرید ویندوز خودم بسیار محتاط شده بودم، که نهایتا تصمیم گرفتم تا چیز جدیدی را امتحان کنم و این شد که ریسک مک بوک را پذیرفتم.

اما حال، ویندوز 10 دلایل بسیار زیادی به من می دهد که در این سیستم عامل بمانم، و دلایل کمی می دهد که آن را ترک کنم. و من به این فکر می کنم که مهاجرت خود از مک به ویندوز را پس از 10 سال، رسما اعلام کنم.

منبع: BUSINESS INSIDER

منبع :

BUSINESS INSIDER

981 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
yehes
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

بیلد جدید امد 10512 اطلاع رسانی کنید

ارش
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

مطمعنی؟

alka
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

بیلد اووومد :))))))))))))))

ارش
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

من ۸.۱ دارم.الان زدم ولی ۱۰۱۶۶ اومد

  alka
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  اینسایدرت اپدیت کن واسه من زده 10152 … الان 10166 رو گوشیمه

  خشایار
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  •Users on 10166: 10166 -> 10512
  •Users on 8.1: 8.1 -> 10166 -> 10512

saber
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

بیلد اومده.لطفا ترجمه کنید مشکلات و امکاناتو

nekooh
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

اپدیت ۱۰۵۱۲ ارائه شد در حال دریافتم

خشایار
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

بیلد 10512 امد

tazelt
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

سلام ببخشید اینجا سوال میکنم چون جوابمو نمیدن اگه ویندوز 10 رو از یه سایت دانلود کنم نه از بخش windows update اون موقع ویندوز من غیر قانونی میشه ؟؟
چون هرچی از خوده ویندوز اپدیت میرم تا 45% میره بد قطع میشه

  milad
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  نه جام هیچ مشکلی نیس
  ویندوز رو دان کن و به صورت کلین نصب کن
  بعدش هم کرک و یه ویندوز قانونی در خدمت شما

   tazelt
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

   اخه اون چیزی که ویندوز اپدیت دانلود میکنه 2 گیگه اما از سایتا میشه 2.7 گیگ من که واقعا گیج شدم :((

milan
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

حملهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه بیلد جدید

milan
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

بزن دانلود کن

ArshaMi
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

بیلد 10152 اومده برای گروه سریع اینسایدر ….. باز همون دردسر آپدیت به بیلد جدید از بیلد قبلی ویندوز 10 و بعد از نیم ساعت روی 0 درصد موندن … لیست تغییراتی که توی این بیلد بوده رو دیدم فقط رفع باگ ها بوده و چیز جدیدی اضافه نشده یکم بعد از یک ماه و این جهش در شماره بیلد ناامید کننده بوده لیست تغییرات تا خودش رو نصب کنیم ببینیم چی کرده مایکی

ممد
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

روصفره

بهرام
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

به نظر من که نظرش متعصبانه بود ، من از ویندوز ۹۵ شروع کردم تا زمان ویندوز سون (حتی ویستا که محصول ناقصی بود ) به نظر میرسید مایکرو یک گاید مپ داره و به سمت تکمیل سیستم عاملش میره اما قدمهای اشتباهی که به خصوص در نسخه ی ۸ برداشت واقعا منو دل زده کرد ، از طرفی از مک او اس بعد از لئوپارد هم استفاده کردم و واقعا می تونم بگم این سیستم عامل جدای از کاستی های مسخره اش (مثل نبود قابلیت کات به شکل پیش فرض ، محدویت های دسترسی کاربر در برخی قستمها) واقعا داره پیشرفت میکنه ، مایکرو همواره دوست داره آزمون و خطا هاشو توی خود سیستم عامل بگونجونه ایده هایی که گاهی واقعا شکست میخورن ویندوز ۱۰ مایکروسافت نشون داد که مایکرو از برخی از مواضعش عقب کشیده چون واقعا حرکت های نسنجیده ای در نسخه ی ۸ انجام داده بود، حذف منوی استارت و یا همین معلق موندن بین یک سیستم عامل سازگار با صفحات لمسی و چیزی شبیه وین سون که مخلوق ناقصی بود واقعا اقدامات نسنجیده ای بود، من هنوز فرصت نکردم از ویندوز ۱۰ استفاده کنم هرچند ظواهر نشون میدن بهتر از نسخه ی قبلیه این سیستم عامله اما ضعف هنوز در برخی قسمتها مشاهده میشه ، هنوز مایکرو زبان بصری متناقضی رو در سیستم عاملش داره و ناهم خوانی برخی از بخشها آزار دهنده اس ،از طرفی نمیشه توسعه ی دایرکت ایکس ۱۲ رو در این سیستم عامل و تاثیرش رو نادیده گرفت ، خود کورتانا هم هنوز مثل شمشیر دولبه اس ، زمان مشخص میکنه که کورتانا کارایی لازم رو در دسکتاپ ها هم به اندازه ی دیوایس های قابل حمل داره یا نه به هر شکل من امیدوارم که مایکرو به زمان اوجش برگرده ، و ما هم از سیستم عامل بهتر بدون هیچ گونه تعصبی استفاده کنیم ،

  Milad
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  کورتانا خیلی کاربردیه. بحث صحبت کردن نیست. مثلا میخوای ماشین حساب باز کنی و یا اینترنت اکسپلورر یا هر چی. سریعا حرف اولو که مینویسی میاره. به جای چند دقیقه گشتن همون لحظه به نتیجه دلخواه میرسی. من عادت کردم و سریعا همه چیزو با این روش پیدا میکنم و دیگه نمیرم لیست برنامه ها رو چک کنم.

سعید
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

سلام به همه
من ویندوز 7 ام به ویندوز 10 update شد . ابتدا چند روزی خیلی خوب و عالی کار می کرد و من خیلی خوشحال بودم که همه قطعات کامپیوتر ام را خوب شناخته و driver های مربوطه نصب شده است. اما متاسفانه بعد از آنکه یکی از برنامه های که قبلا” نصب بوده (corelDraw)یک بروز رسانی دریافت کرد همه چیز به هم خورد و دیگر منو استارت و edge و notification center و کرتانا و ….. از کار افتاده و وقتی از microsoft پرسیدیم مشکل را تایید کردند و گفتند مدتی باید صبر کنیم.
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/windwos-10-strat-menu-and-other-utility-do-not/3c7de917-9e9e-4f47-b70a-b8e9350dc830?tm=1439312144406
بنابراین از دوستانی که ویندوز 10 را نصب نکرده اند کمی صبر کنند تا باگ های آن کاملا” برطرف شود. و آنهای نصب کرده اند برنامه جدید نصب نکنند و برنامه های نصب شده را بروز رسانی نکنند.
و اگر کسی راهی برای این مشکل میداند مرا راهنمای کند.
با تشکر سعید

فرزاد
پاسخ دهید پنجشنبه 23 مرداد 1394

چه غرورآفرین

محمود
پاسخ دهید پنجشنبه 23 مرداد 1394

برای ویندوز من یه چیزی اومده نوشته GET WINDOWS 10 و THIS PC IS COMPATIBLE WINDOWS 10یعنی میشه به ویندوز 10 آپ دیتش کنم؟

به نظر اونایی که اپ دیت کردن این کارو بکنم یا نه؟

مرسی

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,