بعد از یک ماه تست و آزمایش به‌روزرسانی مه 2019 ویندوز 10 در حلقه Release Preview مایکروسافت آن را هفته پیش منتشر کرد. این به‌روزرسانی چندین بار در طول زمان تست خود سرویس دریافت کرده، با این حال، اولین به‌روزرسانی تجمعی عمومی خود را در قالب KB4497935 دریافت کرد.

این به‌روزرسانی شماره بیلد را به 18362.145 ارتقا می‌دهد، و در واقع پنج روز قبل برای اینسایدرها منتشر شده بود. شما می‌توانید به صورت دستی آن را از اینجا دانلود کنید، و شامل اصلاحات زیر می‌باشد:

 • در این به‌روزرسانی به اصلاح مشکلی پرداخته شد، به این ترتیب که طرح‌های URI سفارشی برای نگاه دارنده‌های پروتکل اپلیکیشن ممکن است اپلیکیشن متناظر برای اینترانت محلی و سایت‌های قابل اعتماد را در اینترنت اکسپلورر به کار نیندازد.
 • به مشکلی پرداخته شده که هنگامی که شما تغییر مسیر پوشه‌ایی را برای پوشه Roaming AppData به مسیری از شبکه، تنظیم می‌کنید از راه‌اندازی اپلیکیشن‌های خاصی ممانعت به عمل می‌آورد.
 • به مشکلی پرداخته شده که ممکن است در هنگام تغییرات مود صفحه نمایش، مود Night light خاموش شود.
 • به مشکلی دیگری نیز پرداخته شد، که ممکن است هنگامی که گیم بار (Game bar) مایکروسافت در بالای پنجره بازی نمایان است رندر یک بازی تمام صفحه به خوبی انجام نشود.
 • به مشکلی پرداخته شده که از مانع از حذف دستگاه‌های جانبی بلوتوث از برخی از سیستم‌ها با امواج رادیویی خاص بلوتوث می‌شد.
 • به مشکلی پرداخته شده که ممکن است باعث شود در لاگ رویداد سرور Domain Name System (DNS) رویداد 7600 رخ دهد، که شامل نام سرور غیر قابل خواندن می‌شود.
 • به مشکلی پرداخته شده که نقطه در هر اینچ (DPI) سیستم مهمان با سیستم میزبان مطابقت ندارد.
 • به مشکلی پرداخته شده که ممکن است باعث شود یک دستگاه USB اکسترنال یا کارت حافظه SD در طول نصب به یک درایو اشتباه مجددا تخصیص یابد. برای اطلاعات بیشتر ارور “This PC can’t be upgraded to Windows 10” را در کامپیوتری که دستگاه USB و یا کارت SD متصل دارد، را ببینید.
 • به مشکلی پرداخته شده که یک File Share Witness کنترل‌های Server Message Block (SMB) را حذف نمی‌کند، که در نهایت باعث می‌شود یک سرور از پذیرش اتصالات SMB باز بماند.
 • به مشکلی پرداخته شده که از باز شدن URL پروتکل اپلیکیشن هنگام میزبانی در یک صفحه اینترانت ممانعت به عمل می‌آورد.
 • به مشکل BranchCache در زمانی که در مود کش توزیع شده قرار دارد، پرداخته شد. BranchCache ممکن است از آنچه که برای کش بازنشر اختصاص داده شده فضای دیسک بیشتری را مصرف کند. برای توضیح بیشتر این مشکل: دستگاه‌هایی که تخصیص‌های فضای دیسک را نادیده گرفته‌اند باید BranchCache را با استفاده از دستور netsh branchcache flush خالی کنند.
 • به مشکلی پرداخته شده که اگر جهت صفحه نمایش نسبت به حالت پیش فرض خود تغییر کند، ممکن است برخی اپلیکیشن‌های Direct3D و بازی‌ها از وارد شدن به مود تمام صفحه باز بمانند.
 • به مشکل ایجاد یک فایل کاتالوگ ویندوز در سیستم x64 با استفاده از Windows System Image Manager پرداخته شد. برای اطلاعات بیشتر، “What’s new in ADK kits and tools” را ببینید.
 • به مشکلی پرداخته شده که زمان بارگذاری بسیاری از نواحی بدون علامت DNS مرتبط به ویژگی Domain Name System Security Extensions (DNSSEC) تاخیری رخ می‌دهد. این مشکل بعد از پیکربندی تنظیم رجیستری زیر اتفاق می‌افتد:

مسیر: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DNS\Parameters

تنظیم: EnableFastLoadUnsignedZones

نوع: مقدار DWORD : مقدار 1 این ویژگی را فعال می کند. مقدار 0 ویژگی را غیرفعال می کند.

سیستم عامل و یا DNS سرور را بعد از تغییر مقادیر رجیستری ریستارت کنید.

این به‌روزرسانی چندین مشکل شناخته شده نیز دارد که باید از آن آگاه باشید:

نشانه‌هاراه حل
در زمان باز کردن بازی‌هایی که از نرم افزار BattlEye anti-cheat استفاده می‌کنند، ممکن است رابط کاربری BattlEye یا بازی یکی از ارورهای زیر را نمایش دهد:

- “Failed to start BattlEye Service.”
- “Failed to initialize BattlEye Service.”

بعضی از بازی‌هایی که از ورژن‌های قدیمیتر BattlEye استفاده می‌کنند با ورژن 1903 ویندوز 10 سازگار نیستند. برای بازی‌هایی که تحت تاثیر قرار گرفته اند و مایکروسافت مطلع است، BattlEye پچ به‌روزرسانی اراده کرده است.

لیستی از بازی‌های جدیدی که از BattlEye استفاده می‌کنند در سایت www.battleye.com/ ارائه شده، برای آگاهی بیشتر می‌توانید از به آدرس ذکر شده مراجعه کنید.
برای رفع مشکل می‌توانید یکی از موراد زیر را انجام دهید:

- از به‌روزرسانی بازی‌های خود با جدیدترین ورژن‌های موجود اطمینان حاصل کنید. برخی پلت فرم‌های بازی به شما اجازه می‌دهند تا به فایل‌های بازی خود اعتبار ببخشید، که می‌تواند تایید کند که بازی نصب شده شما کاملا آپدیت است.
- سیستم خود را ریستارت کنید و بازی را دوباره باز کنید.
- BattlEye را با استفاده از UninstallBE.exe حذف نصب کنید و سپس بازی خود را دوباره باز کنید.
- بازی خود را حذف نصب کنید و دوباره نصب کنید.

برای گزینه‌های عیب یابی بیشتر از www.battleye.com/support/faq/ دیدن کنید.
در دستگاه‌هایی که زبان سیستم عامل در طول فرآیند به‌روزرسانی و نصب ویندوز 10 ورژن 1903 تغییر کرده، ویندوز سندباکس، ممکن است با ارور "ERROR_FILE_NOT_FOUND (0x80070002)" از شروع به کار باز بماند.مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی برای این مشکل است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.

از آنجایی که این به‌روزرسانی Patch Tuesday نیست، یک به‌روزرسانی اختیاری محسوب می‌شود. و این بدان معناست که می‌توانید آن را از طریق Windows Update دریافت کنید و یا اینکه می‌توانید آن را به صورت دستی دانلود کنید، اما باید بدانید که به صورت اتوماتیک نصب نمی‌شود.

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,