cloud azure

از ابتدای حضور ساتیا نادلا در شرکت مایکروسافت به‌عنوان مدیرعامل این شرکت، سیاست فضای ابری این شکل به‌طورجدی پیگیری شد و به سیاست اول این شرکت بدل شد. حال باگذشت زمان کوتاهی، مایکروسافت به رده‌ی اول این حوزه نزدیک می‌شود. با وینفون همراه باشید

Source-IDC-2

کسب‌وکار امروزی، به محاسبات ابری و فضای ابری نیازمند است و با توجه به تأثیرگذاری این حوزه، بسیار مقرون‌به‌صرفه و پول‌ساز است. بنا بر گزارش IDC استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت سیستم تجارت ابری در حال افزایش است و شرکت های ارائه دهندی نرم افزار به عنوان سرویس ۲۶% رشد داشته اند و ۲.۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ از این منبع، کسب درآمد داشته اند. IDC حدس می‌زند تا پایان سال ۲۰۱۷، هشتاد درصد شرکت به حوزه‌ی سرویس‌های ابری روی بیاورند و از خدمات آن استفاده کنند. پس بیجا نبوده است که مایکروسافت سیاست “Cloud first, Mobile first” را انتخاب کرد و بر اساس آخرین آمار این حوزه، با مایکروسافت آژور رشد بسیار خوبی داشته است.

Source-IDC-620x630

بر اساس آمار منتشرشده، مایکروسافت در رده سوم شرکت‌های ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای مدیریت سیستم ابری است و بعد از شرکت‌های VMware و IBM قرار دارد. البته رشد این شرکت با ۳۴.۶% بالاتر از دو شرکت بالادستی خود است. همچنین مایکروسافت در سال ۲۰۱۵، از این بخش درآمدی معادل ۳۶۰.۸ میلیون دلار داشته و تقریباً نصف شرکت VMware و تنها هفت میلیون دلار کمتر از شرکت IBM.

با توجه به افزایش علاقه‌مندی شرکت‌ها به این سیستم‌ها، به نظر می‌رسد باید منتظر اتفاقات جدید و رقابت قوی‌تری از شرکت در این حوزه باشیم و شاید منتظر کسب عنوان اول توسط مایکروسافت.

منبع :

WINBETA

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
میلاد
پاسخ دهید چهارشنبه 5 مرداد 1395

مترو فیل منجر اپدیت شد خیلی عالی شده

hosein.m6
پاسخ دهید چهارشنبه 5 مرداد 1395

@میلاد
من از Yuki Explorer استفاده میکنم خیلی عالیه،هم ظاهرش قشنگه،هم سرعتش بالاس،کرش هم اصلا نمیکنه،رایگان هم هست،اون یه دلار قیمتی که داخل استور زده براش فقط برای کمک کردن به برنامه نویسه،ولی اگه پرداخت هم نکنین نرم افزار هیچ محدودیتی نداره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,