موسسه IDC در کنفرانس مطبوعاتی دیروز خود، تحلیل و آمار مربوط به بازار تلفن های هوشمند در مورد سه پلتفرم بزرگ آن (اندروید، iOS و ویندوز) را در اختیار عموم قرار داد. یکی از مهمترین نکات ارائه شده در این آمار کاهش بسیار زیاد رشد بازار تلفن همراه به ۱.۶ درصد در سال جاری، بود.این رقم سقوط زیادی را از مقدار ثبت شده برای سال گذشته یعنی ۱۰.۴ درصد نشان می دهد.

مطابق گزارش ارائه شده، بیشتر این کاهش آمار مربوط به مناطق توسعه یافته است ولی کشورهای در حال توسعه کماکان بازار رو به رشدی را تجربه می کنند. در حالی که رقم کلی رشد بازار تلفن همراه وضعیت مطلوبی ندارد، رقم فروش تلفن های هوشمند ویندوزی اسفبار به نظر می رسد. با توجه به این گزارش، مایکروسافت با ۰.۵ درصد افزایش، رقم رشد منفی ۷۵.۲ را در تلفن های هوشمند ویندوزی تجربه می کند. موسسه می گوید که کاهش آمار منفی رشد در ویندوز موبایل مربوط به شروع فروش تلفن همراه HP Elite x3 است.

تحلیل مربوط به مایکروسافت تایید می کند که این شرکت به خاطر نیاز خود به بازار تجاری، در ادامه تمرکز را بر روی همین بازار ها خواهد نهاد:

IDC با توجه به اطلاعات موجود، پیشبینی می کند که روند نزولی سهم بازار ویندوز موبایل ادامه پیدا کند. در حالی که این پلتفرم به تازگی شاهد عرضه دستگاه تولید شده توسط یکی از بزرگترین تولید کنندگان رایانه بوده است، دستگاه نام برده نیز (همانند خود سیستم عامل)، بر روی کاربران تجاری متمرکز است. به نظر می رسد دستگاه های آینده، چه از جانب مایکروسافت چه از جانب شرکای سخت افزاری آن، با بازار هدف مشابه (تجاری) عرضه خواهند شد.

پیش بینی این مورد که مایکروسافت آیا تنها به بازار تجاری اکتفا خواهد کرد یا خیر، کمی دشوار است. اما به موسسه IDC قویا اعتقاد دارد که آن ها در همین بازار به فعالیت خود ادامه خواهند داد و ما هم هیچ شاهدی مبنی بر این که مایکروسافت در آینده ای نزدیک دستگاهی غیر تجاری و مخصوص کاربران عادی را به بازار عرضه خواهد کرد، در دست نداریم. بایستی منتظر ماند و دید که آیا مایکروسافت خود را محدود به بازارهای تجاری کرده یا دستگاه هایی را نیز برای مصرف کنندگان عادی در نظر خواهد گرفت.

منبع :

WINBETA

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید شنبه 12 شهریور 1395

خودشو کشته سرعت سقوطشو کمتر کرده، اخه اگه منطقی فکر کنیم اندروید و ای او اس به ویندوز ترجیع داده میشن کی میره ویندوز بخره؟ فقط افراد کنجکاوی مث منو شما

حسام
پاسخ دهید شنبه 12 شهریور 1395

شما اصن بیا بگو فروش تمامی گوشی های ویندوزی متوقف شده ! ببین اصلا مهم نیست این آمار کم یا زیاد بشه ، چیزی که مهمه اینه کسی که ویندوز فون دستش گرفته از اول هم اینارو میدونسته ، میدونسته چیز خاصی که دستش گرفته!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,