در بازار نه چندان خوب تبلت ها در این روزها، آیپد و رقبایش روندی نزولی را تجربه می کنند. با این وجود یک دسته از تبلت ها هستند که شرایط متفاوت و رو به جلویی را دارد و آن دسته، تبلت های ۲ در یک یا جداشونده نام دارد.  میزان رشد تبلت ها در سال ۲۰۱۶ رقم منفی ۱۱.۵ درصد را ثبت کرده است. اما همان طور که گفته شد، دسته تبلت های جدا شونده روندی کاملا برعکس و صعودی را تجربه می کنند.

موسسه تحقیقاتی IDC معتقد است این روند رو به رشد با عرضه دستگاه های قدرتمند تر و در چند سال آینده بخش بزرگتری از بازار رایانه و تبلت ها را اشغال خواهند کرد. طبق گزارش این موسسه روند مثبت رشد بازار تبلت ها در سال ۲۰۱۸ به این صنعت باز خواهد گشت و دستگاه های ویندوز بیشترین میزان رشد را در این میان خواهند داشت. انتظار می رود میزان عرضه این دستگاه ها از ۱۸۳.۴ میلیون واحد در سال ۲۰۱۶ به عدد ۱۹۴ میلیون در سال ۲۰۲۰ برسد. این رشد با افزایش تعداد تولید کنندگان دستگاه های جدا شونده که دست به عرضه دستگاه هایی با کیفیت بالا و صفحه نمایش بزرگ خواهند زد، همراه می شود.

تحلیلگر IDC توضیح می دهد:

با توجه به شرایط تجاری حال حاضر دستگاه های جدا شونده، در آینده سهم بیشتری از رایانه های سنتی را خواهند ربود. ویندوز و iOS در حال حاضر دستگاه های جداشونده را به بازار عرضه می کنند و با انتشار نسخه جدید اندروید، گوگل نیز اسب خود را برای ارائه چند وظیفگی و امنیت بهتر در جهت حضور در بازار، زین خواهد کرد.

گزارش اشاره می کند که تولید کنندگان سنتی تبلت ها نیز به روند تولید خود ادامه خواهند داد ولی سهم آن ها تا سال ۲۰۲۰ به ۷۰ درصد کل بازار تقلیل پیدا می کند. رقابت اصلی آن ها در بازارهای چین، هند و برزیل خواهد بود. جایی که دستگاه های ارزان قیمت بسیار جذاب هستند.

IDC reportبه هر حال موارد آورده شده در بالا تنها یک تحقیقات آماری است و نمی توان بر روی آن حساب باز کرد زیرا هنوز راه بسیاری تا سال ۲۰۲۰ مانده است، مخصوصا که در مورد فناوری صحبت می کنیم و پیشبینی آینده در این شاخه عمل بسیار دشواری است. کماکان اما تماشای نحوه تغییر بازار در سال های پیش رو می تواند بسیار جالب باشد. جایی در آینده که باید منتظر سخت افزار های قدرتمند تر و نرم افزار های بهتر باشیم.

منبع :

NEOWIN

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Shayan
پاسخ دهید چهارشنبه 9 شهریور 1395

وینفون شما سرفس پرو ۴ رو برای فروش نمیارید ؟

saeed_vb
پاسخ دهید چهارشنبه 9 شهریور 1395

من امار این موسسه قبول ندارم یک زمانی میگفت سهم ویندوز فون تا ۲۰۲۰ در جهان به ۱۲ درصد میرسه اما لان فک کنم تا ۲۰۲۰ به منفی ۳ درصد برشه خخ

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,