Alcatel-Idol-4

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه ی واقعیت مجازی دستگاه های بسیاری به این قابلیت مجهز شدند. کنسول ها،گوشی های موبایل و کامپیوتر ها همگی توانایی اجرای واقعیت مجازی را هم اکنون دارند. اما چیزی که به تازگی خبر آن درز کرده، احتمال عرضه ی گوشی Alcatel Idol 4 به همراه یک هدست واقعیت مجازی است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

Alcatel سعی در آوردن واقعیت مجازی در گوشی مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل خود یعنی Alcatel Idol 4 است. در شواهدی که درز کرده مشخص شده که واقعیت مجازی از مشخصه های جذاب این گوشی خواهد بود. در فایلهای سیستمی این گوشی مواردی مرتبط با پشتیبانی از واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه دیده شده که کابران این گوشی با ورود به استور واقعیت مجازی می توانند محتوای مرتبط با این قابلیت را دریافت و در گوشی خود به صورت پیش فرض کارخانه استفاده کنند.

idol-4-files

تمام ماجرا تنها به فایهای واقعیت مجازی ختم نمی شود چرا که چندی است اپلیکیشن VR Launcher، که توسعه یافته ی شرکت مادر آلکاتل یعنی Huizhou TCL Mobile Communication است، راهی استور شده است. توضیحاتی درباره ی این اپلیکیشن وجود ندارد اما می تواند گفت که این برنامه برای اجرای محتوای واقعیت مجازی سه بعدی است.

اگر گفته ها واقعیت داشته باشد گوشی ویندوز ۱۰ موبایل آلکاتل به صورت اختصاصی به همراه یک هدست واقعیت مجازی و با قابلیت اجرای محتوای مجازی به صورت پیش فرض عرضه خواهد شد. هدست این گوشی همانند Gear Vr سامسونگ خواهد بود که گوشی در داخل هدست قرار خواهد گرفت و وظیفه پردازش محتوا به عهده ی گوشی موبایل خواهد بود.

به غیر از چند عکس و نتایج benchmark از این گوشی اطلاعات دیگری وجود ندارد و معلوم نیست که چه تاریخی این گوشی به بازار عرضه می شود اما احتمال دارد که نخست برای اپراتور T-Mobile در ایالات متحده موجود شود.

منبع :

WINBETA

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Archangel
پاسخ دهید پنجشنبه 31 شهریور 1395

اخیرا تو استور هم چن تا بازی Vr دیدم، اگه اینجوری پیش بره ویندوز موبایل واسم خواستنی تر میشه…
فقط مونده نرم افزار های مهم از جمله medscape

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,