آیا اینترنت اکسپلورر یک مرورگر است؟ به گفته مایکروسافت، خیر. اینترنت اکسپلورر امروزه تبدیل به یک راه حل سازشی برای کاربران سازمانی شده است که با سایت‌های قدیمی سر و کار دارند، سایتهایی که در حقیقت بایستی برای کار با مرورگرهای مدرن بروز رسانی شوند.

کریس جکسون مدیر ارشد امنیت سایبری مایکروسافت می‌گوید مشتریان سازمانی از اینترنت اکسپلورر برای ترافیک‌های وب خود استفاده نکنند حتی اگر برای آنها در دسترس‌ترین گزینه باشد.

جکسون در یک پست وبلاگی جدید از خطرات استفاده از اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیش فرض می‌نویسد: شرکت‌هایی که هنوز از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند و حاضرند زیر بار بدهی‌های فنی بروند و برای پشتیبانی گسترده از یک نرم افزار قدیمی هزینه بپردازند بایستی این عادت خود را ترک کنند.

نکته اصلی در نوشته‌های جکسون این است که از اینترنت اکسپلورر فقط به صورت انتخابی و آن هم در سایت‌های داخلی که به آن نیاز دارند استفاده کنید. وی به ابزارهای مانند Enterprise Mode Site در اینترنت اکسپلورر 11 اشاره می‌کند که به مشتریان کمک می‌کند تا مرحله انتقال را انجام دهند. استفاده از اینترنت اکسپلورر باید محدود به جایی شود که واقعا مورد نیاز است.

جکسون اشاره نمی‌کند که کاربران بایستی از اج، مرورگری که به زودی مبتنی بر کرومیوم خواهد شد استفاده کنند. حتی پیشنهاد استفاده از کروم و فایرفاکس را هم نمی‌دهد، تنها به این بسنده می‌کند که بیشتر توسعه دهندگان از اینترنت اکسپلورر برای تست سایت‌های خود استفاده نمی‌کنند.

جکسون به یکی از کامنت‌ها اینگونه پاسخ می‌دهد که استفاده از هیچ نوع مرورگر خاصی را به هیچ کسی تحمیل نمی‌کند. ویندوز برای استفاده از مرورگر محبوبتان به شما حق انتخاب می‌دهد و شما باید مرورگری را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده کند.

جکسون حتی در معیار مبتنی بر استانداردهای مدرن هم اینترنت اکسپلورر را یک مرورگر نمی‌داند. وی در وبلاگ خود می‌نویسد اینترنت اکسپلورر یک راه حل سازشی است. ما در آن از استانداردهای جدید وب پشتیبانی نمی‌کنیم. امروزه توسعه دهندگان سایت‌های خود را در اینترنت اکسپلورر تست نمی‌کنند و به جای آن تست‌های خود را در مرورگرهای مدرن انجام می‌دهند.

بنابراین، اگر به رویکرد قبلی خود ادامه دهیم، استفاده از اینترنت اکسپلورر  به سناریویی ختم خواهید شد که با بیرون آمدن اپلیکیشن‌های جدید قادر به استفاده از آنها نخواهید بود. در حال حاضر اپلیکیشن‌های جدید با فراوانی زیادی تولید می‌شوند آنچه که ما می‌خواهیم این است که به تدریج بخش بزرگی از وب را از دست ندهید.

جکسون اذعان می‌دارد که مایکروسافت منتقد کاربرانی است که بدهی‌های فنی دارند. به طور خاص به اینترنت اکسپلورر 6 که در سال 2001 (سال توافقنامه ضد انحصار اینترنت اکسپلورر-ویندوز  مایکروسافت در ایالات متحده) منتشر شد اشاره می‌کند.

جکسون در بخشی به نام “ایجاد بدهی های فنی به صورت پیش فرض” می‌نویسد: در گذشته، اینترنت اکسپلورر برای صرفه جویی در بدهی‌های فنی بهینه سازی شده بود. با نگاهی به اینترنت اکسپلورر 6، مفهوم “حالت استاندارد” در مقابل “حالت پیش فرض” از رویکرد “دکمه راحت” نشات می­‌گیرد.

تلاش‌های زیادی در بخش‌های مختلف تیم‌های فناوری اطلاعات برای رسیدن به حالت استاندارد صورت گرفته است ولی در نهایت برای کاربران حق انتخاب  مدرن شدن مرورگر  را پیشنهاد کرده‌اند. جکسون توضیح می‌دهد زمانی که اینترنت اکسپلورر شروع به پشتیبانی از استانداردهای بیشتری کرد، مایکروسافت پی به این نکته برد که اپلیکیشن‌هایی که با تفسیرهای قدیمی‌تری از استانداردها نوشته شده‌اند خطرناک هستند.

بنابراین، استانداردهای جدیدی به اینترنت اکسپلورر 8 اضافه شد درحالی که همچنان استانداردهای اینترنت اکسپلورر 7 را نیز با خود حفظ کرده بود و این بدین معناست که استانداردها، برای سایت‌های که در بستر اینترنت جهانی حضور دارند اینترنت اکسپلورر 8 خواهند بود ولی برای سایت‌هایی که به طور پیش فرض در بستر اینترنت محلی قرار دارند اینترنت اکسپلورر 7 خواهد بود. جکسون می‌گوید به این نکته توجه کنید که این نیز یک راه حل “دکمه راحت” بوده است.

همانطور که مشاهده می‌کنید، با رویکرد ” بدهی های فنی به صورت پیش فرض ” به سناریویی ختم خواهیم شد که اگر امروز یک صفحه وب جدید ایجاد کنید و آن را در بستر اینترنت محلی اجرا کنید و هیچ نشانه گذاری اضافه نکنید پروژه شما به صورت پیش فرض به استانداردهای وب  که در سال 1999 پیاده سازی شده‌اند ختم خواهد شد.

منبع :

ZDNET

110 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید شنبه 27 بهمن 1397

راست میگه این برنامه دیگه مرورگر نیست. چون خیلی از سایتها با ظاهری عجیب و به هم ریخته باز میشن البته نسخه های ویندوز ۸ و بعدش هنوز میتونن کار راه انداز باشن. ولی ۷ و ۶ کاملا برای سایت های نه چندان جدید هم بی استفاده است.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,