زمانی که برای اولین بار مایکروسافت پروژه اپلیکیشن های یونیورسال را رونمایی کرد، ماهیت و هدف از ساخت این پلتفرم  را امکان ارایه یک تجربه کاربری یکسان در کامپیوترها، گوشی های ویندوزی، هالولنز، و هر دستگاه دیگری که ویندوز ۱۰ بر روی آن در حال اجرا است عنوان نمود.

زمانی رونمایی رسمی از ویندوز۱۰، مایکروسافت رسیدن به یک میلیارد دستگاه مجهز به ویندوز۱۰ تا انتهای سال ۲۰۱۸ را هدف گذاری کرد، اکنون در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ قرار داریم، و مایکروسافت چیزی در حدود نیمی از این راه را پیموده است، مقصدی که رسیدن به آن تنها با اتکای بر کامپیوتر های شخصی، دست نیافتنی و دور از دسترس به نظر می رسد. کما اینکه در گزارش سال گذشته این شرکت، ضعف بخش موبایل یکی از دلایل عدم رشد کافی و مورد نظر ویندوز ۱۰ عنوان شده بود.

در شرایط فعلی بسیاری از طرفداران مایکروسافت و کاربران ویندوز ۱۰ موبایل با چشمانی نگران آینده بخش موبایل این شرکت را نظاره گر می کنند. در این مقاله قصد داریم دلایلی را بررسی کنیم که به خوبی گواه این مسئله است که در صورت شکست قطعی بخش موبایل این غول نرم افزاری موفقیت و آینده ویندوز در سال های آتی با خطر جدی مواجه خواهد شد، و این شرکت برای حفظ موقعیت ویندوز در صدر جدول سیستم عامل های دنیا محکوم و مجبور به تحولی جدی در عرصه موبایل های هوشمند است.

جایگزینی برای گوشی های هوشمند وجود دارد؟

در سوم آوریل موسسه StatCounter اعلام داشت که بر اساس اطلاعات و تحلیل هایی که در فضای آنلاین داشته، برای اولین بار در طول تاریخ تعداد کاربران سیستم عامل اندروید از تعداد کاربرانی که از ویندوز بر روی دسکتاپ، لپ تاپ، تبلت، و گوشی های هوشمند استفاده می کنند پیشی گرفته است. بر طبق تحلیل های این شرکت، تعداد کاربرانی که از دستگاه های اندرویدی برای مرور وب در اینترنت استفاده می کنند ۳۷.۹۳ % تمامی کاربران را تشکیل می دهد، و در مقابل ۳۷.۹۱% کاربران هم از دستگاه های ویندوزی برای مرور صفحات اینترنتی استفاده می کنند.

میزان دقیق این ارقام از یک سو قابل مناقشه و بحث است و از سوی دیگر بسیاری از کامپیوترهای شخصی برای مرور وب و اتصال به اینترنت استفاده نمی شوند، و لذا تعداد دستگاه های ویندوزی آنلاین نمی تواند معیار دقیقی برای تعداد دستگاه های ویندوزی در دنیا باشد. اما آنچه که مشخص است، میزان رشد و نفوذ اندروید در بازار سیستم عامل های دنیا امری غیر قابل انکار و تردید است.

در دنیای امروز گوشی های هوشمند حکم کامپیوترهای شخصی کاربران معمولی را پیدا کرده اند، در حالی که کامپیوتر های شخصی حقیقی همچنان اولویت اول کاربران سازمانی، کاربران حرفه ای، و خوره های بازی هستند، کامپیوتر شخصی کاربران معمولی که البته سهم بزرگی از بازار را تشکیل می دهند، درست در جیبشان قرار گرفته است.

با معرفی پلتفرم یونیورسال مایکروسافت این پلتفرم را بستری مناسب برای عرضه اپلیکیشن ها جهت کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ ها، تبلت ها، اکس باکس، هدست های واقعیت ترکیبی، اینترنت اشیا، لوازم پوشیدنی، و گوشی های هوشمند معرفی کرد.. هدفی که به شدت جاه طلبانه و وسوسه کننده به نظر می رسد، چرا که توسعه دهنده با یک بار کدنویسی قادر است تا اپلیکیشن خود را برای طیف وسیعی از دستگاه ها ارایه کند. از سوی دیگر ردموندی ها برای تسهیل کار توسعه دهندگان اپلیکیشن های یونیورسال پل های نرم افزاری مختلفی را عرضه کردند تا توسعه دهنده بتواند اپلیکیشن های خود را از دیگز پلتفرم ها به صورت یک اپلیکیشن یونیورسال پورت کنند.

مشکل بزرگی که در راه این استراتژی مایکروسافت وجود دارد، دقیقا پاشنه آشیل این غول نرم افزاری است. بزرگ ترین مشتریان اپلیکیشن ها در دنیای امروزی کاربران گوشی های هوشمند هستند، و این بخش دقیقا نقطه ضعف آن ها در مقابل دیگر رقبا است.

عدم ارایه پرچمدار جدید سیاست های پنهان کارانه مایکروسافت در قبال روند تولید و توسعه محصولات نرم افزاری و سخت افزای باعث شده تا در میان برخی از کاربران این تصور شکل بگیرد که مایکروسافت در پی تعطیل گردن بخش موبایل و خروج از این بازار مهم است، امری که در صورت وقوع رشد پلتفرم یونیورسال را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

واقعیت ترکیبی هنوز چند سال با فراگیر شدن و رواج عمومی فاصله دارد، از سوی دیگر شاید بخش کمی از کاربران اکس باکس از اپلیکیشن های شخص ثالث بر روی کنسول خود استفاده می کنند، بخشی که در پازل یونیورسال در استراتژی کوتاه مدت اهمیت بیش تری دارد همان گوشی های هوشمند است که امروزه بدل به شخصی ترین دستگاه ما تبدیل شده اند.

بدون حضور در بازار گوشی های هوشمند نمی توان تصور کرد که چگونه مایکروسافت می تواند ادامه مسیر تا رسیدن به یک میلیارد کاربر را طی کند. درست است که بازار کامپیوترهای شخصی تکان خورده، و از سوی دیگر با محبوب شدن تبلت های ویندوزی و فروش خوب سرفس ها ویندوز ۱۰ کامپیوتر شرایط بهتری را پیدا کرده است، اما در حقیقت بعید است که این دستگاه ها بتوانند در یک بازه کوتاه مدت به فروش چند صد میلیونی دست پیدا کنند.

عامل دیگری که باعث می شود تا اتکای صرف به کامپیوترهای شخصی را به عاملی ناکارآمد برای رشد اپلیکیشن های یونیورسال بدل سازد، ماهیت این دستگاه ها است، چرا که بخش بزرگی ار کاربران کامپیوتر های شخصی همچنان استفاده از مرورگر ها و وب سابت ها را به اپلیکیشن ها ترجیح می دهند، در حقیقت نقطه درخشان استفاده از اپلیکیشن ها صفحات نمایش کوچک است. برای مثال من برای روی سرفس استودیو خود استفاده زیادی از اپلیکشین های یونیورسال نمی کنم، اما هنگامی که از سرفس استودیو جدا شده و سراغ سرفس بوک خود می روم استفاده از اپلیکیشن های یونیورسال بیش تر می شود، این روند هنگام استفاده از یک گوشی هوشمند به شدت تغییر می کند، در یک گوشی هوشمند تقریبا سراغ مرورگر اینترنت نمی روم و بخش عمده کارهای خود را با استفاده از اپلیکیشن ها انجام می دهم.

در حالی که ایده پلتفرم یونیورسال کاملا باشکوه و خلاقانه است، اما مهم ترین و بزرگ ترین بازار این پلتفرم دقیقا بخشی است که سهمی یک درصدی از بازار دارد.

در سال گذشته میلادی اپل موفق شد تا ۸۰ میلیون گوشی هوشمند را روانه بازار کند، و در مجموع تاکنون این شرکت موفق شده یک میلیارد آیفون را در طول تاریخ به فروش برساند. در مجموع این شرکت توانسته ۱۷.۹ درصد از بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص دهد، و در سوی دیگر اندروید با سهم ۸۲ درصدی توانسته در صدر جدول قرار گیرد.

مسئله توسعه دهندگان هستند

گوشی های هوشمند معمای دشوار مایکروسافت هستند، حاد بودن این مسئله صرفا به دلیل فراگیری زیاد این دستگاه ها و سهم بالای آن ها از دستگاه های هوشمند نیست، درست است که فروش این دستگاه ها زیاد است، و شرکت هایی که بازیگران اصلی این عرصه هستند درآمد بالایی کسب می کنند، و سهم کم مایکروسافت از بازار گوشی های هوشمند ردموندی ها را از این بازار بزرگ محروم کرده است، اما حضور کمرنگ مایکروسافت در عرصه گوشی های هوشمند عواقب بیش تری برای آن ها در پی دارد.

آینده ویندوز ۱۰ و پلتفرم یونیورسال نیازمند بازاری است که رشد سریع و تضمین شده ای را دارا باشد، این مسئله صرفا بر میزان سهم این سیستم عامل تاثیر گذار نیست، جنبه دیگر آن میزان جذابیت و درآمدرایی پلتفرم یونیورسال برای جذب توسعه دهندگان است.

مایکروسافت برای حضور جدی و پر قدرت در این بازار نیاز به باز تعریف دسته بندی دستگاه ها دارد. هر عضوی از خانواده سرفس در حقیقت مفهوم پردازش و کامپیوتر را از نو ساخته است. سرفس استودیو رنگ و بوی جدیدی به عرصه کامپیوتر های دسکتاپ بخشید و این بخش از بازار را دوباره جذاب ساخت. سرفس بوک و سرفس پرو استفاده از قلم را در کامپیوترها به شدت رایج کردند و دستگاه های هیبریدی را بر سر زبان ها انداختند. و البته هالولنز هم دستگاهی است که به خوبی توانست بنیان واقعیت ترکیبی و پردازش هالوگرافیک را بسازد.

مایکروسافت بایستی در اکوسیستم ویندوز استراتژی مشخصی برای گوشی هوشمند داشته باشد تا بتواند به بقا خود ادامه دهد.

به نظر من بزرگ ترین مشکل این شرکت در زمینه گوشی های هوشمند چیزی بزرگ تر از عرضه یک گوشی جدید است، چرا که به نظر می رسد مشکل اصلی این شرکت فقدان یک نقشه راه است. در طی ماه های اخیر طی مصاحبه ها و صحبت هایی که با اعضا این شرکت داشتم کسی این اطمینان به من منتقل نکرد که کار بزرگ بعدی این شرکت در این زمینه خواهد بود، در حقیقت حس من می گوید در پشت صحنه آشوب بزرگی در عرصه گوشی های هوشمند وجود دارد.

در سال ۲۰۱۵ کریس کاپوسلا مدیر بازاریابی مایکروسافت در اظهاراتی دیدگاه این شرکت در مورد آینده بخش موبایل و نحوه تداوم حرکت در این عرصه را این گونه بیان کرد:

در سال های آتی ما مجدانه در پی تمرکز بر روی ساخت گوشی هایی که پتانسیل ویندوز ۱۰ را نشان دهند هستیم، گوشی های هوشمند ما دو گروه مخاطب خواهند داشت. از یک سو قصد داریم تا گوشی دلخواه طرفداران ویندوز تولید کنیم، اگر شما عاشق ویندوز۱۰ هستید، اگر شیفته ویندوز۱۰ بر روی تبلت، یا سرفس و یا کامپیوتر شخصی خود هستید، گوشی زیبا و ویژه ای برای شما در نظر داریم، دستگاهی که می تواند تجربه کاربری واحدی در بین دستگاه های مختلف شما ایجاد کرده و شما بدان افتخار کنید، چرا که این گوشی این امکان را به شما می دهد تا اپلیکیشن های یکسانی را بر روی گوشی همراه و لپ تاپ و یا تبلت ویندوز ۱۰ خود داشته باشید. ما کاملا آگاه هستیم که طرفداران ویندوز خواستار یک گوشی پرچمدار با کیفیت عالی هستند.

در همان ایام مدیر عامل این شرکت ساتیا نادلا اظهاراتی مشابه کاپوسلا عنوان کرد، وی اعلام داشت که اگر شرکا سخت افزاری ما دست به تولید گوشی ویندوزی نزنند ما خودمان دست به کار خواهیم شد، وی در مصاحبه ای با Mary Jo Foley اظهار داشت:

استراتژی ما واحد است، خواه شرکا سخت افزاری زیادی همراه ما باشند، خواه کسی در این عرصه همراه ما نباشد. ما معتقد به تولید گوشی در سه رده هستیم، سازمانی، پایین رده و پرچم دار. به نظرم در گذر زمان جزییات بیش تری از عملکرد ما در آینده برای طرفداران آشکار خواهد شد.

نادلا در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که این شرکت در سه رده گوشی هوشمند تولید خواهد کرد، اکنون در سال ۲۰۱۷ هستیم، اما خبری از گوشی جدید نیست.

برنامه ای که نادلا در سال ۲۰۱۵ از سخن گفت جذاب به نظر می رسید، اما پس از قریب به دو سال این روند چشمگیر به نظر نمی رسد. هدف ۱ میلیارد دستگاه ویندوزی محقق نشده است، و با توجه به سرعت رشد کامپیوترهای شخصی بعید به نظر می رسد (حداقل با توجه به اطلاعاتی که ما داریم). امری که واضح است آینده پلتفرم یونیورسال به تعداد دستگاه های ویندوزی گره خورده است.

از سوی دیگر با توجه به گرایش و اقبال بیش تر مردم به گوشی های هوشمند، آینده کامپیوترهای شخصی نیز به لحاظ فروش چندان درخشان نخواهد بود، چرا که همان طور که در بالا ذکر شد در دنیای امروزی بیش تر کاربران کامپیوترها یا مشتریان سازمانی هستند، یا کاربران حرفه ای، و یا گیمرها. مایکروسافت برای تداوم موفقیت و حفظ جایگاه ویندوز در آینده، نیاز به دستگاهی دارد که همیشه و هر جا قابل حمل باشد. مهم نیست که این دستگاه چه چیزی نام بگیرد، مهم نیست که ویندوز۱۰ موبایل و یا ویندوز ۱۰ برروی آرم را اچرا کند، آنچه که در این میان اهمیت دارد، این است که مایکروسافت مجبور است برای حفظ جایگاه خود در رهبری دنیای نرم افزار دست به ساخت دستگاهی انقلابی مانند دیگر اعضا خانواده سرفس بزند.

 

 

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
winphone
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

یعنی ویندوز ب هر صورت ممکن باید ب دست مردم برسه بصورت چیزی ک مردم خواهانش هستن و اون هم گوشی هوشمند ک اگر چاشنی انقلابی بهش اضافه کنیم میشه ویندوز دسکتاپ روی ارم وگرنه ویندوز محکوم ب محو شدن خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت فروش بسیار محدود

امیرعباس
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

اصلا و ابدا به هیچ عنوان نمیتونم شکست مایکروسافت رو ببینم تو زمینه موبایل ، واقعا از سال ۲۰۰۰ دارن رو موبایل کار میکنن بعد ز ۱۷ سال سهمش شده ۰.۳ درصد این نشون میده نگاه مدیران مایکروسافت به موبایل نگاه گذارا و مقطعی بوده و هر ۲-۳ یک باز فاز و پلن ویندوزموبایل رو تغییر میدادن . برای خودم متاسفم بالای ۱۰ تا گوشی ویندوزی داشتم تا الان ، شرکتی با این عظمت نمیتونه یا نمیخواد بازار موبایل رو دستش بگیره .

محمود زاده
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

به هیچ عنوانی ویندوز ده در موبایل روی پردازنده arm اجرا نخواد شد چون پوسته سیستم عامل پی سی کاملا متفاوته پس ای ار ام مختص چه دستگاهی هست؟مختص دستگاه لبتاپ های ارزان قیمت بازار یا تبلت های هیبریدی جدید و چرا؟به دلیل مصرف پایین تر همینو بس ماکروسافت یونیورسال رو اورد که ویندوز ده موبایل باقی بمونه نه اینکه هر چند سال بیاد یه سیستم عامل جدید بزاره رو موبایل این کار برای این انجام شد که همه دستگاه ها واحد و زیر یک پرچم باشن و برنامه هم برای تمامی پلتفرم منتشر میشه پس میمونه موبایل که این همه اعلام کردم گوش در راه داریم چرتو پرت که نمیگم لومیا ۶۵۱ وارد لیست فروش ماکروسافت شده به زودی پایین رده جدید وارد بازار میشه و بعد از اون هم میان رده جدیدمون لومیا ۸۵۰ و در اخر سال ماه اسفند پرچمدار جدیدمون سرفیس فون sf1 power وارد گود میشه دوستانی که منو میشناسن کاملا متوجه حرفام شدن بقیه هم هر کی دوست داره میتونه فحش بده ایراد نداره بعدا که این اتفاقات افتاد مردونه بیادو عذر خواهی کنه چون این اتفاق میوفته.

  Ritardando
  پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

  تو این سایت ناستراداموس کم نیومده، هر چقد هم رودار تر باشن موندگارترن
  فکر کنم شما اطلاعاتتون رو از پیرزنای سر کوچه ماکروسافت میگیری که اینقد خبر ناب و دست اول داری. برادر من سایتهای بزرگ تکنولوژی برا این اخبار درجه اول شما دلار میدن چرا نمیری خبراتو به اونا بفروشی؟ میری یه یا یه خبری میخونی با تراوشات ذهنی خودت ترکیبش میکنی میای اینجا یاوه گویی
  اینقد چرت و پرت و خبر خلاف واقع دادی که شمارشش از دستم در رفته ولی مضحک ترین و خنده دار ترینش توی دوران رداستون یک بود که فرمودی ماکروسافت تموم امکانات رو اضافه کرده ولی بین مدیران اختلاف نظره که امکانات رو یک مرتبه بدن بیرون با یذره بذره 😂 😂😂
  از اون خنده دار تر کسانی هستن که چرت و پرتهای شما رو باور میکنن

m
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

مگه نگفتین لومیا ۶۵۰ اخرین لومیای مایکروسافته، دو سال مایکرو گوشی نداده بازار چی شد الان دوباره میخاد پایین رده و میانرده بده، من که تا با چشمم نبینم باور نمیکنم مایکرو بخاد دوباره بیاد تو گود…

dariush2th
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

ماکروسافت با از رده خارج کردن گوشی های لومیا و ندادن آپدیت برای تعداد زیادی از دستگاهها در سال گذشته و نیز در همین آخرین بروزرسانی کریترز… دل بسیاری از طرفداران خود و سیستم عامل ویندوز ۱۰ رو به درد آورد، با این کارش همان چند کاربر باقی مانده ی سیستم عامل ویندوز رو نیز به زودی از دست خواهد داد…..

دلایلی که باعث شد من سمت ویندوز آمدم کیفیت بالای سخت افزاری و توانایی بود که از گوشی های لومیای ساخت نوکیا سراغ داشتم، و اینکه هیچ علاقه ای به محیط اندروید و IOS نداشتم، به همین دلیل لومیا ۱۵۲۰ رو انتخاب کردم…
با اینکه این گوشی از هرلحاظ حتی بعد از گذشت چند سال از ساخته شدنش، هنوز هم با پرچمداران سایر سیستم عاملها قابل مقایسه است ….
اما ماکروسافت با کمال بی شرمی ، اون و سایر لومیاها مثل ۹۲۰و۹۲۵و۹۳۰و۸۳۰ و …. رو کنار گذاشت،تا کمال بی برنامه گی و ضعف مدیریتش رو نشون بده… به این خیال که شاید بتونه از زیر سنگینی نام نوکیا رو سخت افزارهایی که سیستم عامل ویندوز رو اجرا میکنند بیرون بیاد ، اما با شرایط حاضر و آمارهای موجود ، هیچکس آینده روشنی برای ماکروسافت در بخش گوشی هوشمند متصور نخواهد بود….

H@med
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

حالا چرا پنهان کاری میکنه ؟ ما رو تو نم نگه داشته ، تکلیفش با خودش مشخص نیست .آیا پروژه هاشون شکست میخوره که اینقدر پنهان کاری میکنن ؟ یا مثلا میخواد سورپرایزمون کنه ؟ اولی محتمل تره .
حضرت محمود فرمودند سه تا دستگاه در حال ساخته پایین میان و بالا رده ، پس کو ؟ اوناهم لغو شدن ؟ مثل مک لارن مثل ۷۵۰ .
سیاستشون دیوانه کنندست ، روراست نیستن ، یه پروژه ای رو انگار نا مطمئن شروع میکنن میگن اگه شد شد نشد به …. 😂

محمود زاده
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

درضمن اسم من محمود هست نه محمود زاده سایت قاتی کرده باز اسممو خودش تغییر میده یه اسم دیگه میزاره

  ຖ໐rt໐ຖ
  پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

  امیدوارم این ۸۵۰ که میگی به زیبایی ۸۳۰ باشه و پشتیبانی خوبی داشته باشه

mrmas
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

سه گوشی منظورش ۹۵۰ . ۶۵۰ و ۵۵۰ بوده که تولید شدن و گوشی سازمانی هم اچ پی بود

sajadoo
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

دوستان یه سوال..چرا بیلد اخر رداستون دو همون .۱۳۸منظورمه..چرا میزنه چهار و نیم گیگ..بعد سر صفر درصد مونده و دانلود نمیشه؟نه با نت گوشی نه وای فای هم تکون نخورد..چیکار کنم؟مشکل گوشیمه یا خود بیلده؟در ضم نمیتونم هارد ریشت کنم چون ریجستری میپرن🙂 خواهشا چندتا اظهار نظر بفرمایید

Talkman
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

یکی از طرفداران کله خر مایکروسافت بوده و هستم.فکر میکنم همه دیگه اینو بدونن.ولی بعد از اینهمه سال و استفاده از سیستم عامل ویندوز موبایل ، وینفون ، و مجددا ویندوز موبایل مجبور به خداحافظی از گوشی های ویندوزی شدم.هیچوقت دلم نمیخواست کار به اینجاها بکشه ولی به هیچ عنوان ، مجددا میگم ، به هیچ عنوان از خرید گوشی اندرویدی پشیمون نیستم.من واقعا تعجب میکنم چطور ممکنه بعد از گذشت اینهمه زمان مایکروسافت نتونه حداقل سیستم عامل رو سروسامون بده.برنامه نویسایی داره که تو خوابشون هم دارن کد مینویسن اونوقت این وضع سیستم عامله . گفتنش برام خیلی خیلی خیلی سخته ولی از طرفی حقیقتی بیش نیست که ویندوز موبایلی که الان باهاش طرفیم یه شوخی جدی جلوی اندروید به حساب میاد…چه از نظر امکانات چه از نظر سرعت چه برنامه چه چه چه …. ۹۵۰ ایکس ال بجز دوربین ( البته نه با اختلاف خیلی فاحش ) یه اسباب بازیه جلو اس ۷ اج سامسونگ . جلو چشام دارم اینو میبینم.حتی تو باز کردن نرم افزار ساده ای مثله phone هم سامسونگ سریعتر باز میکنه.نگید مگه فرقشون چقدره…موضوع اینه که پرچمدار مایکروسافت اونقدری بهینه نیست که حداقل بتونه نرم افزار ساده رو همزمان با پرچمدار اندرویدی باز کنه.
۳ ماه خودمو به این درو اون در زدم که با یه ترفندی بتونم تلگرامو سرو سامون بدم واسه ویندوز موبایل که همگی بتونیم استفاده کنیم ولی ای کاش این سه ماه رو صرف این میکردم که بتونم به نوعی حتی یک نفر رو از زندان ویندوز موبایل به دنیای اندروید بکشونم تا لذت ببره…
در آخر اصلا و ابدا برام منفی و مثبت خوردن ملاک نیست و حرفمو میزنم . همونجوری که تا الان برای مایکروسافت رگ گردنم میزد بیرون ، از این به بعد هم میزنه ولی نه دیگه برای بخش موبایل و نه برای این سیستم عامل خسته . سرزنده و پیروز باشید

abcd
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

سیستم عامل بستری برای ارائه خدماته.وقتی مایکروسافت میتونه خدمات و سرویسهاش رو از طریق اندروید و ios ارائه بده و از این مسیر کسب درآمد کنه،دیگه نیازی به سیستم عامل وارائه گوشی ویندوزی نداره. با این همه تلاش بی نتیجه و شکستهای پی در پی در زمیه موبایل و عدم اقبال کاربران به ویندوز در موبایل

ایمان
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

ای کاش حوصلش بود کامنتای یه پیشگو رو که میگفت توی رد استون ۲ قراره بترکونه رو پیدا کنم تا دیگه بساط این رمال بازیا اینجا حمع بشه !
رد دو هم اومد چیز خاصی ندیدم یا من کورم یا واقعا اینا رمال بازیه !
خود شرکت نمیدونه چند چنده اون وقت یک شخص بیاد اطلاعاتی که معلوم نیست از رو کجا میاد بگه !
نمیدونم اسمش رو بزارم عقده معروف شدن یا حقارت ! به هر حال به هیچ عنوان به شایعات و یا امثال اون توجهی نمیکنم به شخصه ! فقط و فقط اطلاعات رسمی رو دنبال میکنم .

Armin
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

سلام
به عنوان یک طرفدار پر و پا قرص ویندوز موبایل بر خودم واجب دیدم ک جواب همه دوستانو به طور منطقی بدم!
زمان برمیگرده به دو سال قبل،زمانی ک شایعاتی اومده بود در مورد گوشی لومیا ۹۵۰XL دوستانمون در وینفون چه چیزا ک نگفتن در مورد این گوشی،یک تعداد در زمان شایعات طراحیشو پسند نکردن،یک تعداد امیدی به معرفیش نداشتن،ولی به محض معرفی این گوشی همه انگشت به دهان مونده بودن و داشتن ازش تعریف میکردن!
کسانی که گوشی ۹۵۰XL در دوران شایعات یک گوشی ضعیف میدونستن،با معرفی گوشی اولین کسانی بودن که میگفتن اگه قیمتش پایین بیاد میخریمش!
این حرفام با برسی تمام کامنتهای دوستان در طی این دو سال حول این گوشی بود.
و در آخر منظور من اینه که الان ی تعداد شایعات و یا اطلاعاتی به بیرون درز میکنه و دلیل نداره دوستان مثل دو سال پیش که در مورد گوشی مزبور کم لطفی کردن،باز کم لطفی بکنن در مورد سیاستهای مایکروسافت.
مایکروسافت در تمامی زمینه ها یک سر و گردن از بقیه کمپانیها جلوتره.
با تشکر…

ss
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

بنظرم اگه مایکروسافت میخواد در بخش موبایل پیشترفت کنه باید از دم ، همه ی کسانی که رو پروژه کار میکردن رو اخراج کنه و متخصصین جدید و تشنه تکنولوژی رو بکار بگیره…کسانی که واقعا عاشق سیستم عامل ویندوز موبایل باشن.
این بنده خدا ها بعد یکسان حتی نمیتونن یه تغییر ظاهری به سیستم عاملی بدن که یه غول تکنولوژی پشتش هست. ><

javad
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

از این افراد خوش خیال زیاد سراغ دارم خدتون رو ناراحت نکنید میخای چنتاش رو اسم ببرم

محمود
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

سه گوشی از ردهخارج شدن تا ۳ گوشی جدید شرکت فروش داشته باشن حتی سری لومیا ۵۴۰ و غیره هم رفتن کنار که جاش ۶۵۱ بیاد ۸۳۰ رفت کنار که ۸۵۰ بیاد و ۹۳۰ و ۱۵۲۰ رفتن کنار تا سرفیس بیاد کار شرکت کاملا واضح و درسته میخاد گوشی بزنه و بفروشه اپدیت این گوشها مانع فروش گوشیهای جدید بودن پس رفتن کنار که اینا فروش برن همین در ضمن من هر گز نگفتم تو کدوم بیلد چه امکاناتی میاد من نتیجه تست های بیلد داخلی ماکروسافت و قابلیت هایی که روی بیلدها ایچاد میشد رو با نسخه تست شده معرفی میکردم میدونید چرا این قابلیت ها عملی نشد چون نصف گوشی ها توان اجرایی شدن این قابلیتها رو نداشتن حتی لومیا ۶۴۰ هم از رده خارج میشه و لومیا ۵۵۰ و۶۵۰ چون توان اجرای نرم و روان رد ۳ رو ندارن پس میرن کنار که ویندوز ده موبایل ۶۴ بیتی با گوشی جدید و سخت افزار مناسب جاشونو بگیرن در جریان باشید که حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز ده به رم ۲ ارتقا پیدا کرده و دیگه انتظار اپدیت جدید برای رم یک رو نداشته باشید از الان به بعد الکاتل اچ پی وایو ویلی و و گوشی جدید شیاومی و چند شرکت دیگه اپدیت میشن سیستم عامل موبایل ماروسافت در حال سنگین تر شدن هست متوجه باشید دیگه گوشی توان اجرا کردن نسخه های بالا تر رو نداره رد ۳ باید رم داخلی دیگه ۱۶ باشه چون اذیتتون میکنه سیستم عامل کاملا میشه ۴.۵گیگ خودتون تا تهش برید دیگه الان به زور ۳ گیگه پس وقتی سنگین تر میشه سخت افزار قوی میخاد که اجرای رون داشته باشه یه خبر خوب دارم نرم افزار ایرانسل من با پیگیری های مستمر خودم و چندین سایت دیگه به صورت قطعی برای ویندوز ۱۰ موبایل میاد خیلی زود شاید تا اخر ماه اینده حتمی هست حالا در حال پیگیری برنامه دیوار و چند برنامه دیگه ایرانی هستیم امیدوارم همکاری کنید

  ss
  پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

  محمود جان…هر کاری که مایکروسافت بخواد در آینده انجام بده دیگه دیر شده…حتی طرفداران دو آتیشه مایکروسافت و ویندوز موبایل هم دیگه اعتمادشون رو از دست دادن…حتی اگه تکنولوژی گوشی آیندش ۱۰ برابر هم از آندریو و اپل بالاتر باشه دیگه فایده ای نداره…کلا استراتژی مایکروسافت در بخش موبایل کاملا بحرانی و مایوس کنندست و مطمئن هستم در آینده هم خودشون بهش اعتراف میکنن…
  هر وقت کسی اومده بالا سر شرکت ی قسمت رو قوی کرده و قسمت دیگه رو فاتحش رو میخونه. الانم بنظرم همینطوریه.

  حمید
  پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

  سلام شما که میفرمایید حق با ماکی باید این گوشی هارو از رده خارج کنه تا گوشی های جدیدشو بفروشه . شرکتی اینکار میکنه که سیستم عامل قبلیش مشکل نداشته باشه شما همین الان یه گوشی میان رده یا پایین رده اندروید بگیری تمام نیازهاتو برطرف میکنی نیازی به اپدیت نداری تلگرام نرم افزار و خیلی چیزای دیگه ولی ماکی سیستم عاملش جز اینکه کمبود نرم افزار داشت پر از باگ بود اول گفت به تمامی گوشی ها اپدیت ده میده ولی بعدا زد زیر قولش اللنم اپدیت جدید نمیده گرچه چیز بد بخوری تو اپدیت هاش نیست نمیشه هر اپدیتی گوشی عوض کنی اون از برنامه مپش اون ویندوز کمرا…بازی که تو اندروید ۵۰ مگخ تو ویندوز ۱۰۰ مگه اونم جالبه با لگ اجرا میشه شما ایفون ۵ دستون بگیرید متوجه میشید

  هادی
  پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

  عزیزم چرا یاوه میگی. میزان رم همون یک گیگه 😐

Reza Mahdavian
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

درسته. ایرانسل قطعی شده. امروز کارشناس ایرانسل هم تاییدش کرد و گفت صددرصد اوکی شده

محمود
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

درضمن دوستایی که این حرفای چرت رو میگید نمیدونم میخام معروف بشمو این حرفا چیه میزنید مگه من بچه هستم که دنبال معرف شدن باشم یا بازیگرم من اخبار اعلام میکنم منهمونی بودم که وقتی اعلام کردم لیست اپدیتها رو همه بهم خندیدن مگه میشه سری اچ تی سی ۸ ایکس اپدیت نشه مگه میشه ۹۲۰ اپدیت نشه اره میشه و این ها رو خودم گفتم الانم دارم میگم دوستان گوشی های ۶۵۰،۶۴۰،۵۵۰ رد ۳ رو نخواهند گرفت و رد ۳ اخرین اپدیت لومیا ۹۵۰ خواهد بود زمانی که لیست خبر های روزو میدادم همه میخندیدن بهم ولی بعدش دقیقا حتی با ساعت انتشار اپدیت ها همه شاخ در میاوردن بهم بگید رمال دروغ گو مهم نیست ولی رسالتخبر رسانی مهمه همیناز کجا چطوری بعضی افراد یه سری اطلاعات از داخل شرکت با یه سری ادم ها میتونن خبر بگیرن منم داستانم همینه رو هوا حرفی نمیزنم این کارخا واقعا نشده که عملی نشده یعنی داستان اپدیت ها و مهمتر گوشی جدید هست ما برند معتبر و جدیدمون که گوشی خواهد زو همین نوکیا و پرچمدار سری ۹ خواهد بود البته اگه استراتژی عوض نشه همه شرکا منتظر ویندوز ۶۴ بیتی هستن و تا این اتفاق مهم نیوفته گوشی در کار نیست

  Ritardando
  پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

  بله شما همونی بودی که گفتی رد استون ۲ قراره بترکونه و منبعت هم از داخل دفتر نادلا تاکید کرده بود رد استون ۲ همه کمبودها رو جبران میکنه
  الانم داری میگی رد استون ۳ گوشی ۶۴۰ و ۵۵۰ و ۶۵۰‌رو نمیگیره. اینو تقریبا ۸۰ درصد ویندوزی ها میتونن پیش بینی کنن . هنر نکردی.
  اینقد حرفای خلاف واقع زدی که دیگه دیدن اسمت هم ملال آوره. تعجب میکنم مدیران سایت اجازه میدن اینطور جولان بندازی

محمود
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

فقط یه ذره فکر کنید تو سایت ویندوز سنترال یه نفر با هوش دلیل قرار نگرفتن اسنپ دراگون ۸۳۵ در لیست پشتیبانی ماکروسافت رو دقیقا زد به هدف و علت رو گفت اونجا هم همه به اون ادم خندیدن ایشون فقط حدسش رو زد ولی دلیل این کار ماکرو سافتو به زودی متوجه میشد تا اوایل فروردین ماه متوجه حرفم میشید بخندید ایراد نداره این پست رو ذخیره کنید اسکرین شات بگیرید میخام بعدا خودتون تو سات ازش استفاده کنید

  rezaangel
  پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

  من که هرچی از این اقا محمود شنیدم درست بوده

  شهریار
  پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

  @محمود
  یه زمانی گالیله میگفت زمین گرده و مرکز عالم نیست… همه بهش میخندیدن… شما با قدرت ادامه بده👍👍👍👍

  hamed
  پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

  دوست عزیز حرفای شما درست، اصلا اتفاق بیفته بعدا منتها چه سود برای ما؟ ما باید دوباره گوشی بخری پول بدیم به مایکروسافت، اخرش پیشرفتی نکنه،اصن باشه مایکروسافت کار درستی می کنه واسه خودش ،باید بدونیم اونام انسانن کار خطا می کنن اگر همه سیاستهاشون درست بود وضع ویندوز این نبود اونام اشتباه می کنن اینقد قول های جور واجور از اینده ویندوز موبایل شنیدیم ، بد قولی دیدیم که دیه وعده وعید سودی واسمون نداره،کلی قابلیت قرار بود به رد استون دو بیاد ولی هیچ….مایکروسافت حتی مثه بلکبری نقشه راه واینده موبایلشو روشن نکرد، اقا بلکبری رسما گفت ما از بلکبری اوس پشتیبانی می کنیم ولی گوشی جدید خبری نیست، مایکروسافت می میره اندازه همین جمله از اینده گوشیاش رو بگه؟ نابود میشه ؟ تیکه اولش میگه ما پشتیبانی می کنیم، درست بلکبری هم قبل اینکه رسما توقف رو اعلام کنه فقط میگفت به توسعه و بروزرسانی بی بی او اس ادامه میدیم، مدیونی الان بگی بلکبری هم قرار گوشی bbos بزنه

rezaangel
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

دسته اقا محمودم درد نکنه از خود مسئول های سایت زودتر خبرارو میده .

یک هفتس skype از حالت preview درومده و رسمی شده بعد از اپدیت اخر هیچ خبری در موردش

تو این سایت ندیدم مثل اینکه نا امید شدن و دنبال خبرای نوکیا و اندرویدش هستن

MRG
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

اقا من گوشیم۹۳۰ هست و اخرین بیلد اسلو رو دارم،دیگه بیشتر از اینم اپدیت نمیخام،تنها مشکل ویندوز موبایل کنونی برنامه های بی کیفیتش هستند که اونم بر میگرده به api های سیستم عامل و خود برنامه نویس و اینکه اکثر برنامه های استور با اینکه برچسب بتا ندارن ولی بتا هستن ،یه باگ های عجیبی دارن کرش کردن و…
برای نمونه برنامه xodo همین که میخام بازش کنم کرش میکنه به برنامه نویسش هم ایمیل دادم میگه نمیدونم مشکل از چیه!

  hamed
  پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

  سلام
  نرم افزار مشکلی نداره،اگر کار نمی کنه یه نرم افزار بهتر هست foxit اپن سورس و رایگان برای همیشه

دوست محمود
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

محمود جان لطف کن ایمیلی تلگرامی چیزی بده اینجا من نصف خبرات رو نمیبینم ٱخه

feild.a
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

سیاست های سایت داره کم کم تغییر میکنه …!!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,