سرفیس ها همواره به کیفیت و نوآوری شهرت دارند، اما این دستگاه‌های خوش‌ساخت و گران‌قیمت به یک مورد دیگر نیز شناخته شده هستند، تعمیر کردن آنها بسیار دشوار است. اخیرا متخصصان سایت iFixit سرفیس بوک 2 را مورد کالبدشکافی قرار داده‌اند و البته نتیجه بررسی آنها چندان دور از انتظار نیست.سرفیس ها در عین داشتن کیفیت ساخت بسیار بالا و ظاهرا جذاب یک مشکل همیشگی داشته‌اند، تعمیر آنها امری بسیار سخت و کاملا تخصصی است. علت اصلی این مسئله را باید در ضخامت کم محصولات این خانواده جستجو کرد، به هر صورت کامپیوتری که در ساخت آن خبری از پیچ نباشد چنین دشواری‌هایی را نیز پیدا خواهد کرد.

تعمیرپذیری سخت سرفیس ها البته مسئله مهمی برای کاربران نیست، چرا که اصولا مایکروسافت چنانچه دستگاه کاربر دچار مشکل شود، دستگاه کاربر را با یک دستگاه جدید تعویض خواهد کرد. در حقیقت قسمت سخت این ماجرا برای تعمیرکاری است که وظیفه تعمیر سرفیس را برعهده گرفته است.

متخصصان سایت iFixit ید طولانی در کالبدشکافی دستگاه‌های الکترونیک مختلف دارند و بر اساس میزان سختی تعمیر یک دستگاه الکترونیک بدان امتیاز می‌دهند. متخصصان این سایت اخیرا به جان یک دستگاه سرفیس بوک 2 افتاده‌اند و تعمیرپذیری آن را در بوته آزمایش قرار داده‌اند، نتیجه این آزمایش البته چندان دور از انتظار نیست. تعمیرکاران این سایت نمره 1 از 10 را به سرفیس بوک 2 داده‌اند که حکایت از دشواری فرآینده تعمیر آن دارد.

پیش از ادامه پرداختن به بررسی تعمیرپذیری سرفیس بوک 2 بد نیست اشاره کنیم که امتیاز تعمیر پذیری سرفیس لپ تاپ صفر بود که از این حیث سرفیس بوک 2 وضعیتی کمی بهتر دارا است. یک نمره‌ای که متخصصان این سایت برای تعمیر سرفیس بوک 2 درنظر گرفته‌اند به امکان تغییر ساده SSD دستگاه برمی‌گردد. تعمیرکاران این سایت توضیح داده‌اند که تعویض نمایشگر این لپ‌تاپ مایکروسافت بسیار دشوار بوده و از سوی دیگر به دلیل لحیم شدن بسیاری از قطعات از جمله رم به مادربورد تعویض آنها امری تقریبا غیرممکن است.

نظر شما در مورد تعمیرپذیری سرفیس بوک 2 چیست؟ شما دستگاهی با چنین ظرافت و وزن پایین را ترجیح می‌دهید یا آنکه لپ تاپ های حجیم تر اما با قابلیت تعمیر بالاتر را ترجیح می‌دهید؟

 

منبع :

MSPU

1219 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , ,