مدتی است که نسخه توسعه دهندگان هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی در ویندوز استور قرار گرفته است. این هدست ها البته با محصول نهایی تفاوت دارند و نام آنها نشان می‌دهد که صرفا برای امتحان و بررسی ساخت اپلیکیشن های واقعیت ترکیبی در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته اند. آنچه که مسلم است نمونه های نهایی که تا آخر امسال وارد بازار خواهند شد تغییراتی را بالاخص در زمینه طراحی به خود خواهند دید. اکنون تصاویری از نسخه نهایی این هدست ها فاش شده است.

در کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ مایکروسافت اعلام کرد که هدست های مخصوص ویندوز واقعیت ترکیبی در اواخر سال جاری میلادی توسط شرکا سخت افزاری این شرکت نظیر ایسر، دل و لنوو وارد بازار خواهند شد. در حال حاضر نسخه توسعه دهندگان این محصولات برای خرید در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته تا پیش از عرضه نهایی هدست ها، پلتفرم ویندوز واقعیت ترکیبی از غنای بهتری به لحاظ اپلیکیشن و بازی برخوردار باشد.

اکنون تصاویری از نسخه نهایی این هدست ها که قرار است طی ماه های آتی برای مصرف کنندگان عرضه شوند، به بیرون درز کرده است. آنچه که در نگاه اول به این تصاویر خودنمایی می‌کند تغییراتی در طراحی است که در ظاهر هدست هایی ظریف تر و نازک تر و برخوردار از ارگونومی بهتر را در قیاس با نسخه توسعه دهندگان نشان می‌دهد.

در تصاویر فوق هدست ویندوز واقعیت ترکیبی ایسر را مشاهد می‌کنید که بخش جلویی آن در قیاس با نسخه اولیه به‌مراتب نازک تر و ظریف تر شده است.

در ادامه می‌توانید تصاویر مربوط به هدست ساخت شرکت لنوو را مشاهده کنید، به‌نظر می‌رسد طراحی هدست ساخت این شرکت در قیاس با محصول شرکت ایسر طراحی جذاب تری را دارا است.

در ادامه نمایی دیگر ار هدست ویندوز واقعیت ترکیبی لنوو را مشاهد می‌کنید.

مورد دیگری که در تصاویر هدست های خودنمایی می‌کند، کنترلر های آنها است، تمامی این کنترلرها از طراحی مشابهی با طراحی مرجعی که این شرکت برای کنترلرهای هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی تعریف کرده بود برخوردار هستند، ظاهرا طراحی مایکروسافت به یک استاندارد در میان تولیدکنندگان سخت افزاری بدل شده است.

اگر از طراحی هدست های دو شرکت ایسر و لنوو راضی نشده اید، نگاهی به تصاویر هدست ویندوز واقعیت ترکیبی شرکت دل داشته باشید، ظاهرا دل می‌خواهد در همین ابتدا اثبات کند که نه تنها در تولید لپ تاپ بلکه در تولید هدست های واقعیت ترکیبی از رقبا جلوتر است.

مایکروسافت پیشتر زمان عرضه نسخه نهایی این هدست ها را در زمان فصل تعطیلات معرفی کرده بود، با توجه به زمان نسبتا کمی که باقی مانده به‌نظر می‌رسد که تصاویر منتشر شده، همگی مربوط به نسخه نهایی محصول هستند که در فصل پاییز قابل خرید خواهند بود. برخی از مشکلاتی نظیر نشت نور، محدودیت زاویه لولاها، پدهای ضعیف پشت سری که در نمونه های توسعه دهندگان وجود داشت مطمئنا در این نمونه برطرف خواهند شد و بررسی های توسعه دهندگان راهگشای این شرکت های سخت افزاری در جهت ارایه محصولی بی نقص خواهد بود.

یکی از ایرادات بزرگی که به هدست آبی رنگ شرکت ایسر وارد بود، ظاهر ارزان قیمت و بی کیفیت آن بود که در این نسخه مرتفع شده است و دستگاه ظاهر بهتری پیدا کرده است.

نکته مهمی که به فروش این هدست ها کمک خواهد کرد قیمت مناسب آنها است، این هدست ها برچسب قیمتی در حدود ۳۰۰ دلار خواهند خورد، بنابراین هر کاربر ویندوز ۱۰ که کامپیوتری با قدرت کافی در اختیار داشته باشد، به‌راحتی امکان تهیه این هدست ها را خواهد داشت. شما طراحی کدام شرکت را پسندیده اید؟ آینده ویندوز واقعیت ترکیبی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 

منبع :

MSPU

1070 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید شنبه 4 شهریور 1396

سلام . الان با اینا دقیقا چه کار هایی میشه کرد ،واسه چی خوبن ، اصلا به چه دردی میخوره ؟ برنام هایی که ازینا پشتیبانی میکنه چیا هستن؟ اگه میشه چند نمونه مثال بزنید و یه توضیح کلی درباره کارایی این دستگاه ها بدید باتشکر

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,