_اختصاصی پنل جدید

آینده را تصور کن…

imagine-the-future-white

چهارده دی سال ۱۳۹۲، تاریخ خاصی برای وینفون است. دقیقا دو ماه دیگر، وینفون سه ساله خواهد شد، این سومین پاییزی است که همراه شما به آن پا نهاده‌ایم، و چه بهانه‌ای بهتر از پاییز برای درددل کردن و یک دورهمی صمیمی و صادقانه؟ خب، دوستان و همراهان، این یک مطلب خاص است و می‌دانیم که بی‌اختیار روی دکمه “ادامه مطلب” کلیک خواهید کرد، همه شما دعوتید، این مطلب تقدیم به تک تک شما!

خوشحالیم که بند دوم این مطلب خاص را شروع می‌کنید. خوشحالیم که احتمالا، نه، یقینا هیجان‌زده شده‌اید، ما هم همین‌طور. امشب می‌خواهیم آینده را تصور کنیم! می‌خواهیم تجسم کنید که وینفون چه تصویری از آینده دارد و می‌دانیم که احتمالا، نه، یقینا این تصورات، موجب خوشنودی و تبسم شما خواهد شد! در طول این تقریبا سه سال، همیشه کنارتان بوده‌ایم و همیشه کنارمان بوده‌اید، واقعا حس بسیار خوبیست و انرژی عجیبی به ما می‌دهد، این سه سال را اگر همین لحظه مرور کنیم، به سان یک پلک برهم زدن گذشته است، هرچند خاطراتی که در کنار شما ساختیم و ساختید، هرگز فراموش نخواهند شد، امشب می‌خواهیم گذشته را در برابر آینده قرار دهیم، می‌خواهیم درس‌هایی که از آن گرفته‌ایم را روی دایره بریزیم و بگوییم از این پس هم ادامه خواهیم داد، حتی خیلی قوی‌تر و صمیمی‌تر، با گام‌های استوار و نامتناهی. همه امشب را با شما خواهیم بود، امشب می‌خواهیم تجدید پیمان کنیم!

تیم وینفون این روزها تکمیل‌تر و بزرگ‌تر و جامع‌تر از همیشه است. به قدری به آینده امیدواریم که در تصور و تجسم، نمی‌گنجد، اما خواهیم گنجاند! بیایید گذشته و حقایق و درس‌هایش را مرور کنیم. سخن را تا توانستیم کوتاه کردیم و در عوض واژه‌ها را پربار ساختیم، حرف‌های زیادی در این واژه‌هاست که می‌دانیم همه آنها را برداشت و دریافت خواهید کرد، پس بیایید شروع کنیم.

ویندوز، مایکروسافت، موبایل و حقایق!

قدمت ۴۰ ساله مایکروسافت، فراتر از آن است که بتوان مقدمه‌ای در حد چند خط، برای توصیف این کمپانی و عبارت ویندوز، که بی کرانند، نوشت. گفتیم که قرار است “از گذشته درس بگیریم و آینده را تصور کنیم” این جمله را مایکروسافت این‌طور خلاصه کرده است: “ویندوز ۱۰”، خلاصه‌ای مختصر و مفیدتر از این نمی توان یافت، احتمالا موافقید. خب اکنون می‌دانیم که در مورد چه چیزی باید صحبت کنیم، ویندوز ۱۰ با همه تصورات وینفون برای آینده، گره عجیبی خورده است، گرهی که نباید آن را باز کرد، بلکه باید سفت و محکم‌تر نیز شود.

مگر نه اینکه نرم‌افزار به سان روح برای سخت‌افزار است؟ بله، اما ویندوز ۱۰ روحی است در چندین کالبد. کنسول بازی، اکس‌باکس، هدست‌های واقعیت مجازی، واقعیت ترکیب شده، واقعیت واقعی‌تر شده! تبلت، تبلت‌های هیبریدی، ۸ اینچی‌ها، ۱۰ اینچی‌ها، سرفس‌ها، لپتاپ‌ها، الترا بوک‌ها، سرفس بوک‌ها، رایانه‌های رومیزی، رایانه‌های همه‌کاره، سرفس استودیوها، دستبندهای سلامتی، مایکروسافت بند، زیاد است، آن‌قدر زیاد که در کالبد بیش از ۹۵ درصد رایانه‌های دنیا، ویندوز، به سان یک روح دمیده شده است (بلا تشبیه به آنچه یک آن به ذهن‌تان رسید!) مایکروسافت در همه اینها خود را ثابت کرده و حرفی برای گفتن باقی نذاشته است. و اما موبایل! وای که وقتی می‌خواهیم از ویندوز ۱۰ در موبایل صحبت کنیم، گویی خیلی راحت می‌توانیم همه نامبرده‌ها را بی‌خیال شویم و قید همه چیز را بزنیم! این از درس‌های گذشته است، حقیقت است، یک حقیقت تلخ.

ویندوز ۱۰ موبایل اکنون احتمالا سهمی کمتر از یک درصد، یا کمی بیش‌تر از آن در بازار پلتفرم‌های موبایلی دارد. اینکه درصد دقیق را نمی‌دانیم، به خاطر این است که هرگز برایمان مهم نبوده و تاثیری در کارمان نداشته است. این‌طور بگوییم، چهارده دی سال ۱۳۹۲، ویندوزفون احتمالا در بهترین حالت خود ۳ درصد بازار را در اختیار داشته است، اگر مهم بود و در تصمیمات وینفون تاثیر داشت، اکنون در حال مطالعه بند ۶ این مطلب خاص نبودید، خوشحالیم که حقیقت، این بار تلخ نیست! حقیقت این است که مایکروسافت هم در طول این چند سال، هیچ واکنشی به میزان سهم ویندوز ۱۰ موبایل نداشته است، حرف‌هایی زده شده و اظهار نظرهایی به رسم همیشه شده است، اما هرگز شاهد آن نبودیم که کمپانی قید این پلتفرم را بزند، بلکه برعکس، همیشه مایکروسافت و در راس آن ساتیا نادلا گفته و تاکید کرده که موبایل را رها نخواهند کرد. وینفون یعنی مایکروسافت! وینفون هم توجهی به این چیزها نداشته است، در طول این سه سال، همیشه درحال پیشرفت بوده‌ایم، درحالی که ویندوزفون و ویندوز ۱۰ موبایل درحال درجا زدن یا پسرفت بوده‌اند.

حال که رشته سخن به اینجا رسید، اجازه دهید نکاتی را با شما در میان بگذاریم. “خلاء نرم‌افزاری” جمله‌ای که بارها و بارها ما ویندوزفونی‌ها شنیده‌ایم، ولی دوستان، ویندوزفون و ویندوز ۱۰ موبایل، در طول حیات خویش، هرگز سهمی بالاتر از ۳ یا ۴ درصد نداشته‌اند، اما آیا این روزها استور ویندوز ۱۰ موبایل با دو یا سه سال پیش قابل قیاس است؟ گویا حتی توسعه دهندگان هم اهمیتی به سهم بازار این پلتفرم نمی‌دهند! “مایکروسافت موبایل را رها کرده است” این هم جمله دیگری که این روزها مدام می‌شنویم! جا دارد یادآوری کنیم برخی چیزها را، پروژه سنتنیال، پل آیلندوود، پلتفرم یونیورسال، One Core، اکوسیستم نرم‌افزاری واحد، استور واحد، خرید زامارین، خرید ماینکرفت، یکپارچه سازی‌های موبایل با اکس‌باکس، کرتانا، همگام سازی بین موبایل و دسکتاپ، همگام سازی اعلانیه‌ها، تعاملات ویندوز ۱۰ موبایل با رایانه و چه و چه و چه! جمله “مایکروسافت موبایل را رها کرده است” به راحتی و بی‌رحمی هرچه تمام‌تر، همه نامبرده‌ها را نقض، نفی و بی‌ارزش کرده و زیر سوال می‌برد. واقعا شما مایکروسافت را چنین کمپانی بی‌درایت و بدون حس آینده‌نگری می‌شناسید؟ مایکروسافت اگر آینده را روشن نمی‌دید، این همه تقلا پس چه بود؟

خوشحالیم به این بند از مطلب رسیده‌اید، دو بند قبلی را اگر چشم پوشی کرده و نمی‌نوشتیم هم اثری در تصمیمات وینفون نمی‌گذاشتند، این هم یک درس از گذشته است، و یک حقیقت شیرین! اما نوشتیم و درمیان گذاشتیم تا بدانید که کوچک‌ترین شکی به روشنی آینده نداریم، احتمالا، نه، شاید یقینا ما را خوش‌خیال بخوانید، که باز هم تاثیری در تصمیمات و تحکیم تصوراتمان نخواهد داشت. وینفون یعنی مایکروسافت، و چه چیزی بهتر از این که همراه و همگام با مایکروسافت “آینده را تصور کنیم.” امشب می‌خواهیم بدانید که قرار نیست به این بادها بلرزیم! در حقیقت وینفون یعنی شما همراهان، به همراهی‌تان می‌بالیم و آینده را همچون گذشته، در کنار شما و همراه شما خواهیم ساخت.

آینده را تصور کن…

خوشحالیم هنوز هم با ما هستید. چند روز پیش که مایکروسافت در طی کنفرانس خود واژه جدیدی به دایرت المعارف دنیای ویندوز اضافه کرد، باز هم برایمان ثابت شد که کمپانی در یک مسیر درست است. مایکروسافت وعده آپدیتی با نام Creators [کریتُرز]، یا خالقان را داده و همه ی ما را هیجان‌زده کرده است. در این چند روز که مدام به این واژه فکر می‌کردیم، باز هم برایمان ثابت شد که ویندوز ۱۰ را باید به آینده گره بزنیم، یک گره سفت و محکم. وقتی چنین آینده‌ای را متصور می‌شویم، می‌بینیم که ما همان کریتُر ها هستیم، ما و شما. شما انگیزه و روحیه را در ما خلق می‌کنید و ما متاثر از این انرژی‌های مثبت، می‌کوشیم آن‌چه شایسته شماست را تقدیمتان کنیم. کریتُرز شما هستید که همیشه هستید و حضور دارید.

خوشحالیم که مثل همیشه تا آخرین بند مطلب همراهمان هستید. در این سه سال، بی‌تعارف، بی شیله پیله، ثابت کردیم که نتیجه همه جستجوها پیرامون مایکروسافت در کشورمان، وینفون بوده و هست، امشب می‌خواهیم بگوییم که از این پس هم خواهد بود. خیلی دقیق‌تر، کامل‌تر و غنی‌تر! وینفونِ آینده را، بهتر و سرحال‌تر از همیشه تصور کنید، قرار است با هم خلق کنیم! وینفون از چیزی خسته نیست، برعکس، بیش از همیشه انرژی برای انجام بهترین‌ها را دارد. ما آینده را سرشار از موفقیت، تدوام حرکت و خستگی ناپذیر متصور هستیم.

منبع : وینفون
148 پست
تیم وینفون
وینفون، مرجع تخصصی محصولات مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hamed
پاسخ دهید جمعه 14 آبان 1395

اعتراف میکنم اون قسمتی که درباره روح و ویندوز ۱۰ نوشته بودید دنبال موبایل میگشتم که یهو دیدم اِ! کل مطلب درباره سختی هایی ک کشیدیم!

ویندوز موبایل هرچه قدر بدباشه یه جمله میتونم بگم فقط: دوسِت دارم لعنتی!

    mir3za
    پاسخ دهید شنبه 15 آبان 1395

    متنی که نوشتن فوق العادس ولی این جمله آخرت که نوشتی “دوست دارم لعنتی” بهترین جمله ای بود که میتونم بگم اگه بخوام نظرمو درمورد گوشیم تو این یه سال و دو ماه بگم

MojtabaHere
پاسخ دهید جمعه 14 آبان 1395

عاشق مایکروسافت میمونم و هیچ چیز نمیتونه جلو منو بگیره
ممنون وینفون ❤

mvf
پاسخ دهید جمعه 14 آبان 1395

انشاالله که یه روزی نمایندگی اصلیه مایکروسافتو بگیرید

alireza
پاسخ دهید جمعه 14 آبان 1395

هرچی میخواد بشه بشه
من تا آخرش هستم
نمیدونم چرا ولی بعضی وقتا محدودیت ها حسابی اذیتم میکنه ولی هنوز ویندوز موبایل رو دوست دارم. کمبود بعضی اپ ها ایرانی خیلی احساس میشه ولی بازم ویندوزموبایل رو دوست دارم
من صبر میکنم و امید دارم.

احسان
پاسخ دهید جمعه 14 آبان 1395

سلام ممنون از مقاله خوبتون،واقعا عالی بود
میگم ممکنه سالروز ۳ ساله شدن وینفون آپدیتی برا کاربرای عادی بیاد؟

من
پاسخ دهید جمعه 14 آبان 1395

این نوآوری هاشون تو ویتندوز موبایل نیست نم دونم چرا

tatu
پاسخ دهید جمعه 14 آبان 1395

فقط میشه گفت دمتون گرم . خداییش یا موبایل دستم نمیگیرم یا اگه بگیرم فقط وینفون . الانم یه نوکیا زاغارت دارم . اصلن دست و دلم به موبایل جز وینفون نمیره هر چند موبایل عالی باشه با ios هم زیاد میونه خوبی ندارم نمی دونم چرا ولی اصلا به هیچ وجه تو کتم نمیره گوشی اندروییدی دستم بگیرم . خداییش با این روندی که مایکروسافت تو همه زمینه ها پیش گرفته محاله دل ازش بکنیم . این همه خلاقیت تو زمینه های مختلف . مایکروسافت باید یه حال درست و حسابی تو زمینه موبایل به ما بده

Alibaba
پاسخ دهید جمعه 14 آبان 1395

پیشاپیش تولد وینفون مبارک و امیدوارم با همین پشتکار به مسیرتون ادامه بدین

Saber
پاسخ دهید شنبه 15 آبان 1395

لطفاً اگه ممکنه یک آمار از آی پی های منحصر به فرد مراجعه کننده به سایت بدید که دستمون بیاد چقدر ار خانواده مون باقی مونده

Microsoft Lover
پاسخ دهید شنبه 15 آبان 1395

❤Winphone.ir❤…Microsoft❤
واقعا من وب گردی رو دوست دارم وقتی لومیای منو بازگشایی میکنم ، به مرورگر اج میرم و winphone.ir رو تایپ میکنم که سیستم از بسکه به سایت عزیزتون بازدید میکنم ، سایت خود به خود نوشته میشه، باید بگم که من شخصا از سایتتان خیلی راضی ان و از زحماتتون تشکر خاصی از من دارید،
فقط میخواهم بگم ادامه دهید ، Just continue ✅

mir3za
پاسخ دهید شنبه 15 آبان 1395

اول که پیشاپیش تولدتون مبارک ♥♥♥
دوم اینکه امیدوارم همیشه سایتتون رو ادامه بدین و همیشه داشته باشیمتون؛ بوکمارک سومم سایت شما هستش؛ اولی و دومی bing و outlook هستن، شاید باورتون نشه ولی خیلی شده سایتتون رو کامل چک کرده باشم بعد مرورگر رو بسته باشم؛ بعد که دوباره بعد چند دقیقه مرورگر رو بخاطر یه کار دیگه باز کردم از سر عادت اول وینفون رو باز کردم :دی
در آخر هم واقعا نمیتونم روزی رو تصور کنم که از گوشیم و سیستم عاملش بدم میاد؛ من مث بعضی از دوستان نیستم که خیلی متعصبانه بگم ویندوز از همه بهتره یا فلانه، دروغ چرا تا الانش هم چن تا گوشی اندرویدی دیدم که بدجور خوشم اومده؛ مث گوشی هایی که اخیرا موتورولا و شیائومی معرفی کردن یا آیفون SE که اولین گوشی اپلی بود که خفن چشممو گرفت ولی بازم وقتی بیشتر فکر میکنم میبینم بازم همین ۸۳۰ رو صددرصد بهشون ترجیح میدم، کمبود داریم باگ داریم کندی داریم ولی هروقت که قفل صفحه رو باز میکنم و صفحه استارت رو میبینم دوباره یادم میوفته که چرا تصمیم گرفتم گوشی ویندوزی بخرم، به قول hamed (کامنت اول) باید بگم که دوست دارم لعنتی

مهدی شینا
پاسخ دهید شنبه 15 آبان 1395

سلام
من از زمانی که ویندوز ۹۸ روی کار اومد با کامپیوتر آشنا شدم و از همون زمان تا حالا نتونستم دنیای بدون ویندوز رو تصور کنم.
به نظر من آینده متعلق به ویندوز خواهد بود.
به قول شاعر

ای خدا Windows دل را باز کن
یک Print از رحمتت آغاز کن
Option غم را خدایا On مکن
فایل اشکم را خدایا Run مکن
نام تو Password درهای بهشت
آدرس Email سایت سرنوشت
ای خدا حرف دل با کی زنم؟
Help می خواهم که F1 می زنم
Refresh این دل به الطاف تو است
Save انعامش در این ماه نو است
با Clear کردن ذهن از گناه
ما به تو می آوریم عذر و پناه
ای خدا این کهنه دل Format نما
از خود و قرآن وعترت مکن ما را جد

ایمان
پاسخ دهید شنبه 15 آبان 1395

امیدوارم پس از سه سال ، بخش نظرات قانون مند بشه !
امیدوارم ….

Alireza
پاسخ دهید سه شنبه 30 آذر 1395

تبلیغات زیادی شد اما همه رفتیم سر کار
من فقط و فقط برای نرم افزار دوربینش لومیا روخریدم(توالی هوشمند و سینما گراف و …) اما مایکروسافت همه رو از روی گوشی ها حذف کرد مخصوصا سینما گراف رو که مخصوص گوشی های لومیاست و ۹۵۰ جز این رده حساب نمیشه!
اگه زود تر میدونستم نوکیا قراره اندروید بده هرگز هرگز هرگز ۹۵۰ نمیخریدم(حدود دو ماهه)هر چند زیبایی این سیستم عامل منو هنوز به خودش دلگرم کرده اما کافی نیست😢

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,