همه می‌دانیم که ویندوز 10 رایانه یک سیستم عامل قوی است که به پردازش بالا و حافظه‌ی زیاد نیاز دارد. همین امر سبب شده تا بسیاری از رایانه های نسبتا ضعیف، تجربه‌ی چندان لذت بخشی از اجرای این سیستم عامل نداشته باشند. عوامل زیادی وجود دارد که سرعت پردازش و عملکرد را در یک رایانه کم می‌کند. یکی از این عوامل، انیمیشن هایی است که در محیط سیستم عامل به کار گرفته می‌شوند. با وینفون همراه باشید!

یکی از زیبایی هایی که رابط کاربری یک سیستم عامل، وب یا یک برنامه کار کردن با آن را برای شما لذت بخش می‌کند، انیمیشن هایی است که منوها، آیکون‌ها، پنجره‌ها و تمام قسمت‌های دیگر در محیط از آن‌ها بهره می‌گیرند. اما اگر این امر سبب کند شدن کار شود، می‌تواند علاوه بر از بین بردن لذت، کاملا شما را کلافه کند. برای همین امروز در ویندوز 10 ترفندی را به شما آموزش خواهیم داد که این مشکل را رفع می‌کند.

تغییر سرعت انیمیشن‌ها:

اگر سیستم نسبتا ضعیفی دارید، یا اینکه نصب برنامه‌های سنگین و پر شدن حافظه باعث ضعف در عملکرد ویندوز شما شده است، می‌توانید سرعت اجرای انیمیشن‌‌ها را بیشتر کنید. برای این کار مراحل زیر را پیگیری کنید:

 • برنامه‌ی رجیستری ویندوز را باز کنید. یک راه این است که با زدن کلید میانبر Windows+ R برنامه‌ی Run را اجرا کنید و سپس عبارت regedit را در آن تایپ و کلید OK را بزنید.
 • در پنجره‌ی باز شده مسیر زیر را دنبال کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

 • حال در میان کلید (پوشه)ی Desktop به دنبال مقداری با نام MenuShowDelay بگردید.

 • سپس روی آن دو بار کلید کنید.

 • همان گونه که می‌بینید مقدار پیش‌فرض آن عدد ۴۰۰ است و معنای آن این است که انیمیشن‌ها در ۴۰۰ میلی‌ثانیه اجرا می‌شوند. بنابرین برای افزایش سرعت انیمیشن‌ها باید مقدار کمتری را در این کادر وارد کنیم. مثلا ما عدد ۲۰۰ را وارد می‌کنیم.
  طبیعی است اگر این مقدار را افزایش دهید، با کندی اجرای انیمیشن‌ها مواجه خواهید شد.
 • پس از تغییر این مقدار، دکمه‌ی OK را بزنید و پنجره‌ی رجیستری را ببندید.
 • برای اعمال تغییرات نیاز است که رایانه‌ی خود را یکبار ری‌استارت کنید.

توقف کامل انیمیشن‌ها و خشک کردن ویندوز:

اگر با راهکار بالا هنوز هم از سرعت سیستم خود راضی نیستید، یک راه دیگر برای شما وجود دارد و آن توقف کامل انیمیشن‌ها است. با این کار ویندوز شما کاملا بدون انیمیشن می‌شود. چیزی مشابه نسخه‌ی ویندوز XP یا ویندوز 98 که در آن‌ها انیمیشن بخصوصی وجود نداشت. برای این کار مراحل زیر را پیگیری کنید:

 • وارد Control Panel شوید و عبارت view advance system settings را در جستجو و آن را باز کنید.

 • پس از باز شدن پنجره‌ی System Properties دکمه‌ی Sysyem را مانند شکل زیر بزنید تا پنجره‌ی Performance Options باز شود.

 • در پنجره‌ی باز شده و در برگه‌ی Visual Effects تمام جلوه های دیداری در ویندوز قابل مشاهده هستند. شما می‌توانید به دلخواه هر کدام از این جلوه‌ها را فعال یا غیر فعال کنید.
 • همان گونه که در تصویر می‌بینید، ۴ گزینه در بالای لیست وجود دارد که هر کدام تغییراتی در لیست ایجاد می‌کنند:

گزینه‌ی اول: ویندوز نسبت به امکانات سیستم شما مقادیری را فعال یا غیر فعال می‌کند. (توصیه شده توسط ویندوز)

گزینه‌ی دوم: این گزینه همه‌ی جلوه‌ها را فعال کرده و زیبایی محیط را به حداکثر می‌رساند. اما ممکن است باعث کندی سرعت ویندوز شما شود.

گزینه‌ی سوم: این گزینه همه‌ی جلوه‌ها را غیرفعال کرده و باعث افزایش سرعت ویندوز به حداکثر می‌رسد. نتیجه این است که یک محیط خشک با گرافیک ضعیف،‌ اما پر سرعت خواهید داشت.

گزینه‌ی چهارم: تنظیمات دلخواه شما

 • شما می‌توانید به دلخواه هر یک از این گزینه‌ها را انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه‌ی چهارم، ما به شما پیشنهاد می‌دهیم، جلوه های زیر را غیر فعال و بقیه را فعال کنید:
 1. Animate controls and elements inside windows: این گزینه انیمیشن‌ها را درون یک پنجره‌ی خاص غیر فعال می‌کند، مانند آن‌چه که در هنگام کار در قسمت Settings مشاهده می‌کنید.
 2. Animate windows when minimizing and maximizing: این گزینه انیمیشن پنجره‌ها را هنگامی که آن‌ها را minimize یا maximize می‌کنید، غیر فعال می‌کند.
 • سپس دکمه‌ی OK را بزنید و پنجره را ببندید.

در آخر می‌توان گفت که این آموزش برای کسانی خوب است که از سرعت ویندوز خود ناراضی هستند. به هر حال اگر از سرعت ویندوز خود راضی هستید، توصیه می‌کنیم که این کار‌ها را انجام ندهید. در ضمن اگر پس از انجام این کار‌ها مایل بودید که تنظیمات را به حالت اولیه باز گردانید، می‌توانید از مراحل بالا استفاده کنید.

منبع :

وینفون

241 پست
محمد مهدی هوشیار بخش
24mmhb@gmail.com
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی خروج
پاسخ دهید چهارشنبه 29 شهریور 1396

MyIrancell unofficial

https://www.microsoft.com/store/apps/9P4GN06VWZPX
نسخه غیررسمی ایرانسل من.نسخه تحت وبه اما سرعتش خوبه 👆

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,