یکی از انتقاداتی که به طور مداوم از نسل جدید کنسول های مایکروسافت شده، کمبود تعداد بازی های انحصاری با کیفیت برای این کنسول است. بر اساس گفته های Indie dev مایکروسفات به شدت به دنبال برطرف کردن این نقطه ضعف می باشد. در ادامه با وینفون همراه باشید.ایکس باکس وان، به دلیل تعداد کم بازی های اختصاری معرفی شده برای این کنسول و شاید سطح پایین تر بازی های انحصاری این کنسول که طرفداران زیادی را نتوانستند جلب کنند، در رقابت با نینتندو (Nintendo) و سونی عقب افتاده است. خوشبختانه این طور به نظر می رسد که مایکروسافت در حال تلاش برای حل کردن این مشکل است.

چند ماه قبل، فیل اسپنسر در مصاحبه ای بیان داشت که مایکروسافت سرمایه گذاری های خود را به منظور اضافه کردن بازی های سطح اول انحصاری به ایکس باکس، چه از طریق شروع استودیوهای جدید و یا خریداری استودیو های بازی سازی موجود، افزایش خواهد داد. این صحبت ها و برنامه ها باعث ایجاد اشتیاق در طرفداران شد هر چند برای عده ای این جملات حرف هایی بی معنی و بدون نتیجه به نظر می رسیدند. اما حالا جملات فیل اسپنسر توسط یکی از سازندگان indie تایید شده است.

یکی از سازندگان استودیو بازی سازی ایندی (indie studio Flashbulb Games) اعلام داشته که کاملا مطلع است که مایکروسافت به دنبال سرمایه گذاری و تولید و یا خرید بازی های انحصاری با کیفیتی برای ایکس باکس وان می باشد.

امکان بیان جزییات زیادی در این مورد نیست، اما من کاملا اطمینان دارم و اطلاع دارم که مایکروسافت آماده هزینه کردن است و به شدت به دنبال عناوین مختلف، هم عناوین کوچک تر و هم عناوین معتبر تر و پرطرفدار، به منظور انحصاری کردن آن ها برای ایکس باکس می باشد.

هر چند که این صحبت ها هنوز از طرف مایکروسافت تایید رسمی نشده اند، اما می توان این صحبت ها را کاملا در راستای اهداف و بیانیه های قبلی این کمپانی دانست. ایکس باکس در سال های اخیر با مشکلاتی از جمله تاخیر و یا کنسل شدن تعدادی از عناوین این شرکت مانند Crackdown 3, Scalebound, Fable Legends، مواجه شده است. به همین دلیل  سکوت مایکروسافت و مخفیانه بودن تلاش های این کمپانی را می توان منطقی دانست.اما اینطور به نظر می رسد که می توان انتظار اتفاقات خوبی را برای ایکس باکس وان داشت.

به امید اینکه E3 امسال بسیار بهتر از آنچه امسال رخ داد که تا حد زیادی نا امید کننده بود باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

94 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Amir
پاسخ دهید پنجشنبه 28 دی 1396

مشکلی که ماکروسافت همه جا داره

    ali
    پاسخ دهید جمعه 29 دی 1396

    مشکل کمبود بازی‎های انحصاری (اون هم فقط نسبت به PS4) فقط توی نسل هشتم مایکروسافت هست.
    جای دیگری به‎جز مبحث گیمینگ اصلاً مقوله انحصاری وجود نداره که میگین مایکروسافت همه‎جا این مشکل رو داره.

    (خدا رو شکر هر روز عتیقه‎های جدیدی به این سایت اضافه میشه.)

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,