surfacepro4 fabric-typecover

ساخت و طراحیِ یک محصول جدید، اصلا کارِ آسانی نیست. شما باید محصولی را طراحی کنید که برای قشرهای مختلف جامعه بهره‌وری لازم را داشته باشد و هنگامی که با آن کار می‌کنید،  احساس راحتی داشته باشید.  حال قصد داریم به ساختمانی وارد شویم که تمام محصولات مایکروسافت، از جمله خانواده‌ی سرفس در آن طراحی شده است و روند طراحیِ محصولات را در مایکروسافت مشاهده کنیم. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر با وینفون همراه باشید.

مدیر بخش طراحی صنعتیِ مایکروسافت، رالف گروئن می‌گوید: زمانی که از اولین تبلت سرفس در سال ۲۰۱۰ رونمایی شد، تنها ۱۲ نفر از تیم سخت‌افزار بر روی این تبلت کار می‌کردند؛ آن‌هم در یک اتاق. حال همین تیم سخت‌افزار ۲ طبقه را به خود اختصاص داده است.

حال ساختمان ۸۷، مجموعه پیچیده‌ای از آزمایشگاه‌های مختلف را در خود جای داده است و اکنون به ساکت‌ترین اتاق در جهان تبدیل شده است. در اتاق‌های این ساختمان، محصولاتی مانند سرفس‌بوک و اکس‌باکس‌وان اس طراحی شده‌اند و برای عرضه‌ی عمومی آماده شدند. حال در ادامه قصد دارم سفری به درون این ساختمان الهام بخش داشته باشم. در ادامه همراه ما باشید.

از نمای بیرونی، ساختمان ۸۷ درست مانند دیگر ساختمان‌های مایکروسافت طراحی شده است

from-the-outside-building-87-looks-just-like-any-other-nondescript-office-on-microsofts-massive-redmond-campus

در داخل این ساختمان، اتفاق‌های بزرگی در آزمایشگاه‌های سخت‌افزار رخ می‌دهد. رالف گروئن می‌گوید: “روزانه ایده‌های زیادی ارائه می‌شود اما فقط یکی از آن‌ها انتخاب می‌شود.” این بدیهی است که در مایکروسافت، ایده‌های خوب شکست‌خورده تلقی شوند

building 87
روند طراحی کاور NFL برای دستگاه سرفس‌پرو ۴

گروئن می‌گوید: به سرفس‌بوک نگاه کنید. همه ایده‌ی جداشدن صفحه‌نمایش از صفحه‌کلید را دوست دارند؛ حتی ساتیا نادلا. با این کار شما می‌توانید علاوه بر لپ‌تاپ از یک تبلت نیز استفاده کنید

surface book detacehs screen

برای طراحی سرفس‌بوک طرح‌های اولیه‌ی زیادی تولید شد، تیم طراحی با چالش‌های زیادی روبرو بود. آن‌ها باید گیره‌ی نگاه‌دارنده‌ای را طراحی می کردند که صفحه‌نمایش را به خوبی به صفحه کلید وصل کند و هنگام تایپ کردن، هیچ مشکلی  برای جداشدن صفحه‌نمایش پیش نیاید

Surface book portotype

کلید حل این ماجرا در دست یک نفر بود؛ کیِت شوئِک. او در زمان تحصیل در مدرسه‌ی طراحی نیز از وسیله‌ای با نام “سیم عضلانی” استفاده کرده بود که می‌توانست اتصال قوی‌ای را بین دو بخش ایجاد کند. او از همان ایده برای سرفس‌بوک استفاده کرد.

muscle wire

با استفاده از این ایده، تیم سخت‌افزار مایکروسافت توانست این سیستم اتصال غول‌آسا را برای ‌سرفس‌بوک طراحی کند. پس از اینکه آن‌ها توانستند این چفت را طراحی کنند، شروع به کم‌کردن حجم آن کردند.

super-size muscle wire

به معنای واقعیِ کلمه، هر بخشی از سرفس‌بوک از طریق فرآیند آزمون‌و‌خطا درست شده. مایکروسافت تلاش‌های زیادی را برای طراحی لولا، طرح‌بندی صفحه‌کلید و تعادل وزن این دستگاه انجام داده است.

surfacebook portotypes

گروئن می‌گوید: اگر شما در فرآیند طراحی آرامش خود را حفظ کنید و شتاب‌زده عمل نکنید، محصول به شما می‌گوید که خواهان چه ویژگی‌ای است.

SurfaceDesign

مایکروسافت برای طراحیِ این محصول از دستگاه‌های طراحیِ صنعتی‌ای استفاده کرده است که آهن را با استفاده از فشار آب تراش می‌دهند.

CNC

روزانه ۵۰ نمونه‌ی اولیه برای این منظور تولید می شد. مدیر ارشد دستگاه ها، پیت کایراکو می گوید: هدف ما مشخص بود و ما باید تا جای ممکن برای رسیدن به آن تلاش می کردیم.

CNC 2

مهندس مایکروسافت برای من از فلز، این وسیله را ساخت که اگرچه برای کیف پول من کمی بزرگ است اما، سوغات خوبی از مایکروسافت به حساب می‌رود.

Business Insider metal

البته در مایکروسافت تنها از فلز استفاده نمی‌شود بلکه برای پرینتر‌های سه بعدی از پلاستیک استفاده می شود. برای نمونه، در این عکس می توانید روند ساخت یک دسته اکس‌باکس وان را توسط پرینتر سه‌بعدی را مشاهده کنید.

۳d-printer

برای طراحیِ سخت‌افزار جدید، انواع بافت‌ها، رنگ‌ها و مواد امتحان می‌شود. پیت کایراکو می‌گوید: “در واقع محصولی که شما در روبروی خود می‌بینید، برانگیخته از روح ما است.”

Xbox Cotroller portotype

البته همیشه نباید برای طراحیِ یک محصول از نمونه‌های اولیه پیشرفته‌ای استفاده کنید. در خیلی از مواقع می‌توان طرح‌اولیه را ساده طراحی کنید تا ایده‌ی شما را برای دیگران بیان کند.

simple portotype

راشل بل می‌گوید: “طراحیِ منحصر به فردی که برای تایپ‌کاور پارچه‌ای سرفس‌پرو ۴ طراحی شده، اتفاقی دست نیافته است.” او می‌گوید با طراحی این تایپ‌کاور قصد داشته تا دنیای مد و فشن را به خط تولید سرفس بیاورد.

surface pro 4

البته مایکروسافت در زمینه‌ی علم و دانش نیز فعال است. در ساختمان ۸۷، آزمایشگاه پیشرفته‌ای برای آزمایش‌های علمی وجود دارد که تحت نظر دانشمند برجسته‌ای با نام Stevie Bathiche هدایت می‌شود. او در این آزمایشگاه بر روی محرمانه‌ترین و مهم‌ترین آزمایش‌ها کار می‌کند.

microsoft lab

در این آزمایشگاه، از یک سرفس‌بوک برای اندازه‌گیری طیفِ رنگ‌ پیکسل‌های منفردِ صفحه‌نمایش استفاده می‌شود. هر چه مrدار نور پراکنده شده کم‌تر باشد، خواندن متون نیز راحت‌تر است.

light lab in microsoft

آزمایشگاه‌ رفتارهای کاربران نیز در ساختمان ۸۷ وجود دارد. برای مثال، در این آزمایشگاه، نحوه‌ی در دست‌گرفتن و استفاده‌ی کاربران از گجت‌ها توسط دوربین‌های DSLR رصد می‌شود.

human lab

همچنین می‌توانید اسکن سه‌بعدی‌ای از سر خود تهیه کنید.

۳d-scans-of-your-head

بنابراین آن‌ها می‌توانند محصولاتی مانند هدفون و عینک هالولنز را مناسب با اندازه‌های مختلف سر طراحی کنند. همین آزمایشگاه برای بازوها و پاها نیز وجود دارد.

head printed

در همین آزمایشگاه وسایل دیگری نیز ساخته می‌شود. دستکشی که مشاهده می‌کنید برای اندازه‌گیری دست شما تدارک دیده شده است که به وسیله‌ی آن بتوان صفحه‌کلید‌هایی را طراحی کرد که برای اندازه‌های متفاوت دست مناسب باشد.

Surface Keyboard

یکی از جالب‌ترین محیط‌های این ساختمان، اتاقی است که به معنای واقعی کلمه، ساکت‌ترین مکان در جهان است و پژواک تولیدیِ این اتاق به ۲۰.۳ دسیبل می‌رسد.

surface book

در این اتاق می‌توان کارهای مربوط به صدا را انجام داد. برای مثال، ویژگیِ ترجمه‌ی همزمان اسکایپ در این اتاق بررسی می‌شد تا بتواند بهترین تجربه را در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین در این اتاق بلندگوی سرفس‌بوک را مورد بررسی قرار دادیم تا کاراییِ خوبی را از خود بر جای بگذارد.

Skype

در عینِ اینکه این اتاق جالب است، ترسناک نیز هست. اگر در این اتاق به اندازه‌ی کافی ساکت باشید، می‌توانید صدای گردش خونِ سرتان را نیز متوجه شوید.

Matt weinberger

بنابراین اگر از محصولات مایکروسافت استفاده می‌کنید، با این مقاله متوجه می‌شوید که محصولات این شرکت یک شبه تولید نشده‌اند.

Panos panay in Surface line

منبع :

BUSINESS INSIDER

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هادی
پاسخ دهید دوشنبه 14 شهریور 1395

من مطمئنم اگه برم تو اون اتاق ساکت هم بخوابم ساعت ۶ صبح یه وانت میاد تو محوطه مایکروسافت ضایعات و شیرآلات و یخچال و گاز میخره!

یکی
پاسخ دهید سه شنبه 15 شهریور 1395

واقعا همینه که پیشرفت میکنن ما تو چه چیز هایی تمرکز کردیم شعار های اون چنانی بر علیه کشورشون میدیم ولی هیچ وقت از پیشرفتشون کم نشده که هیچ روزبه روز هم پیشرفت و نوآوری دارن😞

محمد صادق قنبری
پاسخ دهید سه شنبه 15 شهریور 1395

با سلام و احترام خدمت دوستان
در مورد حرف اقای ( یکی ) می خواستم عرض کنم ک من خودم شرکت مایکروسافت رو خیلی دوست دارم ولی باید این رو هم بدانیم ک شرکت مایکروسافت از کشور های دیگر خرید های خود را انجام نداد بلکه خودش طراحی کرد و بعد خودش از ان ها استفاده کرد
اگر هم الان کشور ایران هم این کار ها را بکند یعنی این ک از کشور های خارجیخرید نکند و بیشتر از داخل کشور و جنس های داخلی خرید کند حتما مثل مایکروسافت و کشور چین پیشرفت می کند
اصلا تا به حال برایتان پیش اومده ک فکر کنید چرا این کشور چین این همه درامد دارد؟
خب جواب درست اینه ک در زمانی ک هیچ چیزی نداشت از وسایل داخلی خرید کرد و الان تقریبا بزرگ ترین کشور در دنیا است ک کشور های دیگر به او سفارش کالا هایشان را می دهند

مهدی
پاسخ دهید سه شنبه 15 شهریور 1395

و در حال حاضر در همین ساختمان سرفیس فون داره طراحی میشه و شاید هم به روزهای پایانی طراحیش نزدیک شده.

آرتين دهقاني
پاسخ دهید سه شنبه 15 شهریور 1395

بچه‌ها کسی می‌دونه لومیا ۴۳۵ و ۵۳۲ دو سیم ویندوز ۱۰ رسمی رو گرفتن یا نه؟
منظورم رسمیه. نه با ویندوز اینسایدر که قبلا می‌شد و الآن دیگه نمی‌شه.
رداستون ۱ یعنی ۱۴۳۹۳.۶۷ رو هم گرفته؟ برای رداستون ۲ می‌شه اینسایدر شد؟
اگه کسی خودش ۴۳۵ یا ۵۳۲ داره راهنمایی کنه.

mjt10063
پاسخ دهید سه شنبه 15 شهریور 1395

سلام و خسته نباشید
ویندوز من به رد استون آپدیت نشده
و وقتی خواستن با نرم افزار ی که ماکروسافت معرفی کرد آپدیت کنم تا ۱۰۰% رفت و بعد این ارور رو داد
http://uupload.ir/files/ia1y_capture.png
و بعد از اون هر بار دوباره خواستم آپدیت کنم نشد و همین ارور نمایش داده میشه
لطفا کمکم کنید با تشکر

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,