همانطور که انتظار می‌رفت اینتل امروز نسل هشتم پردازنده های خود که با اسم Coffee Lake شناخته می‌شوند را معرفی کرد. نسل جدید در قیاس با نسل قبلی پردازنده های سری Core توان به مراتب بیشتری را ارایه داده است. برای آشنایی با ویژگی های پردازنده های این نسل همراه ما باشید.

نسل هشتم پردازنده های سری Core شرکت اینتل شامل تنوع مناسبی از پردازنده ها است که شامل پردازنده های مناسب دستگاه های قابل حمل نظیر اولترابوک ها و دستگاه های دو در یک است. اینتل مدعی شده که نسل هشتم پردازنده های سری Core سریعترین پردازنده های ۱۵ واتی این شرکت است و ۴۰ درصد توان بیشتری در قیاس با نسل هفتم دارد.

بهبود توان پردازنده های نسل هشتم بیشتر مدیون پیکربندی حدید چهار هسته ای است که معماری خاص آن مصرف بهینه تر انرژی را نیز فراهم کرده است. از دیگر عواملی که باعث افزایش توان این نسل شده می‌توان به فناوری پردازش پیشرفته و مجموعه ای از بهینه سازی های سیلیکون اشاره کرد.

اینتل اعلام کرده پردازنده های نسل هشتم سری Core بسته به نوع دستگاه (طراحی و باتری) قادر به اجرای ۱۰ ساعت ویدیو با کیفیت ۴K تنها با یک بار شارژ هستند. یکی دیگر از ویژگی های برجسته و شاخص پردازنده های این نسل پشتیبانی پیش فرض از واقعیت ترکیبی مایکروسافت است. بنابراین با خرید دستگاه های برخوردار از پردازنده نسل هشتم این شرکت، شما قادر به استفاده از تجربه واقعیت ترکیبی مایکروسافت خواهید بود.

موج اول دستگاه های برخوردار از پردازنده های نسل هشتم سری Core i5, i7 شرکت اینتل از ابتدای ماه سپتامبر وارد بازار خواهند شد. اولین پردازنده کلاس دسکتاپ نیز در پاییز وارد بازار می‌شود. پردازنده های سری هشتم اینتل را باید نخستین محصولات این شرکت دانست که از لیتوگرافی ۱۰ نانومتری برخوردار هستند.

منبع :

MSPU

1066 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,